Aj obyčajný prsteň môže narobiť veľké komplikácie. Presvedčil sa o tom 50-ročný Michalovčan, ktorému zostala na prste zaseknutá ozdoba z chirurgickej ocele. Mužovi sa na prste zhoršil prietok krvi a začal mu nebezpečne modrať. Pomohli mu až michalovskí hasiči.
MICHALOVCE. Záchranári z Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Michalovciach neraz riešia kuriózne situácie. Potvrdzuje to aj prípad, ktorý sa odohral uplynulý týždeň.
Hasiči ratovali 50-ročného Igora, ktorému zostal na prste zaseknutý prsteň z pevnej chirurgickej ocele.
Muž nosil ozdobu štyri roky, ale posledné dni ho prsteň začal na malíčku nepríjemne tlačiť. Navyše sa mu zhoršil prietok krvi a prst mu nebezpečne zmodral.
Zúfalý muž si sám ani s pomocou známych nedokázal poradiť a preto vyhľadal lekársku pomoc. Šperk z pevnej ocele nedokázali dať dole ani na chirurgickom oddelení v michalovskej nemocnici. Igorovi nakoniec pomohli michalovskí hasiči.
Prsteň odstránili flexibrúskou
Veliteľ zásahu Peter Šimko z HaZZ v Michalovciach vysvetlil, že je to už druhý prípad, kedy museli hasiči pomáhať mužovi so zaseknutým prsteňom.
Pred vyše rokom ho odstraňovali aj 25-ročnému mužovi. Šimko spresnil, že vôbec nejde o ľahký zákrok. Záchranári musia postupovať veľmi opatrne, aby mužovi nepoškodili a neporanili prst, alebo ruku.
Oceľový šperk dávali dole flexibrúskou. Pevný prsteň prerezali z vrchu aj zospodu. Šimko spresnil, že ruku pritom museli poriadne zafixovať a držať ju, aby muž neurobil rýchly pohyb a nezranil sa.
Dodal, že ďalším rizikom je vysoká teplota, ktorá vzniká počas rezania. „Preto sme každých päť sekúnd museli prerušiť rezanie a ochladzovali sme mu ruku,“ uviedol záchranár.
Michalovčan si napokon mohol pokojne vydýchnuť, problémovú ozdobu mu hasiči odstránili do niekoľkých minút.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín