Utorok, 24. október, 2017 | Meniny má Kvetoslava

Peter Danko: Súčasný káder nie je schopný postupu

Po troch prehrách v rade Sobrančania konečne zabodovali, doma remizovali s Veľkým Folkmarom.

Strelec vyrovnávajúceho gólu. Tomáš Čižmár v obkľúčení protihráčov.(Zdroj: ra)

Nový tréner R. Babič na prvé víťazstvo stále čaká.

SOBRANCE. V sobotu popoludní bol v Sobranciach na programe súboj dvoch tímov z čela tabuľky. V rámci 25. kola štvrtej ligy skupiny Juh privítali domáci futbalisti, ktorí sú na piatom mieste, štvrtý tím pelotónu Veľký Folkmar.

V zaujímavom stretnutí sa napokon zrodila remíza 1:1, ktorú domáci ratovali v záverečných minútach, keď vyrovnal kanonier Tomáš Čižmár.

Mohli aj zvíťaziť

V prvom dejstve mali mierne navrch skúsení hráči hosťujúceho MFK Slovan, ktorí si vypracovali až tri dobré šance, ale výborný brankár M. Žofčák im skórovať nedovolil. Úvodný gól duelu padol až v 67. minúte, po prihrávke Beleja Serbin nemal problém rozvlniť domácu sieť – 0:1.

Tento gól Sobrančanov nebudil, Hutaj z piameho kopu opečiatkoval iba brvno, o pár minút Bodnár po tvrdej strele pravú žrď. Zaslúžené vyrovnanie prišlo v 86. minúte, najlepší strelec MFK z priameho kopu z asi 30 metrov prízemnou strelou trafil presne k žrdi – 1:1.

V nadstavenom čase mali domáci veľkú šancu na strelenie druhého gólu, avšak Sabovi po závare pred bránou chýbal kúsok šťastia.

Spravodlivá remíza

Nebyť viacerých výborných zákrokov gólmana Miroslava Žofčáka, mohlo byť o osude zápasu rozhodnuté už do prestávky.

Veľký Folkmar za nepremenené šance takmer pykal v úplnom závere súboja, ale so šťastím sa náporu domácich ubránil.

„Tak ako sme mohli vyhrať, mohli sme aj prehrať, preto je remíza spravodlivá,“ rozhovoril sa kapitán MFK Peter Danko.

Nový lodivod mužstva Róbert Babič tak nedokázal zvíťaziť ani v druhom zápase. V čom je Ukrajinec iný ako predchádzajúci kouč Radoslav Kačala?

„Každý jeden tréner nám má čo dať. Spolu s Babičom prišiel aj stopér Pakosh, musíme si na seba zvyknúť, potrebujeme čas.“

Hra sa mu nepozdáva

Zemplínčanom sa v poslednom období nedarí. V posledných štyroch súbojoch získali iba jediný bod. „Naše výkony sa mi nepozdávajú už niekoľko zápasov. Sme zvyknutí hrať iným štýlom, ale chýba nám kvalita. Nemáme vyriešené 2-3 kľúčové posty v ofenzíve. Sme jediné mužstvo v súťaži, ktoré hrá na jediného útočníka,“ kriticky konštatoval P. Danko.

Na záver debaty dodal: „Náš súčasný káder nie je schopný postupu do vyššej súťaže. Treba s ním niečo robiť.“

Fakty

Sobrance – Veľký Folkmar 1:1 (0:0)

Góly: 86. T. Čižmár – 67. Serbin.
ŽK: Diro (V. Folkmar).
Rozhodoval: Bucko – 120 divákov.
MFK: M. Žofčák – Pavlina (73. Kasič), P. Danko, Pakosh, Ličko – L. Sabo, Ivanko, Hutaj, Blahuta (13. Mikulanič, 62. M. Marcin), T. Bodnár – T. Čižmár.
FK SLOVAN: Vida – Litványi, Kaľavský, Diro, Sasák – M. Kočiš, Rusinko (67. Mir. Sovič), P. Kočiš, R. Lukáč – Belej, Serbin.

ra

Trebuľa končí ako košický župan. Chce si urobiť vodičák

Po dvadsiatich rokoch odchádza z politiky.

V parkovacích miestach pre invalidov v Košiciach je chaos

Zrušili vyhradené miesta na evidenčné čísla.

Kúpila si SMS lístok na mestskú dopravu, prišiel jej o 14 hodín

Technickú poruchu potvrdil mobilný operátor.

VšZP pri tendri lieku na rakovinu porušila zákon. Postup jej schválil Drucker

Poisťovňa protizákonne znížila cenu zákazky na liek imbruvica, aby sa vyhla súťaži s prísnejšími pravidlami, zistili kontrolóri.