Nedeľa, 17. február, 2019 | Meniny má Miloslava

Dráma so šťastným koncom pre 1. BKD

Dôležité víťazstvo na ihrisku jedného z favoritov druhej ligy skupiny Východ si pripísali basketbalisti 1. BKD Michalovce.

Zvíťazili v Krompachoch. Deväť bodov 1. BKD dal Branislav Holda (vpravo).Zvíťazili v Krompachoch. Deväť bodov 1. BKD dal Branislav Holda (vpravo).(Zdroj: ra)

MICHALOVCE. Dôležité víťazstvo na ihrisku jedného z favoritov druhej ligy skupiny Východ si na svoje konto pripísali basketbalisti 1. BKD Michalovce. Tí triumfovali nad BKM Dastet Krompachy po veľkej dráme 79:73, hoci ešte do polčasu prehrávali rozdielom troch bodov. O svojej výhre rozhodli až v samom závere. Ďalšie stretnutie by mali Zemplínčania odohrať na domácej pôde počas najbližšieho víkendu proti Rožňave.

BKM Dastet Krompachy – 1. BKD Michalovce 73:79 (40:37)
Štvrtiny: 21:17, 19:20, 17:24, 16:18.

1. BKD: M. Janošov 21, V. Mitterpák 17, Mižák 16, Maškulík 14, B. Holda 9, Hocman 2.

Domáci nastúpili aj so svojou najväčšou oporou Štecom, bývalým slovenským reprezentantom, ktorý ešte nedávno pôsobil v extralige. Vo vyrovnanom zápase rozhodla tretia štvrtina, ktorú vyhrali Michalovce 24:17. Dokázali otočiť nepriaznivé skóre a získali iba mierny, ale veľmi dôležitý náskok štyroch bodov. Záverečné dejstvo bolo vynikajúce a mužstvá sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 35. minúte viedli hostia 70:62, ale Dastet šnúrou siedmich bodov stiahli ich náskok na rozdiel jediného bodu. Vzápätí však dal Holda dôležitú trojku, ale rovnakou mincou odpovedal aj Štec. Minútu pred koncom tak svietil na ukazovateli skóre stav 73:73. Vtedy prišli chvíle skúseného Janošova, ktorý premenil dva trestné hody a pridal aj jednu trojku. V samom závere ešte 1. BKD dal jeden trestný hod a po obrovskej dráme si odviezol z Krompách dva body. V tomto súboji sa potvrdila aj nepísaná basketbalová pravda, že ak jeden hráč tímu zaznamená viac ako dvadsať bodov a ďalší traja dokážu dať desať a viac bodov, práve toto mužstvo si na svoje konto pripíše víťazstvo. A tu je dôkaz: Štec 26, Dunčko 13, Klešč 10 – Janošov 21, V. Mitterpák 17, Mižák 16, Maškulík 14 bodov.