Spod vysokých sietí

Volejbalové súťaže mali na programe ďalšie zápasy.

I. liga Východ vo volejbale žien v sezóne 2014/2015

Výsledky 8. kola:

Humenné - Michalovce 0:3 (-13, -11, -25) a 1:3 (-13, -15, 9, -26); ELBA Prešov - ŠŠK Kometa Košice 3:0 (15, 6, 23) a 3:1 (12, -21, 15, 15); TU Košice - voľno.

Komentár k dvojzápasu Michaloviec: Počas mikulášskeho víkendu odohrali volejbalistky VK Michalovce ďalší dvojzápas zápas v súťaži I. ligy žien východ, na ktorý vycestovali v sobotu do blízkeho Humenného. Z postavenia oboch družstiev v tabuľke sa dalo predpokladať, že pôjde o rýchly zápas s víťazným koncom v prospech Michaloviec. Prvé dva sety oboch zápasov tomu nasvedčovali, ale aj mladé Humenčanky ukázali svoju bojovnosť už pri malom náznaku víťazstva. Do prvého zápasu nastúpili Michalovčanky sústredené, vyhýbali sa všetkých chybám, na ktoré boli upozornené v predchádzajúcich zápasoch. Veľa bodov získali hlavne kvôli výbornému podaniu. Oproti predchádzajúcemu dvojzápasu hráčky zlepšili hru v poli a zachránili aj veľmi náročné lopty. Úspešne sa presadzovali aj smečujúce hráčky zo všetkých postov. Prvé dva sety hostky vyhrali ľahko. V treťom sete poľavili zo svojho úsilia, robili viac chýb, a tým dali možnosť Humenčankám pomýšľať na víťazstvo. Celý set sa vedenie striedalo na oboch stranách, nakoniec lepšie zvládli koncovku hráčky VK Michalovce a vyhrali ho 27:25. Začiatok druhého zápasu mal podobný priebeh ako v prvom zápase. Prvé dva sety hráčky VK Michalovce poľahky vyhrali. Nepoučili sa však z prvého zápasu a opäť v treťom sete poľavili. Hráčky VK Chemes Humenné to využili hneď na začiatku setu, a hostkám narobili problémy hlavne podaním. Vytvorili si dostatočný náskok a udržali ho až do konca setu, ktorý vyhrali. Štvrtý set bol najnapínavejší z oboch zápasov. Humenčanky bojovali o každú loptu, nervózne hráčky VK Michalovce robili v rozhodujúcich chvíľach veľa chýb. V napínavom závere setu hostky vyrovnali na 25:25 a výborným podaním Lenky Štochovej i dobre načasovaným útokom cez stred siete kapitánky Petry Obermanovej dokázali set vyhrať 28:26 a udržali sa tak na 2. mieste.

Tabuľka

1. ELBA Prešov 14 14 0 42:4 42
2. Michalovce 14 8 6 26:21 25
3. TU Košice 12 6 6 23:19 19
4. Kometa Košice 12 4 8 16:28 10
5. Humenné 12 0 10 1:36 0
Najbližší program: 9. kolo - 13. - 14.12.2014: Humenné - ŠŠK Kometa Košice, TU Košice - Michalovce, voľno - ELBA Prešov.

Majstrovstvá zemplínskeho regiónu vo volejbale mužov v sezóne 2014/2015

Dohrávka 2. kola:

VK Veľké Kapušany B - VK Štart Odeta Michalovce 0:3 (-16, -18, -22) a 1:3 (-20, 24, -20, -16); Veľké Kapušany B: Pástor, Dančo, Szücs, Sipoš, Szabó, Kholodenko, Sohajda; Michalovce: P. Kostovčík, J. Bendzák, P. Germuška, P. Vaško, M. Vetrecin, S. Krajňák, Z. Šipoš; rozh. P. Albrecht; 10 div.;

Dohrávka 5. kola:

ŠA Košice - VK Strážske 1:3 (-22, -16, 28, -13) a 0:3 (-16, -11, -18); ŠA Košice: Andrássy, Bočkay, Šveda, Matis, Németh, Brdjar, Marčok; VK Strážske: Sekera J., Soviak, Dunajčák, Jurko, Oleárnik, Sekera T.; rozh. Kašuba; 10 div.

6. ŠA Košice 6 1 5 6:17 2
Najbližší program: 6. kolo - 10.-11.1.2015: Strážske - Veľké Kapušany B, ŠA Košice - Sobrance, Veľké Kapušany A - Michalovce.

I. mestská liga dospelých vo volejbale v Michalovciach v sezóne 2014/2015

Výsledky 4. kola:

voľno - Region Malex; Areca - Svojina 3:1 (20, 15, -23, 21); rozh. Pavol Kostovčík (Region Malex).

Tabuľka

1. Areca 3 3 0 9:1 9
2. Svojina 3 1 2 4:7 3
3. Region Malex 3 0 2 1:6 0
Najbližší program: 5. kolo - štvrtok 11.12.2014 o 19.00 h - telocvičňa SZŠ, Masarykova 27, Michalovce: Areca - voľno, Svojina - Region Malex.

II. mestská liga dospelých vo volejbale v Michalovciach v sezóne 2014/2015

Výsledky 5. kola:

Hej-Hop - Pohoďáci 3:2 (-16, 27, -14, 23, 13); Pravdáže - Cerveza team 3:0 (17, 20, 14); Slniečko - voľno.

Tabuľka

1. Slniečko 4 4 0 12:4 11
2. Pravdáže 4 3 1 10:3 9
3. Hej-hop 4 2 2 7:9 5
4. Cerveza team 4 1 2 6:11 3
5. Pohoďáci 4 0 4 4:12 2

Najbližší program: 6. kolo – utorok 9.12.2014 o 17.00 h - telocvične II. ZŠ, J. Švermu 6, Michalovce: Pravdáže – Pohoďáci (telocvičňa č. 2), Hej-Hop – Slniečko (telocvičňa č. 1), Cerveza team – voľno.