Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Mladíkom majú čo vracať, nechcú ich už podceniť

Dukla, ktorá v stredu v Liptove zaknihovala druhú prehru v rade, dnes doma nastúpi proti slovenskej 18-ke.

Jeho gól body nepriniesol. J. Kmiť verí, že Dukla sa opäť naštartuje.Jeho gól body nepriniesol. J. Kmiť verí, že Dukla sa opäť naštartuje. (Zdroj: Róbert Andrejov)

MICHALOVCE. V druhom zápase po sebe vyšli naprázdno prvoligoví hokejisti HK Dukla Michalovce.

Po domácej prehre s Trnavou (1:2) tentoraz nebodovali ani na ľade Liptovského Mikuláša, kde utŕžili porážku 1:3 (1:1, 0:1, 0:1), po ktorej sa v tabuľke zošmykli z tretej na piatu priečku, keď ich predstihli Trnavčania aj Detvania.

Dnes si chcú chuť napraviť proti reprezentačnému výberu do 18 rokov, ktorý o 17. hodine privítajú na svojom štadióne.

Zahrali slabo

Na ľade MHK 32 sa v stredu zrodilo zaslúžené víťazstvo domáceho celku, ktorý sa po katastrofálnom štarte do novej sezóny pomaly začal rozbiehať. Dukla nepodala v Liptove optimálny výkon a herne sklamala.

„Domáci chceli viac ako my a od začiatku jazdili a napádali nás. To nám robilo problémy, po prvej tretine mohlo byť pokojne 4:1 pre Mikulášanov, napokon sme to nejako ustáli, ale potom nám aj tak strelili dva góly a vyhrali. Z našej strany to bol zlý zápas,“ uviedol útočník Jaroslav Kmiť, autor jediného gólu Zemplínčanov v tomto súboji.

Aj predtým proti Trnave skórovali „vojaci“ iba raz, čo nie je práve najlepšia ofenzívna vizitka mužstva.

„Trošku sa to teraz v ofenzíve zadrhlo, ale ja pevne verím, že zajtra sa to opäť rozbehne a začneme tie góly strieľať.“

Rozhodnúť čím skôr

Súbojom v Liptove ukončili zverenci trénera Mariána Horvátha prvú štvrtinu súťaže, v ktorej zaznamenali bilanciu 7 víťazstiev a 4 prehry.

Druhú časť odštartujú domácim zápasom so slovenskou reprezentáciou do 18 rokov vedenou lodivodom Antonom Bartánusom, pre ktorú to bude tretí duel v priebehu štyroch dní.

„Je to nepríjemný súper, ktorému máme čo vracať, keďže sme na jeho ľade prehrali 3:6. Určite sa nesmie opakovať to, čo sa stalo u neho, keď sme ho podcenili. Keď boli mladíci vo vedení, ťažko sa nám proti nim hralo, lebo dostali krídla a bol ich plný ľad. Teraz musíme začať hrať od začiatku, rozhodnúť už v prvej tretine, aby sme nemali žiadne problémy,“ hovoril J. Kmiť.

Po dvoch prehrách v rade prišli Michalovčania o medailové postavenie v tabuľke, a ak nechcú stratiť kontakt s jej špicou, tak dnes si nemôžu dovoliť ďalšie zaváhanie.

„Verím, že opäť sa vrátime do starých koľají a začneme vyhrávať,“ uzavrel 34-ročný dvojnásobný majster Slovenska.