Iuventa je v novom roku stále stopercentná

Najlepšia strelkyňa zápasu. Marianna Rebičová (v strede) strelila Olomoucu 7 gólov. (Autor: ra)
Sportnet|28. jan 2014 o 00:00

Doma si zgustla na Olomouci, nastrieľala mu 41 gólov. Pred Michalovčankami je teraz séria náročných zápasov.

MICHALOVCE. Majstrovská Iuventa sa naďalej vezie na víťaznej vlne. Rozbehnutý michalovský stroj nezastavil ani český Olomouc, ktorý zverenky kormidelníka Jána Packu v súboji 13. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) na domácej pôde zdolali jednoznačne 41:18.

Výkony úradujúceho slovenského šampióna stúpajú od zápasu k zápasu, čo je dobrým znakom pred blížiacimi sa ťažkými stretnutiami.

Súperovi nedali šancu

Aktuálny líder nadnárodnej súťaže síce nevstúpil do duelu proti DHK Zora najlepšie, keď v úvode prehrával 0:2 a prvý gól zaznamenal až v 5. minúte, ale v zostávajúcom priebehu súboja na ihrisku dominoval.

„S výnimkou prvých minút sme udávali tempo hry my a mali sme prevahu. Celkom dobre nám fungovala obrana, za ktorou spoľahlivo zachytala Nasťa Zykovová. Vďaka tomu sme vyrážali do rýchlych protiútokov, z ktorých sme dávali góly, a skóre v náš prospech utešene narastalo,“ povedala michalovská spojka Marianna Rebičová, ktorá konto Olomouca zaťažila siedmimi presnými zásahmi.

Rozhodnuté bolo už po prvom polčase, ktorý domáce vyhrali o jedenásť gólov (19:8). Ich vedenie mohlo byť aj výraznejšie, ale zahodili až šesť čistých šancí.

V nedeľu na Slavii

V tomto kalendárnom roku ešte Michalovčanky nezaváhali, keď v štyroch zápasoch zaznamenali štyri víťazstvá.

V najbližších týždňoch ich však čaká séria náročných duelov. Odštartujú ju v nedeľu v Prahe proti tamojšej Slavii, ktorá je tretia v interlige, potom nastúpia v domácom dvojzápase v osemfinále Pohára EHF proti nemeckému Leverkusenu a následne aj proti Šali

„Budú to ťažké súboje, ale momentálne sa sústredíme iba na ten najbližší, ktorý odohráme na Slavii. Ten je pre nás teraz dôležitý a chceme ho vyhrať, aby sme sa udržali na čele tabuľky. Dúfam, že sa nám to podarí,“ uviedla mladá kanonierka, ktorá patrí medzi opory nielen v Iuvente, ale i v reprezentácii.