Sobrance opäť nadeľovali

Sobrance svojho súpera nešetrili. Kráľovský Chlmec vyprášili po výsledku 9:1.
Sobrance svojho súpera nešetrili. Kráľovský Chlmec vyprášili po výsledku 9:1. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|21. aug 2013 o 00:00

V zemplínskom derby nedali žiadnu šancu Kráľovskému Chlmcu, ktorému nastrieľali 9 gólov.

Štyri zaznamenala nová akvizícia v tíme MFK – ukrajinský útočník Matvej Bobal.

SOBRANCE. Dva zápasy, dve víťazstvá a impozantné skóre 15:1. To je bilancia piatoligových futbalistov Sobraniec po dvoch domácich súbojoch.

Po hladkom triumfe nad Sokoľanmi (6:1) si tentoraz zgustli na Kráľovskom Chlmci, ktorý porazili hokejovým výsledkom 9:1! MFK je tak po štyroch kolách na druhom mieste štvrtej ligy Juh.

Sobrance nastúpili proti súperovi, ktorý na svojom konte nemal ani jeden bod. A nezačali práve najlepšie, už v 5. minúte inkasovali z kopačky Tomáša Battu.

Ešte do prestávky však Chlmčanom nastrieľali päť gólov, po prestávke ďalšie štyri.

„Keďže sme nastupovali proti poslednému tímu tabuľky, nebolo jednoduché chlapcov motivovať na tento duel. Prízvukoval som im, že treba hrať naplno, súper má dobré mužstvo, čo potvrdil aj prvým gólom. Po ňom sme však už začali hrať to, čo chcem, aj keď nie vždy nám to vychádzalo. Ale sme na dobrej ceste,“ povedal po zápase tréner MFK Róbert Babič.

Bombardér z Ukrajiny

Babič mal v sobotňajšom stretnutí k dispozícii ďalšiu novú akvizíciu spoza východných hraníc.

Po dvoch Jurijoch, Danovi a Shukalovi, nastúpil aj útočník Matvej Bobal, ktorý sa uviedol štyrmi strelenými gólmi.

Tento 29-ročný kanonier sa môže popýšiť tým, že dvakrát sa stal najlepším strelcom najvyššej ukrajinskej súťaže.

„Po jeho príchode môžem skonštatovať, že káder je už podľa mojich predstáv. Takého útočníka sme potrebovali,“ uviedol sobranský lodivod, ktorého mužstvo má po štyroch kolách na konte 9 bodov.

„Čakal som viac, počítali sme aj s bodmi zo Strážskeho. Ak by sme tam nastúpili v takom zložení ako teraz, určite by sme neprehrali.“

Sobrance – Kráľovský Chlmec 9:1 (5:1)

Góly: 16., 68., 87. a 88. Bobal (prvý z 11 m), 11. P. Danko, 37. Ličko, 43. T. Čižmár, 45. Ivanko (11 m), 72. Dano – 5. T. Batta. ŽK: Ličko – Gutič. Rozhodoval: Džubák – 250 divákov.

MFK: M. Žofčák – Mihalovič (50. L. Sabo), P. Danko, Shukal, Ličko – Dano, Hutaj (38. Dunda), Ivanko, T. Bodnár (70. Kasič) – T. Čižmár, Bobal. Tréner: R. Babič.

TJ SLAVOJ: A. Tóth – Berezňák, Gutič, Bacskai (59. Kabatier), Pásztor (43. Cs. Bodnár) – Kaško, M. Murgač, Ballók, R. Batta – Kendi (69. L. Dako), T. Batta. Tréner: M. Gutič.