Utorok, 12. november, 2019 | Meniny má Svätopluk

Trebišovčania ratovali bod v závere z penalty

Remíza s Gemerčanmi je zaslúžená, po prvej polovici základnej časti je v Slavoji polovičná spokojnosť.

Presadil sa z penalty. Andrely Makela (vľavo) zachránil pre Slavoj aspoň bod.Presadil sa z penalty. Andrely Makela (vľavo) zachránil pre Slavoj aspoň bod.(Zdroj: Róbert Andrejov)

TREBIŠOV. Futbalisti nováčika východnej skupiny DOXXbet ligy Slavoja Trebišov ušli v nedeľu hrobárovi z lopaty, keď proti Rimavskej Sobote ratovali bod v hodine dvanástej.

Už-už sa schyľovalo k tretej domácej porážke žlto-modrých, päť minút pred koncom duelu rozhodol Andrely Kouessabio Makela gólom z pokutového kopu o tom, že súperi sa rozídu zmierlivo po remíze 1:1.

Maličký posun vpred

Po bezgólovom úvodnom dejstve hry sa Gemerčania vedenia ujali v 57. minúte zásluhou presného zásahu Mátého Köböla, ktorý mohol otvoriť skóre už desať minút pred tým, ale opečiatkoval iba brvno domácej svätyne.

Po inkasovanom góle pridali Trebišovčania na aktivite a v samom závere sa dočkali vyrovnania.

„Vzhľadom na priebeh hry je remíza zaslúžená, čo sa týka šancí, my sme mali o jednu viac,“ povedal na úvod stredopoliar zemplínskeho celku Tomáš Krochta, podľa ktorého najväčšiu hrozbu pre Slavoj predstavoval vysoký útočník MŠK Tomáš Chovanec.

„Veľmi dobre preberal lopty a potom ich rozdával, cez neho išli všetky nebezpečné akcie hostí. Našťastie sa nám ho podarilo ubrániť.“

Trebišov po sérii troch zápasov bez streleného gólu v ofenzíve „pridal“ a proti súperovi od Rimavy sa jeho hráči tretíkrát v rade presadili.

„Vidieť maličký posun vpred, celkovo naša výkonnosť ide hore. Ale potrebujeme strieľať viac gólov, dúfam, že už najbližšie proti Zvolenu dáme viac ako jeden,“ hovoril T. Krochta.

Chceli mať viac bodov

Nováčik súťaže stratil doma ďalšie body, stále tak má na konte iba jedinú výhru na vlastnej pôde.

Už sa stáva zvykom, že pred svojimi divákmi inkasuje ako prvý. Iba raz strelil otvárací gól (proti Prešovu) a čo je zaujímavé, zápas aj doviedol do víťazného konca.

„Myslím si, že tie góly inkasujeme kvôli slabšej koncentrácii. Nepadli po nejakých vydarených akciách súpera, ale po našich chybách. Keď prehrávame, tak potom to zohráva veľkú rolu v psychike a ďalšom vývoji zápasu,“ uviedol T. Krochta, ktorý má skúsenosti aj s legionárskym chlebíkom, keď obliekal dresy nemeckých celkov MTV Giessen 1846 a Borussie Lindenthal-Hohendlind.

Druholigová súťaž má za sebou prvú polovicu základnej časti, po ktorej Slavoj figuruje na desiatej priečke so ziskom jedenástich bodov.

„Nejaké body navyše sme si určite zaslúžili, takže s tým nie je spokojnosť, ale čo sa týka hry a nálady v mužstve, s tým je,“ uzavrela 26-ročná opora trebišovského tímu.