Vydretý triumf Dukly

V derby tesná výhra Dukly. Na snímke bojuje domáci Kmiť o puk s Malinom.
V derby tesná výhra Dukly. Na snímke bojuje domáci Kmiť o puk s Malinom. (Autor: ra)
Sportnet|19. nov 2013 o 00:00

Nad Šarišanmi vyhrávala už 4:0, súper však dokázal vyrovnať. Michalovčanov vykúpil Martin Drotár.

MICHALOVCE. Po prvej tretine piatkového zápasu medzi hokejistami Michaloviec a Prešova to vyzeralo na jednoznačnú záležitosť domáceho mužstva, ale napokon z toho bola poriadna dráma.

Dukla vyhrávala už v 14. minúte nad tímom HC 07 už 4:0, no po stretnutí mohla ďakovať všetkým svätým, že ho dotiahla do víťazného konca, pretože Šarišania dokázali vyrovnať. Našťastie po presnom zásahu útočníka Martina Drotára z 57. minúty vyhrali „vojaci“ 5:4.

Dukla mala rozprávkový úvod, zatiaľ najlepší v tejto sezóne, do kabín po prvej tretine išla s komfortným náskokom štyroch gólov. „Začiatok bol vynikajúci, lepší sme si ani nemohli želať,“ rozhovoril sa michalovský Peter Čížek.

Na margo poľavenia v ďalšom priebehu duelu poznamenal: „Uspokojili sme sa štvorgólovým vedením a začali sme hrať ľahkovážne, z čoho pramenili zbytočné fauly a góly. A Prešovčania sa razom vrátili sa do zápasu.“

Hostia aj napriek tomu, že majú pomerne mladý tím, sa ani za nepriaznivého stavu nepoložili.

„Mladíci veľa korčuľovali, ale vedeli sme, že tomu tak bude. Veľa šancí sme im ponúkli my sami svojimi chybami,“ hovoril P. Čížek.

Slabé posledné tretiny

Do záverečného dejstva išli Michalovčania vo vedení 4:3. Čo si v kabíne počas druhej prestávky povedali?

„Že to nemôžeme pustiť, cieľom bolo udržať vedenie, čo sa nám dlho darilo. Až v závere sme inkasovali, ale našťastie sme strelili víťazný gól,“ pokračoval 25-ročný útočník HK Dukla.

Po dvoch prehrách tak mužstvo zabodovalo naplno a nový tréner Ladislav Spišiak zaknihoval premiérové víťazstvo.

„Pre kabínu je pozitívom, že sme dokázali aj v oklieštenej zostave vyhrať. Predchádzajúce zápasy sme mali dobre rozohrané, ale stále sme o cenné body prišli v poslednej tretine. Verím, že teraz sa nám bude dariť viac.“

Návrat Petrinu, zranenie Němca

Zajtra čaká Zemplínčanov ďalší dôležitý súboj, tentoraz na ľade tabuľkového suseda v Trnave, ktorej majú čo vracať, veď doma jej podľahli 1:2.

„Urobíme všetko preto, aby sme vonku konečne uspeli. Chceme v Trnave bodovať,“ dodal P. Čížek.

Do „slovenského Ríma“ však pocestujú bez brankára Karla Němca, ktorý sa na pondelňajšom tréningu zranil (možno to bude aj dlhodobejšia absencia).

Tréneri tak majú vrásky na čele, pretože k dispozícii majú iba brankára Petra. Tretím gólmanom v mužstve je síce Borko, ale ten za Duklu zatiaľ nastúpiť nemôže.

Preto sa vedenie klubu obzerá po ďalšom strážcovi svätyne, takisto aj po obrancoch.

„Potešiteľné však je, že trénovať už začal Lenďák a vo štvrtok sa k nám pripojí aj Petrina,“ uviedol športový riaditeľ HK Dukla Peter Tirpák.

Fakty

Michalovce - Prešov 5:4 (4:0, 0:3, 1:1)

Góly: 7. M. Žemba, 12. M. Opatovský, 14. Čížek, 14. Stríž, 57. M. Drotár – 25. a 28. Ľ. Sabol, 37. Kivader, 55. Halás.

Vylúčení: 7:6, M. Opatovský na 10 min - Tartaľ na 10 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Korba - Riš, Smerek.

Divákov: 1200.

HK DUKLA: T. Petro – M. Žemba, Kubát, S. Vorobel, Buraľ, Kobeľa, J. Šeliga – M. Drotár, R. Šechný, Kmiť - Čížek, M. Opatovský, Kubiš - Stríž, Š. Majerník, M. Schnelly – P. Cmorej, Banovský. Tréner: L. Spišiak.

HC 07: E. Kmeť (14. R. Marton) – Malina, Ejem, Slavik, Tartaľ, Ivančo, B. Ružička, Guntáš – R. Kohutiar, Ľ. Sabol, Halás – Kivader, J. Prokop, Podsedlý – Tahotný, Knap, Renčok – Fusek, Chalupa. Tréner: B. Kohutiar.