Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Iuventa vydrela dva body v Zlíne

Podobne ako v domácom súboji so Šaľou musela otáčať nepriaznivé skóre. V zostave sa objavili aj dve nové tváre.

Terézia Szöllösiová. V Zlíne podala dobrý výkon, strelila osem gólov.Terézia Szöllösiová. V Zlíne podala dobrý výkon, strelila osem gólov. (Zdroj: Róbert Andrejov)

MICHALOVCE. Hádzanárky z metropoly Zemplína sú stále na čele pelotónu slovensko-českej súťaže WHIL.

V sobotu nezaváhali na palubovke Zlína, kde sa však na víťazstvo 28:26 poriadne nadreli, pretože ešte krátko po prestávke prehrávali o tri góly.

Na čele tabuľky majú jednobodový náskok pred Mostom, ktorý si cez víkend na svoje konto tiež pripísal víťazstvo.

Dôležitá výhra

Aj keď Zlínu patrí až deviata priečka, jednoduchý zápas sa nečakal, pretože v jeho radoch pôsobí viacero skúsených hádzanárok (Lenka Černá, Alžbeta Tóthová, Marcela Handlová).

Iuventa opäť nastúpila bez viacerých opôr, chýbali jej Tobiašová, Kiridžičová, Geričová či Markovičová.

„Aj keď to nebol práve najlepší zápas, vyhrali sme ho a to je základ. Pre nás sú tieto body veľmi dôležité, pretože ak by sme v Zlíne neuspeli, tak by sme si to veľmi skomplikovali. Duel bol veľmi dôležitý aj z hľadiska ďalšieho vývoja v tabuľke, týmto triumfom sme sa udržali v hre o celkové prvenstvo,“ skonštatoval tréner Michaloviec Ján Packa, ktorého zverenky v priebehu štyroch dní museli otáčať druhý nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas. Predtým so Šaľou, teraz v Zlíne.

„Družstvo ukázalo, že má charakter a nepoloží sa za žiadneho stavu. Teší ma, že vždy sa nám na nepriaznivý vývoj duelu podarí zareagovať, a že dokážeme nájsť niečo, čím súpera zdoláme.“

Kostelná im pomohla

Zlín ešte v 36. minúte vyhrával o tri góly, ale potom sa slovenskému šampiónovi podarilo skóre otočiť.

„Zmenili sme obranný systém a to bolo rozhodujúce. Na ihrisko som poslal aj novú hráčku Alicu Kostelnú, ktorá nám v defenzíve pomohla a bola prínosom.“

Okrem A. Kostelnej sa v zostave Iuventy objavila aj ďalšia nová tvár Tatiana Gajdošíková.

Obe hráčky, ktoré sú juniorskými reprezentantkami Slovenska, prišli na hosťovanie z Bytče. Kvôli viacerým chýbajúcim hráčkam museli zaskakovať na iných postoch Horňáková (na strednej spojke) či Trehubovová (na pravej spojke).

„Je to pre nich ťažké, lebo nie sú na to zvyknuté, ale čo máme robiť, keď máme v družstve takú maródku. Musíme hrať s tým, čo máme,“ dodal J. Packa.

Zlín - Michalovce 26:28 (16:15)

Pokutové hody: 6/4 - 2/2, vylúčené: 2:1. Rozhodovali: Hanák a J. Novotný - 350 divákov.

HC: L. Černá, Túrociová, Mahďáková – A. Tóthová 10/4, Hradilová 8, Pospíšilová 1, Š. Marčíková 2, Nudni 3, Handlová 1, Vlková, Nygrýnová, Sobieská, Novotná, Kamenářová, Očadlíková, Budayová 1.

IUVENTA: Gubiková, Zykovová - Gajdošíková, M. Holešová 2, Kostelná, Szöllösiová 7, Rebičová 4, R. Vargová, Habánková 1, Horňáková 3, Nagyová, Wollingerová 4, Trehubovová 4/2, Kovaličková 4.