Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Víťazná rozlúčka žien 1. BKD

V Košiciach si poradili s domácim Tydamom, aj s víťazom súťaže Spišskou Belou.

1. BKD Michalovce. Strieborný tím tohto ročníka druhej ligy Východ.(Zdroj: 1. BKD)

MICHALOVCE. Basketbalistky 1. BKD Michalovce zakončili súťažnú sezónu 2013/14 víťazne, keď na záverečnom treťom finálovom turnaji, ktorý sa uskutočnil na pôde košického Tydamu, zdolali oboch svojich súperov.

Nad domácim družstvom triumfovali tesne 63:62, následne si poradili aj so Spišskou Belou 44:39.

Na konečné prvé miesto to však nestačilo, lebo už pred týmto turnajom bolo jasné, že najvyššie skončí Spišská Belá, o výhre ktorej rozhodli lepšie vzájomné duely s Michalovcami.

ŠŠK Tydam Košice – 1. BKD Michalovce 62:63 (34:34)

Štvrtiny: 17:16, 17:18, 15:17, 13:12.

Najviac bodov 1. BKD: Jurašková 16, Priščáková 13, Andrejčíková 11.

Zápasy týchto dvoch súperov boli zakaždým vyrovnané a inak to nebolo ani tentoraz. V michalovskom družstve nastúpili oproti posledným duelom už aj tri skúsenejšie hráčky Jurašková, Priščáková a Šikrová, ktoré spolu s Andrejčíkovou a Regendovou vytvorili silný základ a v zápase sa to ihneď prejavilo. Hlavne v obrane zrýchlili pohyb a aj keď sa v tíme striedali aj ostatné hráčky Maľuková, Čorbová, Majerníková i mladá Sabovčíková, nedovolili domácim hráčkam využívať ich prednosti. Všetky štvrtiny sa skončili veľmi tesnými výsledkami, avšak tri minúty pred koncom stretnutia 1. BKD predsa len získal osembodový náskok (60:52). Zdalo sa, že je rozhodnuté, ale Košičanky naplno využili fakt, že po každom faule Michalovčaniek hádzali trestné hody a šnúrou desiatich bodov dokázali vyrovnať. Opäť sa črtalo predĺženie, keď sa domáce snažili zastavovať útoky Zemplínčaniek taktickými faulmi, ale päť sekúnd pred koncom zaznamenali piaty v rozmedzí jednej minúty, po ktorom hádzali trestné hody aj hostky. Tie jeden dokázali premeniť a mohli sa tešiť z tesného víťazstva.

1. BKD Michalovce – MBK Spišská Belá 44:39 (16:15)

Štvrtiny: 3:6, 13:9, 14:13, 14:11.

Najviac bodov 1. BKD: Regendová 11, V. Vargová 8, Jurašková 7, Andrejčíková 6, Sabovčíková 6.

Druhé stretnutie sa hralo hneď pol hodiny po tom prvom, michalovské basketbalistky sa dlho nevedeli zbaviť kŕča a v prvej štvrtine hlavne v útočnej fáze nedokázali dávať body. Veľmi dobre však pracovali v defenzíve a súpera nepustili do výrazného náskoku. Postupne sa hra 1. BKD dostávala do správneho rytmu a obrana naďalej pracovala veľmi dôrazne aj spravodlivo, a to bez ohľadu nato, ktorá hráčka bola na ihrisku. Spišiačkám, ktoré michalovskému tímu na svojej palubovke dali sedem trojok, dovolili zverenky trénera Ladislava Janošova dať teraz iba dve. S pribúdajúcimi minútami sa zlepšila aj ich streľba, a to tak, že všetky zostávajúce štvrtiny už vyhrali, čo Michalovciam stačilo na pohodlné a zaslúžené víťazstvo.

Káder žien 1. BKD: Janka Čorbová, Radka Vysaníková, Katarína Fiedlerová, Laura Pražmová, Dominika Gorniaková, Veronika Vargová, Andrea Kuráňová, Diana Jurašková, Patrícia Vargová, Zuzana Maľuková, Lenka Kunková, Andrea Regendová, Michaela Priščáková, Eva Lipková, Viktória Majerníková, Martina Sabovčíková, Zuzana Andrejčíková, Darina Šikrová. Tréner: Ladislav Janošov.

Konečná tabuľka

1. Sp. Belá 6 4 2 296:283 10
2. Michalovce 6 4 2 303:283 10
3. Tydam 6 1 5 273:306 7
O poradí na 1. – 2. mieste rozhodli vzájomné zápasy.

Konečné poradie II. ligy žien skupiny Východ: 1. MŠK Spišská Belá, 2. 1. BKD Michalovce, 3. ŠŠK Tydam Košice, 4. ŠŠK Union Press Košice, 5. BK SOUŽ Cassovia Košice juniorky.