Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

Zlepšenie Michalovčanov po prestávke obrat v skóre neprinieslo

Michalovce v Liptovskom Mikuláši iba remizovali a na vedúcu Podbrezovú už strácajú štyri body.

Vybojoval pokutový kop. Po faule na R. Kovaľa (v strede) vyrovnal z penalty Janočko.(Zdroj: ra)

MICHALOVCE. Kto si myslel, že na pôde posledného celku druholigovej tabuľky v Liptovskom Mikuláši dosiahnu michalovskí futbalisti pohodlné víťazstvo, zostal na veľkom omyle.

Hráči Tatrana sa v súboji 14. kola súťaže proti druhému tímu pelotónu, ktorý skončil remízou 1:1, vypli k výbornému výkonu a podľa pozápasových vyjadrení domácich to bolo najlepšie vystúpenie v doterajšom priebehu ročníka.

Lacný gól po štandardke

Napriek tomu však mali Zemplínčania v Liptove zabodovať naplno, pretože ak chcú bojovať o špicu tabuľky, musia na ihriskách takýchto súperov bodovať naplno.

„Vedeli sme, že Mikuláš nemá také slabé mužstvo, ako ukazuje tabuľka, doma už dokázal potrápiť viacerých favoritov, či už Senec, ktorý tam remizoval, alebo Podbrezovú, ktorá vydrela víťazstvo. Išli sme do zápasu s tým, že domácich trošku necháme hrať a nám by sa otvorila cesta k protiútokom, no dostali sme lacný gól po štandardke, keď sme nepokryli hráča a ten skóroval,“ rozhovoril sa kapitán MFK Zemplín, Róbert Kovaľ, a doplnil: „V druhom polčase sme už hrali lepšie, mali sme aj šance, ale dali sme iba jeden gól a tak si odvážame iba jeden bod.“

Žiaden krik nebol

V úvodnom dejstve to nebol zo strany Michaloviec žiadny oslnivý výkon, po prestávke však pridali a pomohol im aj príchod skúseného Vladimíra Janočka, ktorý sa napokon postaral aj o vyrovnávajúci gól. Bolo cez polčas v kabíne dusnejšie ako obvykle?

„Nebolo, tréner nás iba nabádal k tomu, aby sme hrali svoju hru, tak ako na domácom ihrisku, aby sme hrali po stranách a po centrovaných loptách sa pokúšali o strelenie gólu. Nebol teda žiadny krik, iba povzbudzovanie,“ skonštatoval R. Kovaľ, ktorý mal veľkú zásluhu na tom, že sa mužstvu podarilo vyrovnať.

V 63. minúte po Fujákovom faule na neho sa z bieleho bodu nemýlil striedajúci Janočko.

Kuncove tutovky

Zaváhanie u posledného celku tabuľky, ktorý ešte neokúsil chuť víťazstva, využili hráči Podbrezovej. Tí na pôde trnavskej juniorky vyhrali 2:0 a odskočili „bubenkovcom“ už na rozdiel štyroch bodov. Aj keď remíze v Liptove môžeme dať prívlastok spravodlivá, o čosi bližšie k nej mali Michalovčania.

„Vypracovali sme si o tú jednu šancu viac ako domáci, len sme nedali góly. A keď nedáme góly, tak nemôžeme vyhrať. Tie šance rozhodli,“ uviedol 19-ročný stredopoliar. Smoliarom stretnutia bol Dominik Kunca, ktorý nevyužil tri tutovky, keď zakaždým stroskotal na výbornom brankárovi Matejovi Šavolovi.

A tieto tutovky stáli hostí dva dôležité body...