Michalovce zdolali v šlágri Most na jeho ihrisku

TASR|5. mar 2014 o 19:49

Hádzanárky Iuventy Michalovce spravili v stredu dôležitý krok k triumfu v základnej časti WHIL.

MICHALOVCE.

V 18. kole zvíťazili na palubovke tabuľkovo najlepšieho českého družstva DHK Baník Most 31:26 a štyri kolá pred koncom majú pred ním na čele trojbodový náskok.

Domáce hráčky vstúpili do zápasu lepšie, ale Michalovčanky prebrali postupom času iniciatívu v hre a už v 20. minúte si dokázali vypracovať osemgólový náskok.

Po prvom polčase, ktorý sa skončil výsledkom 10:14, pokračovali zverenky Jána Packu v ucelenej hre aj v druhom dejstve.

Udržiavali si niekoľkogólový náskok a dôležitý duel dotiahli úspešne do víťazného konca.

DHK Baník Most - Iuventa Michalovce 26:31 (10:14)

Najviac gólov: Beňušková 8/1, Borovská 6, Martinková 3 - Szollosiová 9, Horňáková 7, Trehubová 7/2, Rebičová 6.

Rozhodovali: B. Frieser - L. Frieser, vylúčené: 3 - 6, ČK: 52. Trehubová (Michalovce - za 3 vylúčenia), 7 m hody: 1/1 - 2/2, 1 000 divákov.