Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Michalovská bojovnosť slávila úspech

Michalovčanky ani druhýkrát v sezóne doma nezaváhali, košický Tydam zdolali rozdielom piatich bodov.

MICHALOVCE. Po vyše mesačnej pauze sa michalovské basketbalistky predstavili na vlastnej pôde. V sobotu privítali v zápase 3. kola druhej ligy skupiny Východ favorita celej súťaže a aktuálneho lídra tabuľky Tydam Košice. Po bojovnom výkone napokon súpera z metropoly východu porazili 65:60 (36:34) a zaknihovali tak druhé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. Počas najbližšieho víkendu Michalovčanky nehrajú, v akcii budú až o týždeň neskôr, keď pocestujú práve na palubovku Tydamu.

Fakty

1.BKD Michalovce – ŠŠK Tydam Košice 65:60 (36:34)

Štvrtiny: 13:23, 23:11, 19:10, 10:16.
1. BKD: Maľuková 16, Regendová 15, V. Vargová 8, Kuráňová 6, Kunková 4, Lipková 3, Majerníková 3, Harmanová 2.

ra+1bkd

Domáce družstvo nenastúpilo v najsilnejšom zložení, kormidelníkovi Ladislavovi Janošovovi chýbali z rôznych príčin viaceré hráčky. Zvyšné dievčatá však proti lídrovi príkladne zabojovali ukázali veľkú túžbu po víťazstve. 1. BKD nastúpil na zápas v základnej zostave s Lipkovou, Kunkovou, Priščákovou, Maľukovou a V. Vargovou. Úvod bol vyrovnaný, po 5. minútach svietil na ukazovateli skóre stav 7:8, domáci tréner sa však rozhodol vystriedať hneď niekoľko hráčok. Ani tie však zlepšenie nepriniesli, chybovali v obrane, v hosťujúcom tíme sa presadzovali hlavne Minčíková a Bodišová. Zemplínčanky hrali rozhárane v obrane aj útoku, dopustili sa aj niekoľkých nevynútených chýb a súperkám viackrát odovzdali loptu zadarmo, preto bol po prvej štvrtine stav 13:23. V druhej časti hry však domáce pridali na bojovnosti, nepoznali stratenú loptu, a aj keď spravili nejakú chybu, hneď sa ju všetky snažili napraviť. Výsledkom toho bol obrat v skóre a polčas tak vyhrali Michalovčanky 36:34. V tretej štvrtine domáce ešte viac zapracovali v obrane, na hráčky Tydamu vytvorili tlak a dovolili im dať iba desať bodov. Do záverečného dejstva tak odchádzal 1. BKD v sľubnom jedenásťbodovom vedení (55:44). Košičanky však ani za tohto stavu nevešali hlavy a v 34. minúte dokázali vyrovnať na 57:57. Domáce sa ale nezlomili, okamžite získali sedembodový náskok, na ktorý už hostky nedokázali odpovedať.