Derby vo Veľkých Kapušanoch rozhodla hlavička Zsolta Battu

V derby boli úspešnejší domáci. Kráľovský Chlmec zdolali najtesnejším výsledkom 1:0. (Autor: ra)
Sportnet|18. jún 2013 o 00:00

Kráľovský Chlmec aj napriek sympatickému výkonu nezískal ani bod, doplatil na nevyužité šance.

VEĽKÉ KAPUŠANY. Najtesnejším víťazstvom domáceho celku v pomere 1:0 sa skončilo prestížne zemplínske derby medzi Veľkými Kapušanmi a Kráľovským Chlmcom.

O jediný gól stretnutia sa postaral v 67. minúte stredopoliar MFK Zsolt Batta, ktorý po priamom kope hlavou prekonal skúseného Zoltána Fekeho v bráne hosťujúceho Slavoja.

Hráči Veľkých Kapušian tak vyhrali aj druhé derby v sezóne, v úvodnom triumfovali u súpera po navlas rovnakom výsledku.

Polčasové zmeny

Obaja súperi mali pred záverečným súbojom sezóny záchranu vo vrecku, čo sa prejavilo aj na ich výkone.

Nebol na nich vyvíjaný žiadny psychický tlak, preto v horúcom letnom počasí mohla pekná divácka návšteva vidieť kvalitné piatoligové zápolenie.

Domáci v prvom polčase príjemne prekvapili a podali azda najlepší výkon v jarnej časti súťaže. Vypracovali si tri dobré šance, ktoré však nepremenili. Hostia sa rozbiehali pomalšie a ich výkon gradoval až v druhom dejstve.

„Prvý polčas bol z našej strany slabší, ale cez prestávku sme preskupili rady a zlepšili sme sa. Mali sme aj šance, ale boli sme nemohúcni v koncovke. Chýbal dôraz v šestnástke. Aj keď sme mali viac šancí ako domáci, gól sme nedali, a to rozhodlo. Futbal sa nehrá na krásu, ale na góly,“ skonštatoval po zápase kormidelník Slavoja Kráľovský Chlmec Marek Eštok, ktorého mužstvo obsadilo v tabuľke konečnú ôsmu priečku.

Vyšla im štandardka

Domáci MFK mohol v druhom polčase pykať za nepremenené šance z úvodu zápasu, pretože Chlmčania nepríjemne hrýzli a viackrát nebezpečne podkúrili domácim obrancom.

Pekná hlavička Zsolta Battu však znamenala, že všetky tri body zostali doma. Počas záverečného vabanku hostí mohol spečatiť výhru V. Kapušian striedajúci Krajnikovec, ale jeho strela v bráne neskončila.

„Pred chlapcami dávam klobúk dole, pretože konečne bojovali a hlavne v prvom polčase hrali veľmi dobre. Škoda nepremenených šancí, mohli sme dať tri góly a už do polčasu by bolo rozhodnuté. Kráľovský Chlmec potvrdil, že má kvalitné mužstvo a v druhom polčase si vytvoril aj niekoľko príležitostí. Vyšla nám jedna štandardka, ktorá rozhodla o našom víťazstve,“ povedal tréner MFK Štefan Sztanko.

Ten mal po dlhšom čase k dispozícii opäť brankára Repovského, ktorého za výkon v derby pochválil.

Domov»Sportnet na východe»Derby vo Veľkých Kapušanoch rozhodla hlavička Zsolta Battu