Iuventa suverénne postúpila do finále play-off

(Autor: Ilustračné - SITA/Štefan Madaras)
Sportnet|2. máj 2014 o 20:50

Po piatkovom víťazstve nad Sencom je konečný výsledok série 3:0 pre Michalovčanky.

SENEC/MICHALOVCE. Prvým účastníkom národného finále v play off medzinárodnej WHIL sa stali hádzanárky Iuventy Michalovce.

V piatkovom prvom hranom stretnutí v sérii zvíťazili nad Sencom na palubovke v Modre jednoznačne 35:11 a triumfovali 3:0 na zápasy.

Senčanky na úvodné dva duely do Michaloviec nepricestovali, vedenie súťaže ich tak skontumovalo v prospech Iuventy.

Vo finále vyzve obhajca triumfu víťaza druhej semifinálovej série, v ktorej je medzi Partizánskym a Šaľou stav vyrovnaný 1:1 na zápasy.

Krátky priebeh zápasu

Hádzanárky Iuventy od úvodu až do konca na palubovke jednoznačne dominovali a vybojovali si postup do finále play-off.

Zverenky trénera Jána Packu už po štvrťhodine hry viedli rozdielom desiatich gólov (v 15. min 1:11), v polčasovej prestávke o 16 presný zásahov (19:3) a svoj náskok postupne zvyšovali až na konečných 35:11.

Play-off o majstra SR - semifinále - tretí zápas

ŠKP Piccard Senec - Iuventa Michalovce 11:35 (3:19)

Konečný výsledok série 0:3, do finále postúpila Iuventa

Najviac gólov: Žákovská 5, Gáliková 4 - Tregubovová 11/1, Horňáková 9, Szollosiová 5

Pok. hody: 1/0 - 3/2, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Cipov a Klus (obaja SR), 80 divákov