Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Michalovským tímom sa darilo, doma si pripísali tesné víťazstvá

Druholigové A-mužstvo zdolalo košickú Lokomotívu 2:1, starí páni si poradili so Spišskou Novou Vsou 3:2.

Zdolali aj Lokomotívu. Michalovčania vyhrali nad Košičanmi 2:1.(Zdroj: Róbert Andrejov)

Michalovským tímom sa darilo – druholigové A-mužstvo zdolalo košickú Lokomotívu 2:1, starí páni si poradili so Spišskou Novou Vsou 3:2.

MICHALOVCE. Už 19. ročník Memoriálu Štefana Nadzama sa uskutočnil v sobotu na michalovskom futbalovom štadióne. V rámci neho sa odohrali dve stretnutia, najprv nastúpili druholigové mužstvá MFK Zemplín a FC Lokomotíva Košice, po nich prišiel na rad zápas starých pánov medzi Michalovcami a Spišskou Novou Vsou.

Popritom nechýbal ani sprievodný program, súťažilo sa v kopaní jedenástok o cenu Márie Nadzamovej (vyhral ju Spišiak Ľubomír Ontko) a žrebovala sa aj bohatá tombola, v ktorej bola prvou cenou futbalová lopta s podpismi hráčov majstrovského Slovana Bratislava.

Tretia výhra

Michalovčania v príprave pod vedením nového lodivoda Františka Šturmu zatiaľ zbierajú iba víťazstvá. Po triumfoch nad Bardejovom a Prešovom si tentoraz poradili s košickou Lokomotívou, ktorá je nováčikom druhej ligy. Zápas sa však pre nich nevyvíjal dobre, pretože po rohovom kope už v 12. minúte inkasovali gól z hlavy Horvátha.

Po polhodine hry prišlo vyrovnanie, keď po faule na Streňa premenil pokutový kop Španiel Bayón. Tesnú výhru zemplínskeho celku zariadil v 66. minúte mladý Koscelník, ktorý využil zaváhanie brankára Kovalíka a poľahky rozvlnil sieť.

Michalovce mohli pridať aj ďalšie góly, keď dobré príležitosti na skórovanie mali Micovčák či Tubonemi, na druhej strane si s nebezpečnými štandardkami Lokomotívy poradil gólman Kira.

Michalovce - Lokomotíva Košice 2:1 (1:1)

Góly: 30. Bayón (11 m), 66. M. Koscelník - 12. L. Horváth. MFK ZEMPLÍN: Raška (46. Kira) - Perez (60. L. Jacko), Michal Gallo (70. Micovčák), Podhorin (46. Vujanič), Lechman - Grič (46. Morlacchi) - Gamkrelidze (46. M. Koscelník), Bayón (46. Turik), Paulovčák (26. Calvo), M. Regáli (60. A. Leško) - Streňo (46. Tubonemi).

Rozhodol Dzurjo

V súboji starých pánov Michaloviec a Spišskej Novej Vsi lepšie začal domáci tím, ktorý sa rýchlo ujal vedenia po góle Mariána Dzurja. Mužstvo od Laborca malo v prvom polčase (hralo sa 2 x 35 minút) navrch, ale ďalší gól v ňom už nepridalo. Stalo sa tak až v druhom dejstve, keď zvýšil Geroč. Hostia sa však nevzdávali a v záverečnej štvrťhodine využili michalovské poľavenie na vyrovnanie.

Po góle na 2:2 však domáci bleskurýchle rozohrali, založili útok a po peknom centri Surmina z pravej strany zariadil výhru Zemplína hlavou Dzurjo. Po stretnutí, ktoré komentoval Karol Polák, vyhodnotili organizátori aj najlepších jednotlivcov tohto súboja. Najlepším brankárom sa stal Miroslav Užík, hráčom Ján Urban (obaja z tábora Spišiakov) a strelcom domáci Marián Dzurjo.

Michalovce – Spišská Nová Ves 3:2 (1:0)

Góly MI: M. Dzurjo 2, Geroč. MICHALOVCE: Minda – Surmin, Varmeďa, Tomečko, Adamčík, Geroč, J. Žarnay, Michal Vasiľ, Jozef Varga, Juraško, Marián Dzurjo, Gajdoščík, E. Bakajsa, Ján Varga.

Novinky v kádri MFK Zemplín

V uplynulých dňoch sa v michalovskom tíme udialo viacero zmien.

Ešte pred zápasom s Prešovom sa klub rozlúčil so španielskym ľavým bekom Antoniom Callom, po súboji s Tatranom sa musel porúčať aj jeho krajan, stopér Blai Pons.

Čo sa týka príchodov, tak zo skusov v Zlatých Moravciach sa vrátil Georgii Gamkrelidze a vedenie klubu doťahuje aj prestup 19–ročného šikovného stredopoliara Miguela Coba Calvu z Granady.

Na týždennej skúške je v tíme aktuálne aj 22–ročný stopér Jovan Vujanič z Bosny a Hercegoviny, ktorý naposledy hrával v srbskom celku FK Sloboda Užice.