Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Hádzanárky Iuventy v odvete podľahli Nemkám

Iuventa Michalovce mala na dosah najväčší klubový úspech na medzinárodnej scéne.

(Zdroj: TASR/František Iván)

Hádzanárky Iuventy Michalovce nepostúpili do štvrťfinále Pohára EHF žien 2013/2014, hoci mali najväčší klubový úspech na medzinárodnej scéne doslova na dosah.

MICHALOVCE. Zverenky trénera Jána Packu po sobotňajšom víťazstve 33:27 podľahli v nedeľňajšej odvete, ktorá sa po dohode klubov hrala opäť v ich Chemkostav aréne, bundesligovému TSV Bayer 04 Leverkusen 18:24 (11:11).

V neprospech úradujúceho majstra SR rozhodol jediný gól, keďže oba tímy mali na konte po jednom víťazstve i zhodné skóre v celkovom súčte. Bayer ide ďalej zásluhou vyššieho počtu strelených gólov na pôde súpera.

Michalovčanky vyrovnali v európskych pohárových súťažiach svoje osemfinálové maximum, ktoré dosiahli už štyrikrát (trikrát v Pohári EHF 2006/2007, 2007/2008, 2013/2014 a raz v PVP 2008/2009).

Hráčky Leverkusenu so Slovenkou Denisou Glankovičovou sa môžu tešiť na utorkový štvrťfinálový žreb.

Domácim nepomohlo publikum ani odychový čas

Leverkusen išiel v 2. min do vedenia 2:0, ale Iuventa o necelých päť minút vyrovnala na 3:3. Nemecký tím potom unikol po štvrťhodine hry na 6:3, ale rýchla michalovská reakcia znamenala nerozhodný stav 6:6.

Iuventa prvýkrát vyhrávala v 19. min, keď Tregubovová a Szőllősiová otočili stav na 8:7. Družstvá sa aj v ďalšom priebehu I. polčasu vystriedali vo vedení a na prestávku odchádzali pri remízovom skóre 11:11.

Druhý polčas sa začal šokujúcou 15-minútovkou

Šokujúci úvod pre Iuventu mal druhý polčas. Jej hráčky nedokázali takmer pätnásť minút skórovať, čo súperky využili na získanie náskoku 20:11.

Až potom ukončila ofenzívne trápenie slovenského majstra Szőllősiová. Tá istá hráčka znížila v 51. min na 15:21 a trénerka Leverkusenu si zobrala oddychový čas.

Slovenka Glankovičová v drese Bayeru upravila v 54. min na 23:16. V dramatickom závere Tregubovová vykresala iskierku nádeje znížením na šesťgólový rozdiel, ale Nemky už postupový výsledok nepustili z rúk.

Foto k článku: TASR/František Iván

Hlas trénera

Ján Packa, tréner Iuventy: "V druhom polčase sme si prestali vytvárať šance a naša hra bola chaotická. V zostave sme museli improvizovať, z pravej strany sme sa nedokázali presadiť. Družstvu súpera gratulujem k postupu."

TSV Bayer 04 Leverkusen - Iuventa Michalovce 24:18 (11:11)

odveta osemfinále Pohára EHF

Zostava a góly Iuventy: Gubiková, Zykova, Ferenčíková Kiridžič 2, M. Holešová, Szőllősiová 7, Rebičová 3, R. Vargová, Habánková, Horňáková 1, Nagyová, Tobiašová, Wollingerová, Trehubová 5, Kovaličková

Najviac gólov za Leverkusen: Naidzinaviciusová 7/2, Extremadová 5/2, Jochinová 4, Glankovičová 3

Pok. hody: 4/4 - 3/1, vylúčené: 4 - 4, rozhodovali: Rakitinová a Tkačuková (obe Ukr.), 1300 divákov, prvý zápas 27:33, postupuje Leverkusen