Štvrtok, 22. apríl, 2021 | Meniny má SlavomírKrížovkyKrížovky

Muži 1. BKD víťazne, ženy s prvou prehrou

Basketbalistky nešťastne prehrali v Košiciach s tamojším Unionom o štyri body, muži vyhrali o osemnásť.

Muži doma nezaváhali. Poradili si s Dastetom Krompachy.Muži doma nezaváhali. Poradili si s Dastetom Krompachy. (Zdroj: ra)

MICHALOVCE. V uplynulých dňoch boli v akcii oba seniorské celky 1. BKD Michalovce. Vo štvrtok odohrali basketbalistky duel 2. kola druhej ligy Východ na ihrisku košického Unionu, ktorý mali výborne rozohraný. Nad súperom z metropoly východu takmer celý čas vyhrávali, napokon však prehrali 59:63 (32:24) a zaznamenali tak prvú porážku v sezóne.. Viac sa darilo mužom, ktorí na domácej pôde privítali Dastet Krompachy. Nepríjemného súpera napokon zdolali 78:60 (35:34).

ŠŠK Union Press Košice – 1.BKD Michalovce 63:59 (24:32)
Štvrtiny: 10:14, 14:18, 14:16, 25:11.

1. BKD: Maľuková 14, Kuráňová 13, Fiedlerová 11, Čorbová 11, Kunková 4, V. Vargová 3, Lipková 3, Vysaníková, Harmanová.

Domáce hráčky vstúpili do zápasu od prvej minúty sebavedomo a v priebehu dvoch minút vyhrávali šesť nula, keď hostky robili zbytočné chyby v rozohrávke a často sa zlou prihrávkou zbytočne zbavili dobrých možností. Základná zostava 1. BKD v zložení Lipková, Kunková, Fiedlerová, Maľuková a V. Vargová však dokázala nápor Košičaniek zastaviť a po dvoch minútach bolo vyrovnané. A aj keď domáce ešte išli do vedenia 10:6, celú štvrtinu vyhrali Michalovce. Druhá bola bodovo podobná tej prvej. Zverenky trénera Ladislava Janošova však už po jej dvoch minútach mali na konte štyri osobné chyby, preto Union mal k dispozícii množstvo trestných hodov, čo hostky mierne rozladilo, no aj tak odchádzali do kabín vo vedení. Tretia štvrtina nepriniesla veľké zmeny, ale v michalovskom družstve už hrali pod hrozbou štyroch osobných chýb V. Vargová a Lipková, ktoré museli striedať a ich absencia sa v závere prejavila. Šesť minút pred koncom viedli hráčky 1. BKD ešte o sedem bodov 55:48, ale domácim sa podarilo niečo, čo sa vidí málokedy: dali tri šťastné trojky po sebe a otočili vývoj zápasu. Aj keď hostky ešte síce dokázali vyrovnať, Košičanky dali dva koše navyše a s veľkou dávkou šťastia zvíťazili. V najbližšom kole, ktoré sa odohrá počas prvého novembrového víkendu, budú mať Zemplínčanky voľno.

1. BKD Michalovce – BKM Dastet Krompachy 78:60 (35:34)
Štvrtiny: 17:15, 18:19, 22:20, 21:6.

1. BKD: M. Janošov 20, V. Mitterpák 19, T. Mitterpák 15, Mižák 12, B. Holda 6, Hocman 5.
Prvé dve štvrtiny stretnutia boli vzácne vyrovnané, Michalovčania síce v tej úvodnej dokázali ubrániť Šteca a dovolili mu dať iba dva body, v druhej štvrtine však už začal tento hráč naplno „úradovať“ a v tejto časti zaznamenal všetkých 19 bodov svojho mužstva, kým v drese 1. BKD sa presadilo až päť hráčov. Po polčasovej prestávke pokračoval Štec vo svojom streleckom koncerte a z 20 bodov svojho družstva v tejto štvrtine dokázal dať on sám osemnásť, ale domáci aj tak dali o dva body viac... Zemplínčania sa v poslednej časti hry sústredili na tesné bránenie tohto ostrostrelca, ktorý mal v tomto zápase super formu (celkovo dal 43 bodov), a to sa im aj podarilo. Túto štvrtinu, ktorá bola dosť nervózna zásluhou oboch družstiev, vyhrali jasným rozdielom 21:6. Michalovčanom sa znova neveľmi darili trestné hody, keď z 25 dokázali premeniť iba 8, čo je slabých tridsať percent, pričom hostia zo svojich 32 možností premenili 18. Najbližší zápas odohrá 1. BKD v nedeľu 27. októbra o 14.30 hod. na pôde Rožňavy.