HC winLand sa môže s finále rozlúčiť

TASR|1. jún 2013 o 18:13

Hádzanári HC winLand Michalovce podľahli v prvom semifinále Final Four TIPOS extraligy hráčom Hlohovca 33:21.

PREŠOV. Hádzanári HC SPORTA Hlohovec postúpili do nedeľňajšieho finále Final Four TIPOS extraligy. Michalovce držali krok s favoritom stretnutia do 10. minúty.

Potom išiel Hlohovec do vedenia. Michalovce otočili na 1:2 a v 7. minúte viedli 4:2, no to bolo naposledy, čo mali Zemplínčania navrch. Hlohovec otočil na 5:4 a po štvrťhodine vyhrával 8:6.

V 23. minúte bolo 12:9 pre Hlohovec, ktorý potom šnúrou štyroch gólov zvýšil na 16:9 a to bol rozhodujúci trhák v jeho podaní.

V druhom polčase sa s pribúdajúcimi minútami zápas menil na exhibíciu favorita.

Hlasy trénerov

Martin Lipták, tréner Hlohovca: "V úvode sme boli trocha nervózni, no potom sme zlepšili obranu, boli dravejší v útoku a s pribúdajúcimi minútami sme už súpera k ničomu nepustili."

Ľuboš Hudák, tréner Michaloviec: "Začali sme celkom dobre, využili sme technické chyby, ktoré nám ponúkol súper. No potom sme nepremenili zopár šancí a dopúšťali sme sa zbytočných chýb. Týmto sme Hlohovec posadili na koňa a práve toto jeho skúsení hráči potrebovali. O prekvapenie sme sa nepostarali."

HC SPORTA Hlohovec - HC winLad Michalovce 33:21 (16:10)

Zostavy a góly: Hlohovec: Olejár, Kašťák, Žernovič - Mazúr 4, Takáč, Laho 2, Holdoš 4, Jurka 3, Miženko, Ďuriš 7, Janíček, Hepner, S. Mažár 2, Zaťko 9/3, Dudáš 2, Tallo 1

Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kucher 3, Regenda, Frajkor, Sadovij 4, Kocák 2, Kohut, Hruščák 7/3, Petrov 1, Tibulevič 2, Geci 2

Rozhodovali: Oťapka, Sivák, vylúčení: 4:3, ČK: 55. Laho za faul na Hruščáka - 38. Petrov za faul na Dudáša, 7 m hody: 4/4 - 5/3, 452 divákov