Nedeľa, 24. jún, 2018 | Meniny má Ján

Superpohár si vybojovali Zalužice

Po šiestich rokoch sa OŠK vracia do regionálnej súťaže.

Víťaz prvej triedy a Superpohára ObFZ Michalovce. Celok OŠK Zalužice si vybojoval postup do VI. ligy zemplínskej. V súťaži riadenej VsFZ budú hrávať po šiestich rokoch.

ZALUŽICE. Stretnutím o Superpohár ObFZ Michalovce sa v piatok definitívne uzavrela sezóna 2012/13 v Michalovskom a Sobranskom okrese.

O putovný pohár bojovali na ihrisku v Zalužiciach futbalisti domáceho OŠK, víťaza I. triedy mužov, a TJ Družstevník Malčice, ktoré triumfovali v okresnej pohárovej súťaži. Obe mužstvá predviedli dobrý futbal a z víťazstva sa nakoniec tešili Zalužičania, ktorý svojho súpera zdolali 4:2 (3:1).

Zalužice – Malčice 4:2 (3:1)

Aktérom stretnutia nebolo čo závidieť, pretože hrali v dusnom a horúcom počasí. Lepšie odštartovali hosťujúci hráči, v 6. minúte po rohu hlavičkoval do brvna M. Duda.

Vzápätí na druhej strane Capikovu hlavičku vyrazil brankár Drotár. V 14. minúte vystrelil ľavačkou Malčičan Lukáč a jeho parádny projektil skončil v šibenici Čuchranovej brány – 0:1.

Odpoveď domácich nenechala na seba dlho čakať, o tri minúty fauloval vo vlastnej šestnástke R. Duda domáceho hráča a Capik z penalty vyrovnal.

V 23. minúte prišiel ďalší penaltový verdikt rozhodcu Baloga: hosťujúci Polák zastavil nedovolene Zalužičana Tomča a Capik sa z bieleho bodu ani po druhýkrát nemýlil – 2:1.

Víťaz prvej triedy bol pri chuti a krátko po polhodine hry mohol zvýšiť jeho náskok opäť Capik, ale jeho strelu zblokovala obrana hostí na roh.

V 36. minúte predsa len prišiel tretí domáci gól, po chybe brankára Drotára sa lopty zmocnil Hospodár, ktorý nemal problém skórovať – 3:1.

Hneď po zmene strán zužitkoval Hospodárovu prihrávku Capik a zavŕšil svoj hetrik. Zalužice po tomto góle poľavili v aktivite a o slovo sa viac prihlásili Malčice.

V 63. minúte odcentroval Makula na M. Dudu, ktorý hlavou poslal loptu nad. O minútu nato rýchlonohý Makula hlavičkoval iba do brankára.

Hostia sa snažili znížiť, Makulovi sa to ešte nepodarilo, ale v 80. minúte Tomkovi z priameho kopu už áno – 4:2. To však bolo zo strany hosťujúcich futbalistov všetko, a tak sa mohli po zápase začať oslavy domáceho celku.

Góly: 17., 23. a 50. Capik (prvé dva z 11 m), 36. Hospodár – 14. D. Lukáč, 80. J. Tomko. ŽK: M. Ľoch – T. Polák, M. Duda. Rozhodoval: Balog – 300 divákov.

OŠK: Čuchran – Mir. Ľoch, Krišo, Sorokáč (58. Ondrík), S. Hromý – Hospodár, J. Janičina, Uličný, Výboch (30. Fulajtár) – Capik, Tomčo (87. Pallaj).

TJ DRUŽSTEVNÍK: Drotár – T. Polák, J. Tomko, R. Duda, P. Pivarník – Sipos, T. Šamudovský, M. Duda, M. Kanči (60. P. Kanči) – D. Lukáč, M. Makula.

ra

Prišiel aj Richard Havrilla

Piatkový podvečer v obci vzdialenej iba pár kilometrov od Michaloviec v smere na Ukrajinu nepatril iba futbalovému zápoleniu.

V polčasovej prestávke boli diváci svedkami slávnostného oceňovania Najlepšej jedenástky I. triedy uplynulého ročníka ObFZ Michalovce, ktorá vyzerá nasledovne: Martin Bodnár (Horovce) – Stanislav Hromý (Zalužice), Radoslav Urban (Krásnovce), Pavol Serdy (Žbince), Miroslav Ľoch (Zalužice) – Dominik Lukáč (Malčice), Štefan Kišik (Dúbravka), Juraj Sabol (Tibava), Lukáš Jurčo (Žbince) – Marcel Makula (Malčice), Stanislav Guzej (Žbince).

Najlepších hráčov najvyššej okresnej súťaže dekorovali prezident Východoslovenského futbalového zväzu Richard Havrilla a predseda Oblastného futbalového zväzu Michalovce Vladimír Čan.

Potom nasledovalo vyhodnotenie priebehu projektu Škola mladých rozhodcov a odovzdanie diplomov z rúk R. Havrillu, V. Čana a Jána Špiváka (predseda Komisie rozhodcov a delegát SFZ) pre túto jedenástku mladých arbitrov: Tomáš Škodi, Milan Tomašík, Miroslav Tannenbaum mladší, Jakub Škodi, Daniel Ihnacik, Michal Verdžák, Martin Marcin, Daniel Kron, Radovan Pavlenko, Matúš Čekan, Peter Ovšonka. Na záver Tomáš Škodi dostal cenu pre najlepšieho rozhodcu ObFZ Michalovce za sezónu 2012/13.

Zháňajú financie

Zalužičania dvihli víťaznú trofej nad hlavu aj napriek tomu, že ich súper strelil prvý a posledný gól zápasu. OŠK totiž rozvlnil sieť za malčickým gólmanom Patrikom Drotárom až štyrikrát, pričom hetrik zaznamenal útočník Milan Capik.

„Museli sme sa zaobísť bez troch hráčov základnej zostavy Mariána Badža, Tomáša Janičinu a Marcela Apiara, preto sme boli nútení povolať dvojicu z B-mužstva. Aj kvôli tomu hostia mali lepší vstup do zápasu, ale postupom času sme prebrali iniciatívu a hralo sa v našej réžii. Dali sme štyri góly, keďže máme skúsené mužstvo, tak sme bez problémov dotiahli zápas do víťazného konca. Musím však pochváliť aj Malčice, pretože hrali veľmi dobrý futbal,“ rozhovoril sa hrajúci kormidelník a opora Zalužíc M. Capik.

Podľa neho o výhre rozhodla vôľa jeho mužstva. „Pred zápasom som na mladých chlapcoch videl, že sú akýsi utiahnutí, pretože skúsení hráči neprišli, ale potom to prekonali. Povzbudili sme sa ako jeden kolektív a ukázali sme to aj na ihrisku,“ dodal 36-ročný odchovanec michalovského futbalu, ktorý pred necelými desiatimi rokmi patril k ťahúňom vtedajšieho treťoligového ŠK Zemplín.

Klubu v rodnej obci po šiestich rokoch pomohol opäť dostať sa vyššie z okresnej súťaže a oslávil s ním postup do šiestej ligy zemplínskej.

Zalužice vyhrali I. triedu s náskokom ôsmich bodov pred druhými Žbincami. Aj keď dlho sa špekulovalo nad tým, či OŠK využije možnosť postupu do vyššej súťaže, vyzerá to tak, že v nej chýbať nebudú.

„Prihlášku sme podali, teraz zháňame financie, pretože šiesta liga je už o niečom inom. Vyskúšame si ju, uvidíme, ako to dopadne,“ skonštatoval M. Capik.