Strážske v derby trápilo Sobrance, utrpelo krutú prehru o tri góly

Uzavrel skóre stretnutia. Ján Hutaj (vľavo) strelil štvrtý gól Sobraniec.
Uzavrel skóre stretnutia. Ján Hutaj (vľavo) strelil štvrtý gól Sobraniec. (Autor: ra)
Sportnet|2. sep 2014 o 00:00

Sobrance po dvoch prehrách opäť zabodovali naplno, v derby sa však poriadne natrápili.

SOBRANCE. Na prvý pohľad jednoznačné víťazstvo, ale priebeh taký rozhodne nebol.

Sobrančania síce na vlastnom trávniku zdolali Strážske rozdielom triedy 4:1, no výsledok zemplínskeho derby bol dlho otvorený.

Strážania doplatili na zbabraný záver duelu, kedy dostali dva góly, a tak si na svoje konto pripísali veľmi krutú prehru.

Hostia prekvapili

Strážske začalo nebojácne a už v 3. minúte mohlo ísť do vedenia, no Hirjak opečiatkoval iba ľavú žrď Ložinčákovej brány.

Prekvapujúco sa hral futbal hore–dole, hostia nemysleli iba na defenzívu. V 26. minúte opäť zvonila konštrukcia brány, tentoraz na druhej strane, keď do brvna namieril Škirda.

O štyri minúty nato už dobíjanie brány Strážskeho skončilo gólom, keď sa presadil kapitán Ličko – 1:0.

Vyrovnanie mal na kopačke Hirjak, ale jeho parádny volej z hranice šestnástky skončil aj s prispením končekov prstov Ložinčáka na brvne.

Vzápätí v čistej šanci vyhorel na Borkovi Lendiel, ten istý hráč si však všetko vynahradil desať minút po prestávke, keď tvrdou strelou pod brvno zvýšil na 2:0. Hostia sa však nevzdávali a do zápasu ich vrátil gól kapitána Filipa Pavúka, ktorý ľahkou strelou po zemi z 30 metrov nachytal brankára Ložinčáka na hruškách – 2:1.

Strážske po góle ožilo, ale nezvládlo záver stretnutia, najprv si dal vlastenca Mitro a v 88. minúte pridal štvrtý domáci gól Hutaj.

Sobrance – Strážske 4:1 (1:0)

Góly: 30. Ličko, 56. Lendiel, 82. vlastný M. Mitro, 88. Hutaj – 62. F. Pavúk.
ŽK: M. Murgač, Kačur – Michaliv, M. Borko.
Rozhodoval: Mati – 150 divákov.
MFK: Ložinčák – Kačur, Škirda, J. Rynik (86. Klamo) – L. Sabo (65. Mihalovič), Hreško, M. Murgač (83. T. Jacko), Orzhakovskii, Ličko – Hutaj, Lendiel.
ŠK: M. Borko – J. Pavúk, F. Pavúk, Hrabek (86. L. Rohaľ), Š. Moroz – Koc (42. Mancoš), Soltész, Michaliv, M. Mitro – Hirjak, Max.

Tréner MFK Sobrance Róbert Babič: „Bol to veľmi náročný zápas, lebo Strážske nemalo čo stratiť. V hlavách chlapci mali to, že súper nemá ešte ani bod, strelil málo gólov, tak si mysleli, že ľahko vyhráme, ale takto to nebolo. Chýbal nám zranený Segrej Kundryk, máme problémy aj s brankárom. Niečo musíme zmeniť, lepšie však už hrala defenzíva. Nečakal som, že sa zrodí toľko šancí na oboch stranách, lebo zvyčajne mužstvo z dna tabuľky príde iba brániť, aby získalo bod, ktorý by bol neho cenný. Počítal som s tým, že budú hrať na brejky, ale začali trošku ináč. Ak by sme dali skôr prvý gól, tak by to bol ľahší zápas. Potom sme boli nervóznejší, hoci sme dali druhý gól, tak brankár spravil chybu, súper znížil a opäť prišla nervozita. Škoda predchádzajúcich výsledkov, nemali sme prehrať ani v Čani ani v Poproči, aj so Šacou sme mali uhrať remízu, avšak zahadzujeme veľa šancí. Viac čakáme od Sergiia Lendiela, ktorý si však ešte stále zvyká na náš štýl hry. Ale teraz sa konečne presadil, takisto aj Ján Hutaj, tak dúfam, že už im to pôjde, čakajú nás totiž štyri veľmi ťažké štyri duely.“

Tréner ŠK Strážske Bartolomej Petro: „Nie je náhoda, že doplácame na závery zápasov. Niektorým chlapcom opäť odišli sily a ja stále rozmýšľam prečo, keďže na tréningoch makajú. Ale oni asi vedia prečo, u niektorých je problém v životospráve a potom ich výkony aj tak vyzerajú. Škoda toho prvého polčasu, hneď v úvode sme nastrelili tyčku. Šance mali aj domáci, podržal nás však brankár. Potom za stavu 1:0 pre domácich sme trafili brvno, ak by sme vyrovnali, mohol sa zápas vyvíjať ináč, pretože sme nehrali zle. Tlak Sobraniec, ktorý sme očakávali, neprišiel, ale bolo to kvôli dobrej hre mojich zverencov. Viacerí chlapci podali slabý výkon, pokiaľ v tejto súťaži traja-štyria odpadnú, tak nie je šanca vyhrať so žiadnym súperom, ani doma. Súperovi blahoželám k víťazstvu, ukázal svoju kvalitu hlavne v koncovke, má skúsených hráčov. Škoda toho zápasu, je za nami šesť kôl, nemáme na konte ani bod. Niečo sa musí zmeniť...“

Domov»Sportnet na východe»Strážske v derby trápilo Sobrance, utrpelo krutú prehru o tri góly