Iuventa bude hrať finále pohára

TASR|19. dec 2013 o 18:43

Prvými finalistkami Slovenského pohára v hádzanej sú Michalovčanky po výhre nad Partizánskym 22:20.

ŠAĽA/MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v úvodnom štvrtkovom semifinále na záverečnom turnaji Slovenského pohára v Šali nad Sláviou Partizánske 22:20 napriek tomu, že po polčase prehrávali už 7:12.

Obhajkyne vlaňajšieho prvenstva sa tak v piatkovom finále pokúsia získať už svoj piaty pohárový triumf.

Uspeli v dramatickom závere

V repríze minuloročného finále, v ktorom uspeli hádzanárky Iuvety 24:20, strácali Michalovčanky s Partizánskym krok už od úvodu duelu.

Po polčase dokonca zverenky Jána Packu prehrávali už o 5 gólov 7:12. Počas priebehu druhého dejstva sa im však podarilo skóre vyrovnať a prvýkrát sa dostali do vedenia až v 51. minúte pomerom 17:16.

Drámu priniesol aj záver duelu, v ktorom sa striedali vo vedení obe družstvá.

Finálovú miestenku si napokon vybojovali Michalovčanky, keď bodku za stretnutím dala už po záverečnom klaksóne zo sedmičky Tatiana Trehubová.

Konečné skóre tak upravila na 22:20, čím pripravila Michalovciam možnosť piatykrát triumfovať vo finále Slovenského pohára.

Iuventa Michalovce - Slávia Partizánske 22:20 (7:12)

Najviac gólov: Trehubová 7/2, Rebičová 7, Szolosiová 3 - Michnová 6/3, Kertészová a Blažeková po 6. Vylúčené: 4 - 5, 7 m hody: 3/2 - 3/3, rozhodovali: Oťapka - Sivák, 200 divákov.