Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Dukla opäť neuspela, v kádri nastali zmeny

Po súboji s Bardejovom v mužstve skončila trojica Petráček, Danko a Pinďár, na včerajšom tréningu sa objavili tri nové tváre.

Jedna z nových tvárí v Dukle. Útočník Richard Smotrila (vpravo) z Popradu.Jedna z nových tvárí v Dukle. Útočník Richard Smotrila (vpravo) z Popradu. (Zdroj: tasr)

MICHALOVCE. Ani na druhý pokus sa hokejistom HK Dukla Michalovce nepodarilo v príprave uspieť. Po prehre v poľskom Sanoku 1:4 tentoraz nestačili ani doma na Bardejov, ktorému v piatok podľahli 1:6 (1:0, 0:4, 0:2).

Po vysokej porážke s aktuálnym víťazom prvej ligy sa tréneri rozlúčili s trojicou hráčov. Včera však už namiesto nich prišli ďalší traja hokejisti.

Prvý prípravný súboj na vlastnom ľade začala Dukla dobre, keď po úvodnej tretine viedla zásluhou gólu Martina Drotára 1:0, ale potom Bemaco HC 46 svoju prevahu korunoval šiestimi gólmi, pričom až štyri z nich zaznamenali bývalí hráči Zemplínčanov – Dominik Šimčák, Ivan Zorvan a Juraj Dancsák.

Tréneri Michaloviec Marián Horváth a Peter Tirpák po zápase oznámili českému obrancovi Tomášovi Petráčkovi, ďalšiemu zadákovi Michalovi Dankovi a útočníkovi Denisovi Pinďárovi, že s ich službami už nepočíta.

„Boli u nás na skúške, a keďže nás o svojich kvalitách nepresvedčili, poslali sme ich preč,“ informoval nás asistent trénera a športový riaditeľ HK Dukla v jednej osobe Peter Tirpák.

Pribudol Smotrila

Dnes o 17. hodine nastúpia Michalovce v ďalšom prípravnom súboji doma proti rumunskému celku HSC Csíkszereda.

A v ich drese by sa mali prvýkrát objaviť tri nové tváre – brankár Matthias Nemec z nemeckého Ravensburgu Towerstars, obranca Zoltán Kubát z poľského Sanoku a útočník Richard Smotrila z Popradu.

„Včera dopoludnia s mužstvom prvýkrát trénovali. Ukazovali sa v dobrom svetle, ale dôležité bude, ako sa predvedú v samotnom zápase. Všetci traja by proti Rumunom mali nastúpiť,“ prezradil novinky z tábora Dukly P. Tirpák.

Michalovce - Bardejov 1:6 (1:0, 0:4, 0:2)

Góly: 14. M. Drotár - 26. a 38. Šimčák, 33. Hrabčák, 34. Česelka, 52. Dancsák, 59. I. Zorvan.
HK DUKLA: T. Petro – L. Cvejn, M. Žemba, S. Vorobel, Petrina, Petráček, Michal Danko, P. Gavura, Kobeľa – M. Drotár, R. Šechný, Banovský – M. Opatovský, Palovčík, Mihalič - Stríž, Š. Majerník, Čížek – D. Pinďár, Harasthy, Zrelák.