Korzár logo Korzár Dolný Zemplín
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Piatoligoví lodivodi z okresu Michalovce hodnotia jesennú časť

Prinášame vám prvú časť hodnotení piatoligových mužstiev patriacich pod okres Michalovce.

Nacina Ves a Budkovce. Jedni prezimujú na 6. mieste, nováčik je až trinásty.Nacina Ves a Budkovce. Jedni prezimujú na 6. mieste, nováčik je až trinásty. (Zdroj: Róbert Andrejov)ZEMPLÍN. Presne pred mesiacom sa skončila jesenná časť V. futbalovej ligy skupiny zemplínskej, v ktorej pôsobia tímy z trebišovského a michalovského okresu.

Práve do táborov „michalovských“ celkov sme nazreli a zisťovali sme, ako sú ich lodivodi spokojní s prvou polovicou sezóny.

Tentoraz sme si posvietili na kvarteto Čičarovce, Nacina Ves, Palín a Budkovce, situáciu vo zvyšných piatich celkoch zmapujeme o týždeň.

TJ Družstevník Čičarovce

Už tradične patria Čičarovce k tomu lepšiemu v súťaži a svojej povesti nezostali nič dlžní ani v tomto ročníku. Po jeseni im patrí štvrtá priečka s iba dvojbodovou stratou na vedúcu Boršu.

Skryť Vypnúť reklamu

„V úvode sezóny sme neboli v ľahkej situácii, lebo sa nám nepodarilo posilniť káder tak, ako sme si predstavovali. Tesne pred začiatkom súťaže nám odišli dvaja hráči, Csaba Kerékgyártó sa vrátil do Maďarska a Gabriel Molnár do Kráľovského Chlmca. Na poslednú chvíľu sme vybavili Marcela Hamiho z Veľkých Kapušian, ktorý nám v ofenzíve pomohol a dá sa povedať, že nahradil Molnára,“ rozhovoril sa čičarovský Ferdinand Hornyák.

Na margo jesene poznamenal: „Nebolo to úplne podľa našich predstáv, ale až na domáci zápas s Trakanmi, ktorý nám nevyšiel, to však bolo celkom dobré.“

Práve domáca prehra 0:2 s nováčikom bola veľkým prekvapením, pretože mužstvo si niekoľko rokov na vlastnej pôde držalo neporaziteľnosť a drvivú väčšinu súbojov vyhrávalo. Teraz okrem spomínanej porážky s Trakanmi stratilo body aj s Nacinou Vsou, s ktorou remizovalo 1:1.

Skryť Vypnúť reklamu

„Ak by sme tieto dva duely zvládli, tak v tabuľke by sme boli jednoznačne prví. Škoda aj posledného súboja v Úpore, kde sme zaknihovali bezgólovú remízu, ale zaslúžili sme si vyhrať, no nemali sme šťastie. Preto sme až štvrtí, s týmto umiestnením sme spokojní len čiastočne,“ pokračoval N. Hornyák, ktorý začal sezónu ako funkcionár, tréner i hráč.

S trénovaním však v priebehu jesene skončil.

„Museli sme pristúpiť k zmene, lebo ja som nestíhal robiť toľko vecí naraz, tak som oslovil Attilu Szabóa a som rád, že sa vrátil k mužstvu. Potrebovali sme zmenu a osvieženie, tak od súboja 6. kola s Palínom bol na našej lavičke opäť Attila.“

N. Hornyáka v prvej časti ročníka mrzelo to, že tréningový proces nebol úplne najideálnejší.

„Máme v kádri starších hráčov, ktorí majú svoje zamestnania a rodiny, preto sme nemohli trénovať v takom počte, ako by sme chceli, ale tieto problémy máme už dlhšie. Na druhej strane však musím týchto starších hráčov pochváliť za ich zodpovedný a poctivý prístup k zápasom. Zvlášť chcem vyzdvihnúť Otta Dobosa, ktorý pre problémy s nohami chcel s futbalom skončiť, ale ešte nám pomohol,“ hovoril N. Hornyák.

Skryť Vypnúť reklamu

Na záver načrtol, čo sa chystá v zime: „O zmenách by som teraz ešte nerád hovoril, ale môžem prezradiť, že určite budú a veľké. Viac prezradím až v januári.“

Strelci gólov (27): 7 – Tomáš Nagy, 5 – Otto Dobos, 3 – Marcel Hami, Gabriel Hajdók, Mikuláš Ovák, 2 – Ľudovít Tárczy, 1 – Pavol Filo, Patrik Černej, Ferdinand Hornyák, Lukáš Szarvas.

ŠK Nacina Ves

Mužstvo vedené kormidelníkom Vojtechom Bursíkom ako jediné prezimuje s nulou v tabuľke pravdy a zároveň sa môže „popýšiť“ tým, že sa stalo remízovým kráľom jesennej časti, keď až poltucet ich duelov sa skončilo nerozhodne.

„Šesť bodov sme stratili doma a šesť sme získali vonku. Mali sme zlý vstup do sezóny, lebo hneď v prvom stretnutí na vlastnej pôde sme podľahli nováčikovi z Budkoviec 0:1. V podstate sme s konečnou šiestou priečkou po prvej časti sezóny spokojní, táto pozícia je adekvátna. Myslím si, že naše postavenie zodpovedá výkonom aj kvalite mužstva,“ uviedol V. Bursík, ktorého najviac potešilo to, že jeho zverenci zlepšili výkonnosť na súperových ihriskách.

„Pred rokom v jeseni sme v jesennej časti strelili jeden gól, teraz až desať, čo bolo najväčšou zmenou k lepšiemu. V uplynulej sezóne sme zvonku nenosili body, jediný sme získali v Zalužiciach za bezgólovú remízu, v tomto ročníku sme ich nazbierali už šesť,“ pokračoval bývalý hráč bratislavského Slovana.

Lodivod ŠK sa nebál dávať šance ani mladým hráčom, najviac toho odohrali Ondrej Lipovský a Maroš Sepeši, ktorí strelili aj po jednom góle. V. Bursík na záver debaty prezradil niečo aj o zimnej príprave a zmenách v kádri.

„Bude podobná ako v uplynulých rokoch, máme už dohodnutých aj viacero prípravných zápasov s tradičnými súpermi. Chcel by som do tímu aspoň dvoch hráčov, jedného do útoku a do zálohy. Uvidíme, ako bude s Matúšom Frantálom, ktorému končí hosťovanie z Palína. Po chorobe začína pomaly s tréningom Dávid Šipoš, ktorý bol dlhšie mimo hry, ak by sa vrátil, bol by som rád,“ dodal V. Bursík.

Strelci gólov (21): 10 – Patrik Haluška, 3 – Jozef Vaľko, Martin Hajdučko, 1 – Jakub Šipoš, Ondrej Lipovský, Viktor Kornecký, Lukáš Lörinc, Maroš Sepeši.

ŠK Agro Palín

Na ôsmej priečke prezimujú Palínčania, ktorí síce nazbierali o jeden bod viac ako siedmy Úpor, ale tri im budú odpočítané kvôli tomu, že klub neskoro uhradil mesačnú faktúru.

„Získali sme iba devätnásť bodov, čo je málo vzhľadom k tomu, aké sme mali mužstvo. V lete sme sa posilnili o Lukáša Forgáča a Tomáša Šamudovského, v priebehu jesene pribudol aj Daniel Penzeš z michalovského dorastu a dokopy sa dal aj Branislav Zacher, ktorý nám však pomohol iba v úvode, lebo potom mal opäť problémy s kolenami,“ začal lodivod ŠK Agro Ján Gajdoščík (na snímke vpravo).

Zo začiatku to tímu išlo, postupom času to však bolo slabšie a slabšie.

„Úvod bol slušný po hernej aj výsledkovej stránke, ale potom to s nami išlo dole kopcom. Záverečné zápasy sme dohrávali s jedenástimi hráčmi, keďže nás postihli choroby či zranenia alebo mali hráči pracovné povinnosti. Ja osobne s nie som s jeseňou spokojný. Veľa bodov sme stratili doma, na vlastnej pôde sme až trikrát prehrali a raz remizovali.“

Práve toto mrzelo J. Gajdoščíka najviac. „Síce sme dokázali tri razy vyhrať vonku, ale keby sme doma tie zápasy zvládli, mohli sme byť teraz prví. Škrie ma hlavne súboj s Budkovcami, ktorý sme doslova odflákli,“ hovoril kormidelník Palína, ktorý na otázku, prečo to mužstvu pred svojimi fanúšikmi nešlo tak, ako by malo, odvetil:

„Jednak to bolo prístupom k zápasom, ak sa hráči na súboj dobre pripravili, tak to bolo vidieť. A doma sme nevyhrávali aj kvôli tomu, že ani ihrisko nie je v najlepšom stave. My sa snažíme hrávať technický futbal, žiadny silový s nakopávanými loptami, ale lopta na hrboľatom teréne našim hráčom odskakovala, čo súperom, ktorí prišli brániť, vyhovovalo a my sme sa nevedeli presadiť. Chýbal nám aj hráč, ktorá by na seba zobral zodpovednosť. Viac som čakal od Forgáča. Prišiel z vyššej súťaže a dúfal som, že bude rozhodovať domáce stretnutia, ale nestalo sa to.“

Avšak s duelmi vonku bol J. Gajdoščík spokojný.

„Hlavne s tými, ktoré sme odohrali na kvalitných ihriskách, či už v Úpore, Zalužiciach, Čičarovciach alebo Nacinej Vsi. Veľmi dobré zápasy boli aj v Petrovciach nad Laborcom či doma s Boršou, boli to súboje na úrovni štvrtej ligy,“ vyjadril sa.

Momentálne Palínčania oddychujú, zimnú prípravu by mali začať až koncom januára alebo začiatkom februára.

„Stále tak štartujeme, lebo jar začína až v závere marca. Zmeny v kádri by nemali byť veľké, okrem Šamudovského sú všetci hráči naši kmeňoví. Verím, že dokopy sa dá Zacher, ktorý nám chýbal.“

Strelci gólov (23): 8 – Lukáš Forgáč, 7 – Tomáš Zemánek, 3 – Tibor Egry, 1 – Matej Štafura, Maroš Ondočík, Tomáš Štafura, Tomáš Šamudovský, Michal Kontuľ.

OŠK Budkovce

Staronový účastník súťaže mal parádny vstup do sezóny, keď hneď v úvodnom stretnutí vypálil rybník Nacinej Vsi, na pôde ktorej triumfoval gólom Ondreja Paulovčíka z poslednej minúty 1:0.

Tento výsledok však nováčika nenaštartoval, ale práve naopak, jeho výkonnosť s pribúdajúcim záverom jesene mala klesajúci trend.

„Na začiatku sme prekvapili, možno nás niekto aj podcenil, ale potom, neviem prečo, sme začali hrať ustráchane a bojazlivo. Keď na nás niekto vybehol, tak hneď sme sa stiahli,“ rozhovoril sa jeden z trénerov budkovského celku Anton Chvostaľ, ktorý viedol mužstvo spoločne s Mariánom Uhrinom.

Najväčším problémom mužstva bolo strieľanie gólov, pretože v jeseni ich dalo iba štrnásť, čo dáva rovný priemer jedného gólu na zápas.

„Nemali sme dobrú ofenzívu, naši útočníci sa veľmi málo presadzovali,“ skonštatoval A. Chvostaľ.

To, že OŠK chýbal zakončovateľ, potvrdzuje aj to, že najlepší strelci tímu – Mikuláš Mika a Matúš Seman – dali len po tri góly. Tréneri očakávali lepší jesenný bodový úlovok.

„Ja osobne som rátal, že budeme mať na konte aspoň 19-20 bodov. Mnohokrát sme zakopli doma, prehrali sme s Lastomírom a Čičarovcami, remizovali s Nacinou Vsou a Parchovanmi.“

Predposledný celok piatoligového pelotónu by v zimnej prestávke rád doplnil káder.

„Musíme zohnať hráčov predovšetkým do zálohy a útoku, avšak aj do obrany, pretože do zahraničia odchádza dvojica zadákov Tomáš Ondruško a Július Halás. V zime potrebujeme popracovať aj na kondičke. Vypadnúť sa nechystáme, chceme byť v strede tabuľky. Na tieto priečky nestrácame veľa, keďže bodové rozdiely medzi mužstvami sú minimálne,“ povedal A. Chvostaľ.

Strelci gólov (14): 3 – Matúš Seman, Mikuláš Mika, 2 – Stanislav Guzej, Ján Paľo, Ondrej Paulovčík, 1 – Lukáš Buhaj, Maroš Danko.

Tabuľka

1. Borša 14 9 1 4 38:15 28
2. Vinné 14 8 4 2 26:11 28
3. Cejkov 14 9 1 4 26:16 28
4. Čičarovce 14 8 2 4 27:15 26
5. Lastomír 14 7 1 6 27:17 22
6. Nacina Ves 14 5 6 3 21:18 21
7. Úpor 14 5 3 6 21:23 18
8. Palín 14 6 1 7 23:23 19 (-3)
9. Petrovce n/L 14 5 1 8 24:32 16
10. Trakany 14 5 1 8 27:36 16
11. Zalužice 14 5 1 8 21:30 16
12. Parchovany 14 5 1 8 19:32 16
13. Budkovce 14 4 3 7 14:25 15
14. Kriš. Liesková14 4 0 10 21:42 12

futbal_res.jpg

Čičarovce prezimujú na 4. mieste. Ich najlepším strelcom je Tomáš Nagy (vľavo). Foto: ra

Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 2. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
 3. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 4. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 5. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
 6. Buďte v najlepšej spoločnosti!
 7. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
 8. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 9. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 10. Nie je to len chlapská záležitosť
 1. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 2. Prvá akumulátorová 2-stupňová snehová fréza na trhu
 3. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
 4. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 5. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 6. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 7. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 8. Detský čaj COOP Jednoty získal unikátne medzinárodné ocenenie
 9. FMMR svojím výskumom reaguje na aktuálne živé témy
 10. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 1. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 17 868
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 729
 3. Aká je chémia vôní 13 505
 4. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 9 772
 5. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 661
 6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 9 195
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 742
 8. Bývanie v meste predlžuje život 8 256
 9. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 8 250
 10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 986
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Takto vyzeral Jakub po bitke na policajnej stanici.

Po Zsuzsovej skončil v prešovskej väznici aj Gašpar

Súd reaguje, že on taký pokyn nevydal.

Tibor Gašpar.

Prešovčanka Ingrid: Pri pohľade na miesto bytovky mi stále naskakuje husia koža

Hlavné je, že žijeme, hovorí rok od výbuchu na Mukačevskej 7.

Ingrid s piatačkou Izkou.

Dekádu skiareál Lysá chátral, precitnúť má v čase pandémie

Stredisko na Čergove sa vždy spoliehalo na sneženie, teraz mu pomôže technika.

Lyžiarsky areál na Lysej idú oživiť.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Chceli ho odstrániť, jeho imidžu uškodil Gučík. Kto je Maroš Žilinka?

Za generálneho prokurátora ho musí vymenovať prezidentka.

Prokurátor Maroš Žilinka.
Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Kto vráti Generálnej prokuratúre dôstojnosť?

Maroš Žilinka už nebude môcť úrad len tak udržiavať.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME
Ivan Ivanič, šéf SLA.
Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop