Piatok, 14. december, 2018 | Meniny má Branislava, Bronislava

Basketbalisti opäť s hladkým víťazstvom

Počas uplynulého víkendu boli v akcii oba michalovské basketbalové celky dospelých a oba nastúpili na domácej pôde.

Ženy zaknihovali druhú porážku v sezóne. Na domácej pôde Michalovčanky nestačili na prešovský Eilat.(Zdroj: Róbert Andrejov)

MICHALOVCE. V sobotu v súboji 4. kola druhej ligy skupiny Východ muži hostili nebezpečný košický Tydam, ktorý však porazili hladko 77:60, a v tabuľke sú na prvej priečke bez straty bodu. Menej sa už darilo o deň neskôr ženskému tímu, ktorý v zápase 3. kola druhej ligy skupiny Východ nestačil na prešovský Eilat po výsledku 42:68, a na svoje prvé víťazstvo v tejto sezóne tak ženy musia čakať ďalej. Mužov 1. BKD čaká najbližší duel počas druhého novembrového víkendu v Rožňave, ženy sa 8. novembra predstavia na ihrisku košickej Cassovie.

Muži
1. BKD Michalovce – ŠŠK Tydam Košice 77:60 (36:27)
Štvrtiny: 24:14, 12:13, 23:18, 18:15.
Najviac bodov za MI: V. Mitterpák 28, Mižák 12, Maškulík 12, T. Mitterpák 11.

Keďže za domácich nemohol nastúpiť zranený Ján Kováč, ktorý v predchádzajúcom zápase podal výborný výkon, a Tomáš Mitterpák hral s bolestivo zraneným členkom, bolo jasné, že zápas s ambicióznym súperom nebude jednoduchý. Samotný priebeh stretnutia dvoch basketbalovo vyspelých mužstiev to potvrdil, a tak mali diváci možnosť vidieť veľmi dobrý basketbalový duel so všetkým, čo k tomu patrí – súboje pod košom, boj o loptu, pekné akcie na jeden dotyk i rôznu úspešnú, či menej úspešnú streľbu. Michalovským basketbalistom dobre vyšiel vstup do zápasu, keď dokázali v zostave Holda, V. Mitterpák, Mižák, Maškulík a T. Mitterpák získať 10-bodový sľubný náskok, pričom zaujímavosťou bolo to, že v tejto štvrtine bodoval každý hráč tejto základnej zostavy. Druhú štvrtinu Košičania síce dokázali vyhrať, ale len o jeden bod, čo bolo v tomto zápase pomerne málo na to, aby výraznejšie ovplyvnili výsledok. Druhý polčas začali domáci perfektným vnikom Holdu a po niekoľkých pekných akciách a nádhernou finálnou prihrávkou po osi Holda - Maškulík ich náskok narástol na 17 bodov. Aj keď hostia mali obrovskú snahu výsledok skorigovať a nevzdávali sa v žiadnom okamihu, do konca zápasu Zemplínčania kontrolovali vývoj. Hovorí sa, že dobrá obrana je v každom kolektívnom športe základom úspechu, a to sa prejavilo aj počas tohto zápasu. Výborná defenzíva 1. BKD, v ktorej výrazne dominuje Holda, a ku ktorému sa pridávajú Mižák a V .Mitterpák a na doskoku i T. Mitterpák, priniesli domácim ovocie aj v tomto stretnutí.

Ženy
1. BKD Michalovce – BK Eilat PU Prešov 42:68 (24:31)
Štvrtiny: 12:15, 12:16, 12:22, 6:15.
1. BKD: Harmanová 8, Andrejčíková 8, Lipková 6, Sabovčíková 6, Regendová 4, Majerníková 4, V. Vargová 4, Priščáková 2.

V michalovskom družstve chýbala, ako to ukazuje strelecká bilancia v tomto zápase, výraznejšia strelkyňa, keďže nehrali Fiedlerová ani Jurašková, a nenašla sa žiadna, ktorá by dokázala držať krok s najlepšou hráčkou na ihrisku prešovskou Nedoroščíkovou (28 bodov), ktorej v družstve dobre sekundovala Palaščáková (18 bodov). Domáce ešte do polčasu ako tak držali krok so súperom, keď 7-bodový rozdiel v prospech hostí nebol ešte taký hrozivý, a zdalo sa, že zabojujú o dobrý výsledok. Po polčase však akoby úplne odpadli, keď hostky prvé tri minúty vyhrali 13:0 a upravili stav na 24:44, keď hráčkam 1. BKD absolútne odišla streľba. V tom čase sa tiež zranila Lipková, ktorá musela odstúpiť, a do hry už nezasiahla, a dievčatá, ktorým sa naozaj absolútne nedarilo, ešte viac klesli na duchu, čo súper dokonale využil a vysoko vyhral. Ani posledná štvrtina nezmenila priebeh zápasu, Michalovčanky sa trápili stále viac a viac, takže koniec duelu bol pre družstvo vykúpením. Domáce mali menej ako 30-percentnú úspešnosť streľby, čo bolo naozaj veľmi málo, a okrem toho stratili nevynútene 33 lôpt, takže hostky nemali veľa práce a vyhrali pomerne ľahko.