V derby výborný finiš hráčov Veľkých Revíšť

Rezerva doma neuspela. Veľkým Revištiam podľahla tesne 1:2.
Rezerva doma neuspela. Veľkým Revištiam podľahla tesne 1:2. (Autor: ra)
Sportnet|12. aug 2014 o 00:00

Michalovce doma stratili jednogólové vedenie, ich súper udrel v záverečnej dvadsaťminútovke.

MICHALOVCE. V nedeľu večer pod umelým osvetlením sa na michalovskom štadióne odohralo prestížne treťoligové zemplínske derby medzi MFK Zemplín Michalovce B a TJ Veľké Revištia, ktoré malo nečakaného víťaza.

Aj keď sa vraví, že derby nemajú favorita, predsa len viac šancí na plný bodový zisk sa dávalo domácim, ale napokon si triumf odviezli hostia, ktorí výborným finišom otočili nepriaznivý vývoj stretnutia.

Rezerva vyhrávala už od 12. minúty po exportom góle Španiela Miguela Calva, Veľké Revištia však v priebehu jedenástich minút v závere strelili dva góly – najprv Martin Viňanský a potom Martin Simčík – a zvíťazili 2:1.

Po vyrovnaní si začali viac veriť

Hosťujúci lodivod Norbert Belán po derby skonštatoval: „Zápas sa vyvíjal presne tak, ako sme aj čakali. Domáci mali veľkú prevahu, boli rýchli, dobre kombinovali, rozťahovali hru. Podarilo sa im streliť pekný gól, ktorý sa však mohol dať ubrániť a aj chytiť, ale aj také padajú. Ani po tomto momente sme nespanikárili, naďalej sme hrali svoju hru a pozorne bránili. Potom ešte domáci dvakrát nebezpečne strieľali, bolo veľmi dôležité, že do polčasu sme už neinkasovali. Cez prestávku som hráčom hovoril, že nech stále pokračujú vo svojej hre, že aj na domácich doľahne nejaká únava. Po Praščákovom rohu sa nám podarilo vyrovnať po presnej hlavičke Viňanského. Po tomto góle sme si začali viac veriť a Michalovcami to trochu otriaslo. Potom parádny kúsok vystrojil Simčík, prekonal brankára a strelil víťazný gól.“

Prehrali nezaslúžene

Domáci kormidelník Tomáš Kozár sa po zápase vyjadril takto:
„Súperovi stačili na víťazstvo tri strely do priestoru brány. Zameral sa na totálnu ofenzívu, bránil s deviatimi hráčmi. Ak by sme v prvom polčase pridali ešte jeden-dva góly, tak určite ten zápas neprehráme. Futbal býva krutý, rozhodne sme si nezaslúžili prehrať. Urobili sme však dve chyby, za ktoré nás Veľké Revištia potrestali. Takto defenzívne však proti nám budú hrávať všetky mužstvá v súťaži, musíme sa pripraviť nato, že budeme stále hrať do plných. Liga je iba na začiatku, som presvedčený, že ešte nazbierame veľa víťazstiev, ale v ďalších stretnutiach musíme zlepšiť náš výkon.“