Korzár logo Korzár Dolný zemplín
Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix
Pridajte si svoje mesto

Ocenili 14 jednotlivcov a 5 kolektívov

Spoznali sme najúspešnejších športovcov a športové kolektívy mesta Michalovce za rok 2013 v mládežníckych kategóriách.

Zástupcovia michalovskej Iuventy. V mládežníckych kategóriách získali spolu 4 ceny.(Zdroj: ra)



MICHALOVCE. Pred týždňom sme uverejnili zoznam ocenených dorastencov, Dnes vám prinášame kategóriu žiakov.

Jednotlivci:

Jana NOVOTNÁ, mladšia žiačka ŠK Zemplín Michalovce - oddiel džudo:
- 1. miesto na Majstrovstvách Východoslovenskej oblasti v kategórii mladšie žiačky,
- 3. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v kategórii mladšie žiačky,
- 3. miesto na medzinárodnom turnaji v Krosne (Poľsko) - 4 krajiny,
- 3. miesto na medzinárodnom turnaji v Arade (Rumunsko) - 6 krajín,
- 1. miesto na medzinárodnej Veľkej cene Bardejova – za účasti 6 krajín,
- 2. miesto na medzinárodnej Veľkej cene Michaloviec – za účasti 9 krajín,
- 3. miesto na medzinárodnej Veľkej cene Rimavskej Soboty – za účasti 6 krajín,
- menovaná je reprezentantka Slovenskej republiky a Východoslovenského kraja v kategórii žiačok.

Bartolomej WITKOWSKI, mladší žiak ŠK Zemplín Michalovce - oddiel džudo,
- 1. miesto na Majstrovstvách Východoslovenskej oblasti v kategórii mladší žiaci,
- 1. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v kategórii mladší žiaci,
- 1. miesto v Oblastnej lige žiakov a žiačok Poprad, Michalovce,
- 1. miesto na medzinárodnej Veľkej cene Martina, Rimavskej Soboty, Galanty,
- 2. miesto na medzinárodnom turnaji vo Varšave (Poľsko) - za účasti 1190 pretekárov z 21 krajín,
- 1. miesto na medzinárodnej Veľkej ceny Bardejova – za účasti 6 krajín,
- 3. miesto na medzinárodnom turnaji v Saint Denis Les Bourge (Francúzko) - za účasti 12 krajín,
- menovaný je reprezentant Slovenskej republiky v kategórii žiaci.

Miroslava MORONGOVÁ, staršia žiačka a dorastenka Športového klubu Zemplín Michalovce - oddiel džudo:
- 1. miesto na Majstrovstvách Východoslovenskej oblasti v kategórii staršie žiačky,
- 1. miesto na Majstrovstvách Východoslovenskej oblasti v kategórii dorasteniek,
- 1. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v kategórii dorasteniek,
- 2. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v kategórii staršie žiačky,
- 1. miesto v Oblastnej lige žiačok a žiakov Poprad, Bardejov,
- 1. miesto na medzinárodnom turnaji v Novom Bydžove (ČR) – za účasti 6 krajín,
- 1. miesto na medzinárodnom turnaji v Ostrave (ČR) - za účasti 4 krajín,
- 2. miesto na medzinárodnej Veľkej cene Rimavskej Soboty – za účasti 6 krajín,
- 2. miesto na medzinárodnej Veľkej cene Martina – za účasti 4 krajín,
- 3. miesto na medzinárodnej Veľkej cene Michaloviec – za účasti 9 krajín,
- 3. miesto na medzinárodnej Veľkej cene Bardejova – za účasti 6 krajín,
- menovaná je reprezentantka Slovenskej republiky a východoslovenského kraja v kategórii staršie žiačky a dorastenky.

Milan RUJÁK, starší žiak a dorastenec ŠK Zemplín Michalovce - oddiel džudo:
- 1. miesto na Majstrovstvách Východoslovenskej oblasti v kategórii starší žiaci,
- 1. miesto na Majstrovstvách Východoslovenskej oblasti v kategórii dorastenci,
- 3. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v kategórii starší žiaci,
- 5. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v kategórii dorastenci,
- 1. miesto na medzinárodnom turnaji v Ostrave (ČR) - za účasti 4 krajín,
- 3. miesto na medzinárodnej Veľkej cene Bardejova, Košíc,
- 5. miesto na medzinárodnej Veľkej cene Martina – za účasti 4 krajín,
- 6. miesto v I. slovenskej národnej lige,
- menovaný je reprezentant Slovenskej republiky a východoslovenského kraja v kategórii žiaci a dorastenci.
Trénermi menovaných športovcov sú: Peter Kittan, Anna Kittanová, Viliam Kohút, Antónia Mullerová, Ľubica Donerová a Gabriel Čopák.

Dáša ŠINKAROVÁ, staršia a mladšia žiačka Športového klubu stolného tenisu Michalovce:
- 1. miesto na Majstrovstvách východného Slovenska vo štvorhre v kategórii mladšie žiačky,
- 3. miesto na Majstrovstvách východného Slovenska v zmiešanej štvorhre v kategórii mladšie žiačky,
- 3. miesto na Majstrovstvách východného Slovenska v kategórii mladšie žiačky,
- 2. miesto a 3. miesto na Slovenskom pohári mládeže v kategórii mladšie žiačky,
- 2. miesto a 3. miesto na Východoslovenskom pohári mládeže v kategórii mladšie žiačky,
- 3. miesto na Východoslovenskom pohári mládeže v kategórii staršie žiačky,
- reprezentantka Slovenskej republiky na 9th Euro Mini Schiltighiam (Francúzko) - 29. miesto v kategórii dievčat narodených v roku 2001 zo 64 štartujúcich z 32 krajín Európy a na Slovak Cadet Open 2013 Bratislava v kategórii staršie žiačky.
Tréner: Dmitrij Šinkar.

Jana TEREZKOVÁ, staršia, mladšia a najmladšia žiačka Športového klubu stolného tenisu Michalovce:
- 3. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v kategórii najmladšie žiačky,
- 2. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky vo štvorhre v kategórii najmladšie žiačky,
- 3. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v zmiešanej štvorhre v kategórii najmladšie žiactvo,
- 1. miesto na Slovenskom pohári mládeže v kategórii najmladšie žiačky (35 štartujúcich),
- 3. miesto na Majstrovstvách východného Slovenska v kategórii najmladšie žiačky,
- 1. miesto na Majstrovstvách východného Slovenska vo štvorhre v kategórii najmladšie žiačky,
- 1. miesto na Majstrovstvách východného Slovenska v kategórii mladšie žiačky,
- 3.miesto na Majstrovstvách východného Slovenska vo štvorhre v kategórii mladšie žiačky,
- 2. miesto na Majstrovstvách východného Slovenska v zmiešanej štvorhre v kategórii mladšie žiactvo,
- 2. miesto na Majstrovstvách východného Slovenska vo štvorhre v kategórii staršie žiačky,
- 3. miesto na Východoslovenskom pohári mládeže v kategórii najmladšie žiačky,
- reprezentantka Slovenskej republiky na 9th Euro Mini Schiltighiam (Francúzko) - 34. miesto v kategórii dievčat narodených v roku 2002 z 85 štartujúcich z 32 krajín Európy, 3. miesto na Satelit 2013 Havířov v kategórii mladšie žiačky a na Slovak Cadet Open 2013 Bratislava v kategórii staršie žiačky.
Tréner: Dmitrij Šinkar.

Alexandra MEĽNYČUKOVÁ, mladšia žiačka Športového klubu Comenium Michalovce:
- 1. miesto na halových Majstrovstvách kraja v behu na 50 m,
- 1. miesto na halových Majstrovstvách kraja v skoku do diaľky,
- 1. miesto na Majstrovstvách kraja v behu na 60 m,
- 1. miesto na Majstrovstvách kraja v behu na 150 m,
- 1. miesto na Majstrovstvách kraja v skoku do diaľky,
- 1. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v štafete 4 x 60m,
- 3. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v štafete 4 x 300m,
- 5. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v behu na 60 m v kategórii staršie žiačky,
- 3.miesto na Európskych atletických hrách v behu na 60 m v Brne,
- reprezentantka Slovenskej republiky – 3.miesto na Medzinárodných atletických pretekoch desiatich krajín Európy - v behu na 60 m.
Tréner: Jaroslav Semko.

Patrícia DERMEKOVÁ, staršia žiačka Športového klubu Comenium Michalovce:
- 1. miesto na Majstrovstvách kraja v behu na 100 m a 200 m cez prekážky,
- 1. miesto na halových Majstrovstvách kraja v behu na 60 m cez prekážky,
- 2. miesto na halových Majstrovstvách Slovenskej republiky v behu na 60 m cez prekážky,
- 2. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v behu na 100 m cez prekážky,
- 2. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v behu na 200 m cez prekážky,
- 7. miesto na Európskych atletických hrách v behu na 100 m cez prekážky v Brne za účasti dvanástich štátov Európy,
- reprezentantka Slovenskej republiky na Medzinárodných atletických pretekoch vo Varšave v behu na 100 a 200 m cez prekážky.
Tréner: Jaroslav Semko.

Samuel LUKÁČ, starší žiak Športového klubu Comenium Michalovce:
- 1. miesto na halových Majstrovstvách kraja v behu na 800 m,
- 1. miesto na Majstrovstvách kraja v behu na 800 m,
- 5. miesto na halových Majstrovstvách Slovenskej republiky v behu na 800 m,
- 4. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v behu na 800 m,
- 3. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v štafete 4 x 60 m,
- 2. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v štafete 4 x 300 m.
Tréner: Miloš Tkáč.

Radoslav MESÁROŠ, starší žiak a dorastenec Hokejového klubu Mládež Michalovce, útočník družstva štartujúceho v I. lige starších žiakov a v I. lige dorastu:
- v súťažnom ročníku 2012/13 v kategórii starší žiaci odohral 5 zápasov, dal 4 góly, mal 4 asistencie, 8 bodov,
- v súťažnom ročníku 2012/13 v kategórii dorast odohral 13 zápasov, dal 8 gólov, mal 8 asistencií, 16 bodov,
- v súťažnom ročníku 2013/14 v kategórii starší žiaci odohral 4 zápasy, dal 3 góly, mal 2 asistencie, 5 bodov,
- v súťažnom ročníku 2013/14 v kategórii dorast odohral 24 zápasov, dal 24 gólov, mal 23 asistencií, 47 bodov,
- zaradený do reprezentačného výberu Slovenskej republiky do 16 rokov (U16).
Tréneri: Ivan Králik, Martin Stripai.

Martin BEDNÁR, mladší dorastenec MFK Zemplín, družstva štartujúceho v I. dorasteneckej lige,
- reprezentant Slovenskej republiky do 15 rokov.
Tréner: Albert Rusnák.

Vladimíra BAJČIOVÁ, mladšia dorastenka HK Iuventa Michalovce, stredná spojka družstva:
- súťažný ročník 2012/13 1. miesto v I. lige starších žiačok,
- 2. miesto na medzinárodnom turnaji Enjoy Handball Cup 2013,
- 1. miesto na medzinárodnom turnaji Kempa 2013,
- súťažný ročník 2013/14 2. miesto priebežne,
- zaradená do predkadetského reprezentačného výberu Slovenskej republiky.
Tréner: Maroš Vikartovský.

Michaela NAŠČÁKOVÁ, staršia žiačka 1. BKD Michalovce, krídlo:
- v súťažnom ročníku 2012/13 4. miesto v Oblastnej žiackej lige,
- 1. miesto na medzinárodnom turnaji v Poľsku,
- 1. miesto na turnaji na Ukrajine,
- 2. miesto na medzinárodnom turnaji v Michalovciach,
- v súťažnom ročníku 2013/14 4.- 5. miesto družstva – priebežne,
- 3. miesto na turnaji na Ukrajine,
- v súťažnom ročníku 2012/13 mala výborné štatistické ukazovatele s priemerom 10 bodov a 6 ziskov lopty na zápas.
Tréner: Peter Šandor.

Dávid GAJDOŠ, starší žiak Plaveckého klubu Orca Michalovce:
- 1. miesto na Jarných Majstrovstvách Východoslovenskej oblasti v disciplíne 100 m prsia,
- 2. miesto na Jarných Majstrovstvách Východoslovenskej oblasti v disciplíne 200 m prsia,
- 2 x 1. miesto na Veľkej cene Liptova v disciplíne 50 m a 100 m prsia,
- 3. miesto na Zimných majstrovstvách Slovenskej republiky v disciplíne 100 m prsia,
- 3. miesto na Letných majstrovstvách Slovenskej republiky v disciplíne 100 m prsia,
- 2. miesto na Jesenných Majstrovstvách Východoslovenskej oblasti v disciplíne 200 m prsia,
- 2 x 1. miesto na Banskobystrickom plaveckom pohári v disciplíne 50 m a 200 m prsia,
- 2. miesto na Banskobystrickom plaveckom pohári v disciplíne 100 m voľný spôsob,
- 2 x 1. miesto na medzinárodných pretekoch – Cene PK Humenné a Andritz cup v disciplíne 50 m a 100 m prsia,
- 3. miesto na medzinárodnom preteku - Pohár priateľstva (Rimavská Sobota) v disciplíne 50 m prsia,
- 3. miesto na Cene mesta Humenné v disciplíne 50 m prsia,
- v disciplíne 100 m prsia splnil limit do Útvaru Talentovanej Mládeže na 25 m aj na 50 m v bazéne.
Tréner: Katarína Hamadejová.

Kolektívy:

Družstvo mladších žiačok ŠKST Michalovce:
- súťažný ročník 2012/13 4. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky,
- 3 x 3. miesto v súťaži družstiev najmladších žiačok na troch medzinárodných turnajoch v Malackách, Linzi a Prahe.
Tréner: Dmitrij Šinkar.

Družstvo mladších a starších žiačok Florbalového klubu Michalovce:
- súťažný ročník 2012/13 2. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v kategórii mladších žiačok,
- súťažný ročník 2012/13 3. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v kategórii starších žiačok.
Tréner: Gerhard Puchír, Rudolf Ondič.

Družstvo starších žiačok HK Iuventa Michalovce:
- súťažný ročník 2012/13 1. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky,
- súťažný ročník 2013/14 1. miesto priebežne,
- 2. miesto na Enjoy Handball Cup Michalovce,
- 1. miesto na Kempa Handball Cup Prešov.
Tréner: Henrich Marcinčák.

Družstvo 9. športovej hokejovej triedy HK Mládež Michalovce:
- v súťažnom ročníku 20/2013 4. miesto v I. lige starších žiakov,
- postup medzi štyroch najlepších.
Tréner: Martin Stripai.

Družstvo mladších žiakov „A“ HC Junior Michalovce:
- súťažný ročník 2012/13 2. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky,
- súťažný ročník 2012/13 2. miesto na Majstrovstvách kraja v kategórii mladších žiakov,
- 2. miesto na medzinárodnom hádzanárskom turnaji mládeže - Sarius cupe v Prešove.
Tréner: Marcel Cibere.

Neprehliadnite tiež

Raši chce prerátať výsledky volieb, podal podnet na Ústavný súd

Košický primátor napadol sčítanie hlasov v Zemplínskej Širokej.

V kauze Rapid life začala NAKA trestné stíhanie

Z vedenia košickej životnej poisťovne zatiaľ konkrétne osoby neobvinili.

Košice musia vracať eurofondy za vyše 5,6 milióna eur

Audit neuznal predĺženie prác na Kulturparku o pol roka.

Humenského prokurátora obžalovali za alkohol za volantom

Prokurátor v januári tohto roka šoféroval opitý a prekročil rýchlosť.

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Bratislavu zradila doprava aj kultúrna uzavretosť, hovoria experti

Niekto mohol akceptovať, že pre Bratislavu je hlavné letisko Viedeň, niekto to akceptovať nemusel, vraví šéf portálu euractiv Radovan Geist.

SVET

Pomáha aj NASA. Nájdu stratenú ponorku v rozbúrenom mori?

Ak sa ponorka potopila, námorníkom zostal vzduch len na pár dní.

KOMENTÁRE

Prečo by sa mali Slováci začať báť Čechov

Slovensko bude musieť vynaložiť viac úsilia a vynaliezavosti, aby ho Brusel v zhluku „podivných“ demokracií na východ od Nemecka rozpoznal

Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár


Inzercia - Tlačové správy


  1. 3 pravidlá pre lepší dôchodok
  2. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€
  3. VW Tiguan Allspace: prvé sedemmiestne SUV od Volkswagnu
  4. Moskva alebo Petrohrad?
  5. Jubilejná desiata KOCKA privíta zákazníkov v Starej Ľubovni
  6. 5 zaujímavostí, ktoré ste o koži možno nevedeli
  7. Nepríjemná bolesť. Tu sú 3 rady, ako sa jej zbavíte
  8. Nový Jaguar XF Sportbrake
  9. Ako pracujú poisťováci? Dostali sme sa medzi nich
  10. Špeciálna príloha: Pre budúcich vysokoškolákov
  1. Zóna Nové Nivy splnila kvalifikačné podmienky pre registráciu
  2. Dekan ocenil študentov Stavebnej fakulty STU v Bratislave
  3. Application of GDPR with respect to the size of the enterprise
  4. Modern luxury next to the Blue Church
  5. VW Tiguan Allspace: prvé sedemmiestne SUV od Volkswagnu
  6. 3 pravidlá pre lepší dôchodok
  7. Moskva alebo Petrohrad?
  8. Aké auto si vybrať - nové, zánovné alebo jazdené?
  9. Jubilejná desiata KOCKA privíta zákazníkov v Starej Ľubovni
  10. HB Reavis predstavuje projekt Stanica Nivy na veľtrhu
  1. Moskva alebo Petrohrad? 8 346
  2. Ako pracujú poisťováci? Dostali sme sa medzi nich 4 193
  3. 3 pravidlá pre lepší dôchodok 3 496
  4. Nepríjemná bolesť. Tu sú 3 rady, ako sa jej zbavíte 2 155
  5. Jubilejná desiata KOCKA privíta zákazníkov v Starej Ľubovni 1 461
  6. Nový Jaguar XF Sportbrake 1 347
  7. VW Tiguan Allspace: prvé sedemmiestne SUV od Volkswagnu 1 292
  8. Diabetici môžu získať 25-tisíc eur cez nový grantový program 1 204
  9. Špeciálna príloha: Pre budúcich vysokoškolákov 1 129
  10. 5 zaujímavostí, ktoré ste o koži možno nevedeli 1 064

Už ste čítali?

Domov Najnovšie Najčítanejšie Desktop