Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

K obratu zavelil striedajúci žolík

Martin Regáli zaznamenal druhý gól v sezóne. Verí, že konečne sa strelecky naštartuje.

Michalovčania otáčali nepriaznivé skóre. Nepríjemnú Dubnicu doma nakoniec zdolali tesne 2:1.(Zdroj: Róbert Andrejov)

Martin Regáli zaznamenal druhý gól v sezóne, verí, že konečne sa strelecky naštartuje.

MICHALOVCE. Druhé jarné víťazstvo zaznamenali v sobotu pod reflektormi futbalisti MFK Zemplín Michalovce, ktorí si na vlastnej pôde poradili s Dubnicou nad Váhom 2:1.

Avšak na tri body sa nadreli viac ako dosť, pretože ešte po vyše hodine hry prehrávali 0:1. Pod obrat v skóre sa postarali útočné tykadlá Martin Regáli a Michal Hamuľak. Vďaka tomuto triumfu poskočili žlto-modrí v tabuľke už na druhú priečku.

Vypočul trénera

Kormidelníkovi michalovského mužstva Ondrejovi Dudovi vyšiel ťah so striedaním cez polčasovú prestávku, keď z hry stiahol gruzínskeho legionára Giorga Gamkrelidzeho a na ihrisko poslal mladíka Martina Regáliho. Ten ofenzívu domácich oživil a práve on gólom v 65. minúte naštartoval svoj tím k víťazstvu.

„Tréner ma na trávnik posielal s tým, aby som strelil gól. Podarilo sa to, dokonca sme zápas otočili, preto som teraz nesmierne šťastný. Bol to veľmi ťažký zápas, som rád, že sme doma opäť vyhrali a pripísali si ďalšie tri body do tabuľky,“ uviedol po stretnutí prešovský rodák, ktorý sieť rozvlnil peknou hlavičkou po centri Samuela Bayóna.

Veril stále

Prvýkrát v sezóne Zemplínčania prehrali doma úvodné dejstvo hry. Aké boli slová lodivoda Dudu cez polčas?

„Hovorili sme si, aby sme naďalej hrali svoju hru, ale trošku ju zlepšili, že to príde. Boli sme trpezliví, vypracovali sme si aj ďalšie šance, ktoré sme nepremenili. Napriek tomu som stále veril, že zápas otočíme,“ pokračoval M. Regáli, ktorý v tomto ročníku zaznamenal svoj druhý gól za A-mužstvo.

Prvý ešte vlani 21. septembra do siete Šamorína, čo znamená, že sieť sa mu podarilo rozvlniť takmer na deň presne po šiestich mesiacoch.

„Dúfam, že teraz mi to tam začne padať. Na zápasoch sa cítim dobre, ale gól nie a nie dať. Hádam, že teraz sa konečne naštartujem a góly na mojom konte budú pribúdať,“ ukončil debatu 20-ročný zakončovateľ.