Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Ďalšie víťazstvá 1. BKD

Michalovčania naplno zabodovali v Humennom aj doma s Prešovom.

V. Mitterpák Prešovu dal 30 bodov.(Zdroj: Róbert Andrejov)

MICHALOVCE. Dva zápasy v priebehu dvoch dní odohrali pred pár dňami basketbalisti 1. BKD Michalovce. Líder druholigovej tabuľky v nich potvrdil pozíciu favorita, keď najprv v piatok v dohrávke 19. kola vyhral v Humennom 60:47 a následne v sobotu na domácej pôde v súboji 20. kola triumfoval nad Prešovom 84:56. Najbližšie cestujú zverenci hrajúceho trénera Milana Janošova dvakrát do Košíc, kde ich v nedeľu čaká duel s UVLF a hneď v utorok aj dohrávka 14. kola proti Espritu.

19. kolo:

1. BK Humenné – 1. BKD Michalovce 47:60 (26:32)
Štvrtiny: 10:15, 16:17, 2:10, 19:18.

1. BKD: Mižák 20, V. Mitterpák 11, M. Janošov 10, B. Holda 8, Maškulík 6, J. Kováč 5.

V zemplínskom derby sa Michalovčania spoliehali tradične na dobrú obranu, vďaka ktorej dokázali vyťažiť päťbodový náskok po prvej štvrtine. V druhej Humenčania hru vyrovnali a keďže hosťom sa až tak nedarilo strelecky, ako by si predstavovali, výsledkom bolo polčasové vedenie favorita iba o šesť bodov. Za zmienku stojí, že z trinástich trojkových pokusov dokázali hostia premeniť len jeden, no napriek tomu pálili ostošesť... Pre vývoj stretnutia bola rozhodujúca tretia štvrtina, ktorá bola zaujímavá tým, že domáci pritvrdili v obrane, čo sa prejavilo na zvýšenom počte trestných bodov pre 1. BKD. Ten však nedokázal túto výhodu využiť, keď z dvanástich ponúknutých hodov dokázali premeniť iba tri. Napriek tomu však vyhrali túto časť hry o osem bodov, keď domácim dovolili dať iba chudobné dva body, čo sa u mužov často nevidí. Posledné dejstvo sa podobalo tomu predchádzajúcemu, hra bola rozkúskovaná a často sa hádzali trestné hody. Bodov už padlo viac na oboch stranách, domáci dali o jeden viac, ale výsledok zápasu to už nijak neovplyvnilo.
20. kolo:

1. BKD Michalovce – BK Eilat Prešov 84:56 (45:26)

Štvrtiny: 25:15, 20:11, 21:13, 18:17.

1. BKD: V. Mitterpák 30, J. Kováč 13, Mižák 12, Čuba 9, Maškulík 7, B. Holda 6, Šandor 4, M. Janošov 3.

Družstvo Eilatu nemohlo preveriť domácich basketbalistov už podľa umiestnenia v priebežnej tabuľke, pretože hral prvý s posledným a priebeh zápasu to naplno potvrdil, keď domácim aj priemerný výkon stačil na jasné víťazstvo. Duel sa od začiatku vyvíjal jasne v prospech Michaloviec, takže konečne sa v tejto sezóne dostali na ihrisko na dlhší časový úsek aj mladší hráči, ktorí dokázali okrem iného aj celkom slušne bodovať. Domáci začali zostra a už po piatich minútach bolo 14:2, pričom zakončovali hlavne po rýchlom protiútoku, načo hostia reagovali oddychovým časom, ale ten im pomohol len čiastočne, keď štvrtina skončila ich desaťbodovým mankom. Obraz hry sa nezmenil ani v ďalšej štvrtine, aj keď už nastúpili na ihrisko mladší hráči Čuba a Šandor, pričom po dlhšej dobe podával zlepšený výkon Kováč, ktorý bol platný v obrane aj útoku. Basketbalisti 1. BKD mali zápas jasne pod kontrolou a o ich víťazstve nebolo pochýb ani v jednom momente.