Iuventa vyhrala, je blízko k postupu do štvrťfinále

(Autor: SITA)
Sportnet|8. feb 2014 o 19:16

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v prvom zápase osemfinále Pohára EHF nad TSV Bayer 04 Leverkusen 33:27.

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v sobotňajšom prvom zápase osemfinále Pohára EHF žien v Chemkostav aréne nad bundesligovým TSV Bayer 04 Leverkusen 33:27 (16:14).

MICHALOVCE. Zverenky trénera Jána Packu si utvorili sľubnú východiskovú pozíciu na postup do štvrťfinále pred nedeľňajšou odvetou, ktorú na základe dohody oboch klubov odohrajú znovu od 17.30 h a tiež na svojej palubovke.

Michalovčanky by v prípade prieniku medzi osem najlepších tímov Pohára EHF dosiahli najväčší úspech v histórii klubu.

Prvý polčas mal od začiatku vyrovnaný priebeh. V úvodnej štvrťhodine museli mierny náskok súpera doťahovať len hostky. Iuventa prvýkrát odskočila na rozdiel viac ako jedného gólu v 11. min po góle Tobiašovej z pokutového hodu (6:4).

Domáce nepoľavili ani v druhom polčase

Hráčky Leverkusenu však otočili vývoj skóre a v 16. min sa ujali vedenia (8:7). Dlho sa však z neho netešili, lebo boli to domáce, ktoré mali po dvadsiatich minútach hry opäť náskok dvoch presných zásahov (11:9). Tento rozdiel si Zemplínčanky udržali až do prestávky (16:14).

Hneď po nej však zvýšili svoje vedenie na 18:14 a po necelých desiatich minútach druhého polčasu vyhrávali už 23:18. Hráčky nemeckého tímu sa snažili doťahovať, ale z náskoku Michalovčaniek veľa neukrojili.

Iuventa si v zostávajúcom čase držala mininálne trojgólové vedenie a v závere ho dokonca ešte zvýšila. Vďaka triumfu 33:27 sa výrazne priblížila k bránam štvrťfinále.

Tréner Packa: Víťazstvo o 6 gólov beriem

Ján Packa, tréner Iuventy netajil spokojnosť. "Chcem poďakovať dievčatám za to, že hrali to, čo sme chceli hrať. Hrá sa však na dva zápasy, zajtra máme ešte jeden. Súpera sme prekvapili našou hrou a výbornou obranou. Leverkusen vzbudzoval veľký rešpekt, preto víťazstvo o šesť gólov beriem."

Odveta sa hrá v nedeľu o 17.30 h tiež v Michalovciach.

Iuventa Michalovce - TSV Bayer 04 Leverkusen 33:27 (16:14)

Pohár EHF žien 2013/2014 - osemfinále - prvý zápas

Zostava a góly Michaloviec: Gubiková, Zykovová, Ferenčíková - Kiridžičová 5, M. Holešová, Szőllősiová 4, Rebičová 6, R. Vargová, Habánková, Horňáková 3, S. Nagyová, Tobiašová 4/2, Wollingerová, Tregubovová 11/4, Kovaličková

Najviac gólov za Leverkusen: Naidzinaviciusová 7, Glankovičová a Zapfová 4

Pok. hody: 6/6 - 1/1, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Rakitinová a Tkačuková (obe Ukr.), 1600 divákov