Nedeľa, 27. september, 2020 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

O hádzanárskom titule sa rozhodne až v Michalovciach

Hádzanárky Iuventy Michalovce nevyužili ani druhý majstrovský mečbal v Šali. Stav série je 2:2.

(Zdroj: SITA/Martin Havran)

ŠAĽA/MICHALOVCE. Nového majstra Slovenska v hádzanej žien určí až rozhodujúci piaty zápas.

Hráčky Dusla Šaľa vyhrali v nedeľu vo štvrtom finálovom dueli v národnom play off WHIL nad Iuventou Michalovce 33:28 a vyrovnali stav série na 2:2.

V piatom stretnutí v sobotu 24. mája o 17.30 h bude mať výhodu domáceho prostredia víťaz dlhodobej časti WHIL a obhajca titulu Iuventa Michalovce.

Citeľne chýbala Rebičová

Šaľa povzbudená sobotňajším triumfom mala lepší štart. Po necelej minúte potvrdila streleckú formu Bíziková, pridala sa Trochtová a sebavedomé domáce bleskovo viedli 2:0.

Iuventa síce ešte dokázala odpovedať vyrovnaním, no v 9. minúte po štvorgólovej šnúre viedlo Duslo už 6:2.

Michalovciam v ofenzíve citeľne chýbala zranená Rebičová, hosťujúci tím tak mal po štvrťhodine hry na konte iba štyri strelené góly (7:4).

Obhajca titulu potom dokázal znížiť na rozdiel jediného gólu, ale v 23. minúte domáce opäť odskočili na 12:8 a v prestávke mali aj vďaka dobre chytajúcej Krebsovej sľubný náskok.

Iuventa viedla, ale prehrala

Michalovce v druhom polčase výrazne zlepšili obranu,k Tobiašovej a Holešovej sa pridali presnými zásahmi aj ich spoluhráčky a úspešná gólová séria znamenala v 36. minúte zníženie zo 14:19 na 18:19.

Kouč Šale musel reagovať oddychovým časom, ale ani ten nepomohol a Iuventa o štyri minúty neskôr prvýkrát v zápase viedla 20:19.

Kanonierka domácich Bíziková potom zastavila šnúru súpera a v polovici dramatického druhého dejstva išlo Duslo späť do vedenia - 22:21.

Šaľa si v 50. minúte vypracovala dvojgólový náskok 25:23 a päť minút pred sirénou definitívne odskočila na 30:26.

Hlasy po zápase

Rudolf Petrikovič, tréner Šale: "Dnes to bolo oveľa náročnejšie ako v sobotu. Bol to vyrovnaný, pekný zápas a náš triumf sa rodil ťažko, ale podľa mňa vyhral lepší. Škoda, že už teraz neoslavujeme titul. Možno by to tak bolo, ak by sme v Michalovciach neboli pokazili druhý zápas. Ale všetko je teraz otvorené. Som veľmi rád, že je stav 2:2 a že sme potvrdili, že súperovi nič nedarujeme. Do piateho zápasu ideme s tým, že chceme titul a urobíme pre to všetko."

Ján Packa, tréner Michaloviec: "Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom sme urobili niekoľko individuálnych chýb. To rozhodlo, rovnako ako to, že sme hrali bez zranenej Rebičovej a dnes navyše nemohla chytať pre problémy s krížami ani Gubiková. Ale Šaľa nie je lepšia ako my a doma im to ukážeme. Dnes sme v druhom polčase dokázali zmazať manko, ale potom sme vždy inkasovali vylúčenia, ktoré neboli. Vieme, ako na súpera hrať a som presvedčený, že piaty zápas vyhráme."

Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 33:28 (17:13)

stav série 2:2

Šaľa: Krebsová, Grandtnerová, Haládiková - Súkenníková 5, Demajová 3, Trochtová 6, Kodajová 8/2, Szarková 4, Bíziková 7, Bujnochová, Blehová, Pócsíková, Tulipánová, Klučková, Kováčová, Darázsová

Iuventa: Gubiková, Medveďová, Zykovová - Tregubovová 4, Tobiašová 7/2, Horňáková 6, Wollingerová, Szollosiová 2, Kiridžičová 4, Holešová 4, Kučerová, Kovaličková 1, Vargová, Habánková

Rozhodovali: Baďura, Ondogrecula, vylúčenia: 1:5, 7 m hody: 3/2 - 3/2, 750 divákov