Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Michalovská Dukla v Prešove neuspela, podpísala piatich hráčov

Získala najlepšieho strelca uplynulého ročníka prvej ligy Halása. Dnes doma s Humenným.

Vracia sa po vyše dvoch rokoch. Igor Halás (vpravo) bude opäť hájiť farby Dukly.Vracia sa po vyše dvoch rokoch. Igor Halás (vpravo) bude opäť hájiť farby Dukly. (Zdroj: ra)

MICHALOVCE. Príprava michalovských hokejistov speje ku koncu a Dukla odohrá do začiatku novej sezóny prvej ligy už len dve stretnutia. V piatok odohrali siedme na ľade Prešova, kde prehrali 2:5 (1:0, 0:2, 1:3).

Zemplínčania opäť nenastúpili kompletní, keď chýbali chorí Peter Čížek a Marcel Šterbák, zranený Martin Tkáč a nechytal ani brankár Ivan Fedor.

V obranných radoch už nefiguroval Boris Ružička, ktorý na skúške nepresvedčil. Naopak, v defenzíve nastúpil útočník Martin Drotár, ktorého však tréneri už plánujú využívať iba v obrane.

„Vojaci“ neodohrali v metropole Šariša práve najvydarenejší zápas. V prvej tretine síce boli aktívnejším tímom a vyhrali ju o gól vďaka presnému zásahu Ivana Fedorka, ale v ďalšom priebehu stretnutia mali navrch domáci hokejisti, ktorí v druhom dejstve hry skóre otočili vo svoj prospech.

Zverenci kormidelníka Milana Staša v záverečnej tretine inkasovali ešte ďalšie tri góly a prehrávali už 1:5. V samom závere korigoval prehru Dukly Jakub Linet, ktorý upravil na rozdiel troch gólov.

štyria navrátilci

V závere uplynulého týždňa vedenie michalovského klubu podpísalo päticu hráčov, s ktorými sa počíta do nového ročníka druhej najvyššej súťaže.

Obranné rady vystuží mladý bek Ondrej Briják z košickej juniorky, ktorý v Michalovciach pôsobil krátko v sezóne 2012/13.

Pri Laborci bude naďalej pôsobiť aj Tomáš Banovský a vracajú sa i ďalší traja útočníci. Po vyše dvoch rokoch, ktoré strávil v juniorke HC Košice, Trebišove, slovenskej 20–tke či Prešove, prichádza Filip Podsedlý, po rovnakom období aj Igor Halás.

Ten vlani obliekal dres prešovského tímu, kde si vystrieľal korunu najlepšieho strelca prvej ligy.

Treťou staronovou tvárou je Ivan Zorvan, odchovanec detvianskeho hokeja, ktorý po sezóne 2012/13 odišiel do konkurenčného Bardejova, kde sa však nepresadil, a tak sa vrátil do materského klubu.

Jedna zmena v kádri HK Dukla sa udiala aj smerom von, pretože v tíme skončil gólman Tomáš Petro, ktorý by mal pôsobiť v rodnom Humennom.

A práve s týmto mužstvom si dnes o 17. hodine Michalovčania zmerajú sily na vlastnom ľade.

Prešov - Michalovce 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Góly: Kivader, Tomčák, Lopaček, Ľ. Vartovník, Jaroš - Fedorko, Linet.

HK DUKLA: P. Borko (41. T. Petro) – M. Drotár, Oros, V. Urban, Buraľ, Kubát, Briják - Banovský, R. Šechný, Podsedlý – P. Cmorej, Š. Majerník, Halás – I. Zorvan, Linet, M. Schnelly - Fedorko.