Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Veľké Kapušany v zemplínskom derby doma nezaváhali

Sobrance zdolali 3:1. Pomohlo im vylúčenie hosťujúceho Danka, v presilovke dali dva góly.

Z víťazstva sa tešilo domáce mužstvo. Veľké Kapušany si poradili so Sobrancami po výsledku 3:1.Z víťazstva sa tešilo domáce mužstvo. Veľké Kapušany si poradili so Sobrancami po výsledku 3:1.

VEĽKÉ KAPUŠANY. V sobotu popoludní sa zraky futbalových fanúšikov na Zemplíne upierali do Veľkých Kapušian, kde bolo na programe tradičné derby medzi domácim tímom a Sobrancami.

To napokon lepšie vyznelo pre zverencov trénera Marcela Nemčíka, ktorí „babičovcov“ zdolali 3:1 (1:1).

V slnečnom počasí sa zápas 10. kola piatej ligy skupiny Juh ešte poriadne ani nezačal a domáci už vyhrávali.

Hneď v úvodnej minúte podnikli rýchly útok po pravej strane, lopta sa dostala pred bránu až k voľnému Szabóovi a ten nemal problém skórovať do odkrytej časti brány – 1:0.

V 9. minúte vystrelil spoza šestnástky Binó, ale Žofčák loptu smerujúcu k ľavej žrdi vytlačil na roh. Sobrančania sa z rýchleho gólu dokázali otriasť a po štvrťhodine hry po faule na Čižmára zahrávali priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti.

K lopte sa postavil ukrajinský bombardér Bobal a na jeho peknú strelu k žrdi gólman Repovský nedočiahol – 1:1.

V 22. minúte sa hostia dokonca mohli ujať vedenia, ale Čižmára v nájazde vychytal brankár V. Kapušian.

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal a v ďalšom priebehu si už tímy nedokázali vytvoriť gólovú príležitosť.

Pár minút po zmene strán domáci faulovali Bobala, po ktorom nasledovala hromadná strkanica. Najhoršie v nej obstál kapitán hostí Danko, ktorý uvidel červenú kartu, a tak jeho tím dohrával v oslabení.

Po hodine hry domáci využili presilovku na strelenie druhého gólu, keď po Vasiľovej prihrávke Szabó strelil svoj druhý gól v zápase – 2:1.

Sobrance sa snažili ešte niečo s výsledkom niečo urobiť, ale na kolená ich definitívne položil exportný gól Tkáča, ktorý z 20 metrov ľavačkou nádherne trafil od žrde do šibenice – 3:1.

Po tomto góle sa už zápas iba dohrával, domáci kontrolovali priebeh súboja a ich víťazstvo mohol prikrášliť Binó, ale jeho strela tesne minula Žofčákovu bránu.

Nezmyselné vylúčenie

Hráči sobranského MFK po vysokej domácej výhre nad Rudňanmi (10:0) chceli uhrať dobrý výsledok aj vo Veľkých Kapušanoch, čo sa im nepodarilo, pretože nezískali ani bod.

„Ťažko sa mi to hodnotí, lebo v každom zápase vonku, keď iba nastupujeme na ihrisko, tak už prehrávame. Rozhodcovia sú proti nám zaujatí, to musí vidieť každý objektívny divák. Neviem čím to je, že vonku stále pískajú proti nám, veď sme im nič neurobili,“ povedal po zápase stopér hostí Peter Pavlina, ktorý nechápal, začo musel predčasne pod sprchy odísť v 52. minúte jeho spoluhráč Peter Danko, po ktorom prebral kapitánsku pásku.

„Bolo to nezmyselné vylúčenie, pretože strkanicu začali domáci, to skôr domáci hráč mal vtedy za faul na Bobala dostať červenú kartu,“ hovoril.

Derby opísal takto: „Prvý gól sme dostali po našej chybe, ale rýchlo sme vyrovnali, škoda, že Čižmár nevyužil svoju šancu. Keby dal na 1:2, tak mohol to byť iný zápas. Domáce tímy vedia, kde je naša sila, hrajú na nás tvrdo a rozhodcovia im to púšťajú. Ťažko sa nám vonku hrá.“

Pokračovať v sérii

Veľké Kapušany mali rozprávkový vstup do súboja, hneď z prvej akcie sa im podarilo skórovať.

„Čakali sme náročný zápas, lebo Sobrance majú kvalitné mužstvo. Pripravovali sme sa na nich celý týždeň a chceli sme doma konečne vyhrať, keďže v posledných dueloch sa nám na našom ihrisku nedarilo. Keď dáte hneď v 1. minúte gól, tak vám to stále pomôže. Hostia však skoro vyrovnali, keď z priameho kopu krásne trafil Bobal. Nezložili sme sa, bojovali sme ďalej a vyšlo nám to. V druhom polčase nám pomohlo vylúčenie súperovho hráča, proti desiatim sa hralo lepšie. Dali sme dva góly a vyhrali sme,“ skonštatoval stredopoliar domáceho MFK Gergö Doszický.

Po desiatich odohratých stretnutiach so spoluhráčmi stále nepocítil trpkosť prehry.

„Teší nás to. Príprava nebola taká, ako by sme chceli, ale chválabohu sa to v súťaži otočilo. Poctivo pracujeme a výsledky sa dostavili. Sériu neporaziteľnosti chceme potiahnuť čo najdlhšie,“ dodal G. Doszický.

Veľké Kapušany – Sobrance 3:1 (1:1)

Góly: 1. a 59. T. Szabó, 71. J. Tkáč – 15. Bobal. ŽK: Binó, J. Tkáč, Rebreš – Mihalovič, Kalabai, T. Bodnár, Shukal. ČK: 52. P. Danko (Sobrance). Rozhodoval: Želizňák – 150 divákov.

MFK: Repovský – Buhaj, G. Vašky, Kondáš, J. Tkáč – Hami (86. Rebreš), Doszický, Berta, D. Vasiľ, Binó (90+. Krajnikovec) – T. Szabó (82. G. Molnár). Tréner: M. Nemčík.

MFK: M. Žofčák – Kasič, Pavlina, Kalabai (65. Dunda), Dano – P. Danko – Mihalovič, Shukal, T. Bodnár (46. Ivanko) – T. Čižmár (58. Hutaj), Bobal. Tréner: R. Babič.