Cenné víťazstvo 1. BKD v Košiciach

Výraznou mierou prispel k výhre 1. BKD. Vladislav Mitterpák (vpravo) dal v Košiciach 29 bodov. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|9. dec 2014 o 00:00

Stále sú bez prehry a vedú druholigovú tabuľku.

MICHALOVCE. Vo výbornom ťažení pokračujú basketbalisti michalovského 1. BKD, ktorí v nedeľu zaknihovali už svoje ôsme víťazstvo v prebiehajúcej sezóne, keď v šlágri 8. kola druhej ligy mužov skupiny Východ naplno zabodovali na pôde košického UVLF, víťaza uplynulého ročníka súťaže, po výsledku 85:73.

Počas najbližšieho víkendu bude v ich súťaži prestávka, v akcii budú až v sobotu 20. decembra, keď privítajú v zemplínskom derby Humenné. Hrať však teraz budú ženy, v nedeľu 14. decembra nastúpia v domovskej telocvični Gymnázia Pavla Horova proti Rožňave. Zápas sa začína o 10. hodine.

BK UVLF Košice – 1. BKD Michalovce 73:85 (35:35)

Štvrtiny: 20:19, 15:16, 19:24, 19:26.

1. BKD: V. Mitterpák 29, Mižák 24, T. Mitterpák 10, Maškulík 9, B. Holda 5, M. Miháľ 4.

Zemplínčania cestovali na palubovku minuloročného víťaza play-off UVLF Košice s tým, že tam nemusia, ale môžu. Nakoniec sa po skončení zápasu tešili práve oni, keď domácich zdolali rozdielom dvanástich bodov.

Zápas bol vzácne vyrovnaný a kvalitný, dostatočne tvrdý a presne taký, ako sa očakáva od popredných mužstiev tejto súťaže. Hlavnou devízou tohto stretnutia, a to treba vyzdvihnúť, bolo, že celé prebiehalo v duchu fair play.

Po úplne vyrovnaných prvých dvoch štvrtinách bol polčasový stav 35:35 a obidva celky mali snahu zlomiť zápas v rozhodujúcej tretej štvrtine, ktorá mnohokrát dokáže naznačiť vývoj zápasu. V nej hostia získali päťbodový náskok, keď po dobrej obrannej hre celého mužstva sa pod súperovým košom stále presadzovali Vladislav Mitterpák a Tomáš Mižák, takže stav bol 59:54 pre 1. BKD.

Zlom nastal na začiatku posledného dejstva, kedy Michalovčania v priebehu troch minút dali deväť bodov, domáci ani jeden, a to bolo rozhodujúce, keďže vyhrávali už 68:54.

Tento vývoj domácich hráčov dosť prekvapil, takže už nedokázali nájsť dostatok síl, ale snažili sa dosiahnuť zmenu vývoja častejšími faulmi, avšak hosťujúci basketbalisti celkom úspešne premieňali trestné hody (z 13 pokusov dali 9) a s prehľadom dohrali tento zápas.

Zvyšné výsledky 8. kola II. ligy skupiny Východ:

Humenné – Levoča 74:59, Akademik Prešov B – Dastet Krompachy 61:92, Dolný Kubín – Rožňava 70:51, Sabinov – Tydam Košice 54:55.