Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Ďalší dvojgólový triumf michalovskej Dukly

Opäť musela otáčať nepriaznivé skóre, postupne skórovali Majerník, Čížek a Šechný.

Zaknihovali druhé víťazstvo. Michalovčania naplno zabodovali v P. Bystrici.Zaknihovali druhé víťazstvo. Michalovčania naplno zabodovali v P. Bystrici. (Zdroj: ra)

MICHALOVCE. Zdá sa, že michalovskí hokejisti po nevydarenom vstupe do nového prvoligového ročníka začínajú dostávať do toho správneho tempa.

Po úvodných dvoch prehrách prišli v ďalších dvoch zápasoch dve víťazstvá – najprv doma proti Prievidzi (7:5) a naposledy v Považskej Bystrici (3:1).

Na Považí zároveň Dukla zaknihovala svoju premiérovú výhru na súperovom ľade, vďaka ktorej poskočili v tabuľke na šiestu priečku.

Pomalší rozbeh

Už sa pomaly začína stávať zvykom, že zverenci trénera Mariána Horvátha ako prví v zápase inkasujú. Inak to nebolo ani v piatok v Považskej Bystrici, kde im domáci Valach strelil gól už v 6. minúte.

O osem minút nato však zavelil k michalovskému obratu svojím prvým gólom v drese Dukly Štefan Majerník, ktorý vyrovnal na 1:1.

„Aj keď sme prvú tretinu remizovali 1:1, náš výkon nebol zlý, mohli sme sa dostať aj do vedenia, ale viaceré šance sme nedotiahli do zdarného konca. O svojom triumfe sme rozhodli v druhom dejstve, kedy sme strelili dva góly,“ rozhovoril sa autor víťazného zásahu Peter Čížek, ktorý sa presadil v 28. minúte.

O tri minúty pridal tretí gól hostí Richard Šechný. Aj keď už vo zvyšnom priebehu hry nepadol žiaden ďalší, v tretej tretine bolo gólových príležitostí dostatok.

„Domáci sa ešte snažili niečo s výsledkom urobiť a stále hrýzli. Nastrelili aj jednu žŕdku a párkrát nebezpečne podkúrili, ale našťastie gól už nestrelili,“ pokračoval P. Čížek.

Prvýkrát s Němcom

V úvodných troch dueloch sa v bráne „vojakov“ striedali gólmani Tomáš Petro a Roman Kurali, ktorých však začiatok súťaže nezasiahol v najlepšej forme.

Naposledy už dostal príležitosť novic Karel Němec, ktorý inkasoval iba raz. „Zachytal celkom dobre, pri viacerých šanciach súpera nás podržal,“ povedal košický rodák.

Aj keď Michalovčania po veľmi zlom štarte konečne začali zbierať víťazstvá, stále nehrajú tak, ako by si predstavovali.

„Stále máme čo zlepšovať, predovšetkým defenzívu, konečne sme dostali iba jeden gól. Aj v útoku musíme dať jednoduchšie a zbytočne nešpekulovať. Ale je dobré, že vyhrávame, aspoň je nálada v kabíne lepšia,“ dodal 25-ročný útočník HK Dukla, ktorý má momentálne na svojom konte 4 kanadské body.

Skúšajú Lenďáka

Na pondelkovom dopoludňajšom tréningu Dukly s mužstvom trénovala aj jedna nová tvár – obranca Martin Lenďák. Ten je kmeňovým hráčom Košíc, kde hráva za juniorský tím.

V októbri oslávi 20. narodeniny a v lete ho skúšal aj extraligový seniorský tím Popradu.

V sobotu sa tento šikovný zadák, ktorý v minulej sezóne párkrát nastúpil aj za Trebišov, zaskvel hetrikom na topoľčianskej pôde, kde košický celok zvíťazil 5:3. V Michalovciach je zatiaľ na skúške.

Fakty

Považská Bystrica - Michalovce 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Góly: 6. S. Valach - 14. Š. Majerník, 28. Čížek, 31. R. Šechný.
Vylúčení: 3:5, navyše J. Šeliga 10 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Bundil - Nosek, Stanzel. Divákov: 130.
HK 95: Johanes - J. Filo, L. Dubeň, R. Slota, Balušík, Šuda, J. Dubeň - Šimíček, Slávik, Koleda - S. Valach, Kostelanský, Bujdák - Kudlej, Vokulič, Ligas - Buliš, J. Pardavý ml., Bustin.
HK DUKLA: K. Němec - Kubát, M. Žemba, Buraľ, S. Vorobel, Kobeľa, J. Šeliga - Banovský, R. Šechný, Kmiť - Kubiš, Palovčík, M. Opatovský - M. Drotár, Š. Majerník, Čížek - Smotrila, M. Hinďoš, Stríž.