Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

Iuventa opäť rozhodla až po prestávke

Nepríjemný Zlín porazila doma o 13 gólov, do zostavy sa vrátila brankárka Gubiková.

Zlínu nedali žiadnu šancu. Českého súpera zdolali o 13 gólov.(Zdroj: Róbert Andrejov)

MICHALOVCE. Aj tretí domáci duel hádzanárok Iuventy Michalovce v tomto ročníku WHIL priniesol rovnaký priebeh ako tie predchádzajúce.

V súboji proti českému Zlínu sa v prvom polčase opäť trápili, no po zmene strán už svojmu protivníkovi nedali žiadnu šancu a napokon zvíťazili vysoko 38:25 (17:14).

Moravský celok zachránila ešte od vyššej prehry brankárska veteránka a bývalá michalovská hráčka Lenka Černá, ktorá predviedla niekoľko výborných zákrokov.

Nielen ona bola ťahákom sobotňajšieho zápasu. Medzi tri žrde Iuventy sa vrátila Lucia Gubiková, ktorá chytala prvýkrát v tejto sezóne.

„Nebolo to z mojej strany najlepšie, pretože pár dní predtým som bola chorá, ale nejako som to zvládla,“ uviedla strážkyňa domácej svätyne, ktorá sa tiež blysla viacerými dobrými zákrokmi. Do brány sa dostala v 8. minúte, keď vystriedala Viktóriu Petrócziovú.

Jej prvý dotyk s loptou však nedopadol najlepšie, súperka jej strelila kuriózny gól. „Čo už, aj také situácie sa stávajú,“ pousmiala sa.

Hrali rýchlejšie v útoku

V úvodnom dejstve hosťujúce družstvo poriadne hrýzlo a dvakrát dokonca aj vyhrávalo o dva góly (5:3 a 11:9). Až tesne pred odchodom do šatní zverenky lodivoda Jána Packu Zlínu odskočili na trojgólový rozdiel.

„Od začiatku zápasu sme boli lepším tímom, ale boli chvíle, že sme hrali v útlme, keď sme sa možno uspokojili s vedením. Potom sme však zapli a súpera jasne prevýšili,“ skonštatovala L. Gubiková, reprezentačná brankárka, ktorá doplnila: „Po prestávke sme hlavne v útoku hrali rýchlejšie a výsledkom toho bolo vysoké víťazstvo. Dievčatá splnili to, čo im bolo povedané pred zápasom. Zvládli sme to.“

Iuventu čaká v najbližších dňoch nahustený program, už zajtra ráno cestujú do Písku, kde si s domácimi predohrajú súboj 6. kola WHIL, a cez víkend na vlastnej pôde dvakrát nastúpia proti izraelskému Bnei Hertzeliya v 2. kole Pohára EHF (v sobotu a nedeľu o 15. hodine).

Michalovce - Zlín 38:25 (17:14)

Pokutové hody: 2/2 - 3/3, vylúčené: 0:3. Rozhodovali: Budzák a Záhradník - 700 divákov. IUVENTA: Petrócziová, Gubiková - Kiridžičová 4, M. Holešová 3, Piskayová, Markovičová 1, Szöllösiová 5, Rebičová, R. Vargová, Habánková, Horňáková 2, Wollingerová 3, Olšovská 1, Trehubovová 10/2, Kovaličková 9. HC: Mahďáková, L. Černá, Túrociová - Nudni 4, A. Tóthová 5, Nygrýnová 1, M. Salčáková 1, Očadlíková, Hradilová 4, Brzósková, Novotná 1, Vlková 2, Š. Marčíková 6/3, Kamenářová 1, Z. Marčíková, Budayová.