Sobota, 24. február, 2018 | Meniny má Matej

Michalovskí basketbalisti začali víťazne

Na domácej pôde porazili košický Tydam rozdielom pätnástich bodov, v sobotu cestujú do Levoče.

Vyhrali nad Tydamom Košice. Súpera z metropoly východu zdolali 63:48.(Zdroj: ra)

MICHALOVCE. V sobotu sa začali boje vo východnej skupine druhej ligy basketbalistov. 1. BKD Michalovce odštartoval pred vlastným publikom. V úvodnom stretnutí hostili Zemplínčania nepríjemný celok ŠŠK Tydam Košice, ktorý napokon porazili 63:48 (33:21). Do tabuľky si tak pripísali prvé víťazstvo aj body. V 2. kole súťaže sa michalovské mužstvo predstaví na ihrisku BK Slovenský orol Levoča, kde nastúpi v sobotu 28. septembra o 18. hodine.

1. BK D Michalovce – ŠŠK Tydam Košice 63:48 (20:15, 13:6, 11:10, 19:17)

1. BKD: M. Janošov 18, V. Mitterpák 14, T. Mitterpák 11, Mižák 10, B. Holda 7 (Habaľ 3, Hocman 0, Čuba 0, Pastirák 0).

Michalovskí basketbalisti na úvod súťaže privítali veľmi zdatného súpera – košický Tydam, ktorý má dobre vyskladané a kvalitné mužstvo. V jeho radoch hrávajú skúsení Klein či Draganovský a ďalší šikovní hráči. Zemplínčania „pomohli“ hosťom k tomu, aby boli dlho v hre o prijateľný výsledok, pretože v úvodnej štvrťhodine nepremenili až deväť trestných hodov zo sedemnástich a množstvo ďalších pokusov spod koša, a to hlavne v druhom polčase. Úvodné minúty súboja patrili hosťom, ktorí si udržiavali tesný náskok, domáci sa prvýkrát do vedenia dostali až v druhej polovici prvej desaťminútovky. V druhej štvrtine zvyšovali svoj náskok a do kabín tak odchádzali vo vedení 33:21. V druhej polovici stretnutia 1. BK D nedokázal premeniť viacero vyložených šancí spod koša, a tak obe štvrtiny skončili len tesným rozdielom v prospech domácich. V tretej štvrtine dokázali Košičania v priebehu šiestich minút znížiť 12-bodový náskok Michaloviec na šesťbodový, ale domáci zvrat nepripustili – Janošov zaznamenal trojku a ďalšie body pridali V. Mitterpák s Mižákom, čím vrátili priebeh duelu do pôvodného stavu. V záverečnom dejstve domáci zvyšovali svoje vedenie a vyhrávali už aj rozdielom 20 bodov, pričom sa strelecky darilo skúsenému Janošovovi, ktorý nastrieľal 10 bodov. Michalovčanom síce v závere už výrazne ubúdali sily, ale do záverečnej sirény s prehľadom kontrolovali vývoj zápasu, a tak v premiére zvíťazili nad silným protivníkom 63:48.

Ostatné výsledky 1. kola II. ligy Východ

Dastet Krompachy – Kovohuty Krompachy 110:71, Rožňava – UVLF Košice 74:58, Bardejov – Eilat Prešov 113:40, Sabinov – Humenné 74:69, Levoča – Esprit Košice (odložili na 5. októbra).