Slavoj vyhral tretí zápas v rade, všetko má vo svojich rukách.

Vladimír Rusnák. Kormidelník Slavoja Trebišov.Vladimír Rusnák. Kormidelník Slavoja Trebišov.(Zdroj: Róbert Andrejov)

Tréner V. Rusnák však ešte očakáva o druhú ligu tuhý boj.

TREBIŠOV. Po nevydarenom mesiaci apríl, v ktorom získali trebišovskí futbalisti iba tri body, sa im už v máji začalo dariť oveľa viac a počas neho ešte nezaváhali ani raz.

V nedeľu zaknihovali tretie víťazstvo v rade, keď v súboji 26. kola tretej ligy skupiny Východ zdolali na vlastnej pôde Moldavu nad Bodvou 2:0 (0:0).

Vďaka posledným úspešným výsledkom sú hráči Slavoja opäť o čosi bližšie k vysnívanému cieľu, ktorým je postup do druhej ligy.

Cenné víťazstvo

O osude derby sa rozhodlo až v závere, prvý trebišovský gól vsietil až v 73. minúte Roland Černák a poisťujúci presný zásah pridal Roman Mikailov minútu pred koncom riadnej hracej doby.

„Naša výhra sa nerodila ľahko. Na dobre pripravenom ihrisku hostia hlavne v úvode potvrdili, že nie náhodou sú na vrchných priečkach tabuľky a hrozili po nebezpečných štandardkách. Po rohoch dvakrát hlavičkovali a mali sme šťastie, že sme neinkasovali. Potom sme hru vyrovnali, hralo sa hore-dole, šance na skórovanie mali Glushkov a Kotľár, ale gól nedali. V druhom polčase sme už mali my viac z hry, začali sme viac hrať kombinačne po zemi a podarilo sa nám streliť úvodný gól, potom na konci sme výsledok ešte poistili. Je to pre nás cenné víťazstvo, myslím si, že aj zaslúžene, lebo sme viac chceli ako súper,“ opísal priebeh sobotňajšieho merania síl tréner Slavoja Vladimír Rusnák mladší.

Bude to aj o šťastí

Trebišovčania sa rozbehli v pravý čas a troma výhrami v rade sa vrátili do boja o postup do druhej ligy, ktorý sa s blížiacim sa koncom sezóny stupňuje.

„Začiatok jari bol poznačený našou slabšou trénovanosťou, teraz sa to už zlepšilo, aj základná zostava sa stabilizovala a už to vidieť aj na výsledkoch. Posledné víťazstvá nás posunuli vyššie nielen tabuľkovo, ale aj psychicky. Som rád, že sa nám tak darí,“ skonštatoval V. Rusnák, ktorého teší aj to, že svojej šance sa dobre chopili aj traja dorastenci Tomáš Tomko, Leo Levický a Roland Černák.

A ako vidí trebišovský lodivod postupové šance Slavoja, ktorý je momentálne na ôsmej priečke tabuľky zaručujúcej druholigovú miestenku?

„Predtým sme mali malú nádej, teraz sa zväčšila. Ale o postupové miesta bude ešte tuhý boj, viaceré mužstvá, či už Lokomotíva, Námestovo alebo rezerva MFK Košice, chcú ísť vyššie. Máme však výhodu v tom, že sa nemusíme pozerať na iných, lebo teraz to máme vo svojich rukách. Veľa bude záležať aj na šťastí, verím, že sa nám budú vyhýbať zranenia.“