Víťazná séria Dukly je minulosťou

Dostal iba jeden gól. Brankár Miroslav Hála bol oporou Trnavy.
Dostal iba jeden gól. Brankár Miroslav Hála bol oporou Trnavy. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|15. okt 2013 o 00:00

Preťali ju hráči Trnavy, ktorí v metropole Zemplína zvíťazili futbalovým výsledkom 2:1.

MICHALOVCE. Sedem zápasov trvala víťazná séria hokejistov prvoligovej Dukly Michalovce.

V piatok sa skončila, recept na zverencov kormidelníka Mariána Horvátha našli hráči Trnavy, ktorí ako prví v tejto sezóne dokázali zvíťaziť na michalovskom ľade nad domácim mužstvom. „Gladiátori“ triumfovali nad „vojakmi“ v stretnutí chudobnom na góly – 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) a v tabuľke sa im bodovo vyrovnali.

Pred rekordnou návštevou tohto ročníka (1685 divákov) predviedli Michalovčania zatiaľ svoj najslabší výkon v domácom prostredí.

Dokázali sa síce v posledných sekundách prvej tretiny ujať vedenia zásluhou útočníka Jakuba Kubiša, ale to bolo z ich strany v ofenzívnej činnosti všetko.

„Od začiatku sme narážali na dobre organizovanú obranu hostí. Len veľmi ťažko sme sa dostávali cez stred ihriska a keď sme sa aj dostali, naše strely končili na pozornom brankárovi Miroslavovi Hálovi,“ hovoril lodivod HK Dukla Marián Horváth.

Málo strieľali

Tréner mužstva od Laborca nebol po zápase spokojný s početnosťou streľby jeho hráčov. Aj keď súpera prestrieľali v pomere 32:23, vyťažili z toho iba jediný gól.

„Stále sme hľadali výhodnejšiu pozíciu na skórovanie, nikto to nezobral na seba a nevystrelil. Nevedeli sme ani súpera prečísliť a s pribúdajúcimi minútami sa na naše hokejky začala vkrádať nervozita. S jedným gólom sa vyhrať nedá,“ uviedol rodák zo Spišskej Novej Vsi.

Zajtra v Liptove

Dukla zaknihovala tretiu porážku v prebiehajúcej sezóne, no napriek tomu sa v tabuľke udržala na medailovej pozícii, momentálne je na treťom mieste so ziskom 21 bodov.

Zajtra sú v prvoligovej súťaži na programe súboje 11. kola a Michalovčania sa v rámci neho predstavia na ľade MHK 32 Liptovský Mikuláš, ktorému patria spodné priečky tabuľky, ale v posledných dueloch naznačil zlepšenie.

Podarí sa „horváthovcom“ odštartovať v Liptove novú víťaznú sériu?