Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Jesennú prehru Sobrančania oplatili rovnakou mincou

Sobrance porazili Veľké Kapušany 4:0. Hosťom „uškodil“ vrtuľník, domáci konečne strelecky zabrali.

Peter Repovský si v stredu zachytal. V Sobranciach sa na nedostatok roboty sťažovať nemohol.Peter Repovský si v stredu zachytal. V Sobranciach sa na nedostatok roboty sťažovať nemohol. (Zdroj: Róbert Andrejov)

SOBRANCE. Kto v stredu popoludní v Sobranciach čakal kvalitné futbalové zápolenie, musel ostať sklamaný.

Zemplínske derby, v ktorom domáci zdolali súpera z Veľkých Kapušian hladko 4:0 (3:0), úrovňou vôbec nenadchlo a prinieslo sotva priemerný futbal. Sobrančania zaznamenali prvé jarné víťazstvo, hostia si na premiérový bodový zisk v odvetnej časti musia ešte počkať.

Zbabrali prvý polčas

Derby sa ani poriadne nezačalo a už v 5. minúte muselo byť na viac ako 15 minút prerušené kvôli nečakanej situácii. Na ihrisku museli prenechať miesto záchranárskemu vrtuľníku, keďže v Sobranciach nie je žiadne iné vhodné miesto na jeho pristátie.

„Tento moment nás trošku poznačil. Po opätovnom začatí hry sme nezachytili úvod a dostali sme dva rýchle góly. Do prestávky sme inkasovali aj do tretice. Dobabrali sme prvý polčas,“ povedal po zápase brankár hosťujúceho MFK Peter Repovský, ktorý svojou chybou v 21. minúte „naštartoval“ domáci celok.

„Vyrobil som penaltu, keď som zbytočne vybiehal, a Sobrance z nej skórovali.“

Kapitán mužstva čelil v druhom jarnom súboji už tretiemu pokutovému kopu. Kým prvé dva zneškodnil, do tretice sa mu to nepodarilo.

„Veril som, že chytím aj túto, keďže ja som ju zapríčinil,“ dodal P. Repovský, podľa ktorého je výhra domácich úplne zaslúžená. „Aj keď si myslím, že pri troške šťastia sme nemuseli dostať až štyri góly. Blahoželám však súperovi k víťazstvu.“

Zverenci Štefana Sztanka v nedeľu odohrajú ďalšie derby, keď doma privítajú Michaľany.

Obavy rýchlo pominuli

Sobranský MFK odohral v stredu druhý domáci zápas v priebehu štyroch dní. Jarná premiéra mu nevyšla, keďže s priemernými Rudňanmi iba remizoval 0:0. Ďalšie zaváhanie si preto už nepripúšťal.

„Na zápas sme však nastupovali s menšími obavami, lebo v sobotu sme poriadne zlyhali v koncovke. Teraz sme chceli čím skôr streliť prvý gól, čo sa nám aj podarilo. V prvom polčase sme dali hneď tri a duel sa potom už len dohrával,“ uviedol autor úvodného gólu domácich Matúš Ivanko, ktorý skóroval z bieleho bodu.

Po ňom sa ešte presadili Juraj Klamo, Tomáš Čižmár a po zmene strán aj Martin Blahuta. „Dúfame, že konečne sme sa strelecky chytili. Presadil sa aj kanonier Čižmár, tak hádam mu to bude sypať aj naďalej.“

V jeseni utrpeli Sobrančania vo Veľkých Kapušanoch porážku 0:4, takže súperovi oplatili prehru rovnakou mincou.

„Vtedy takú vysokú prehru nečakal nikto, ale tá facka nám pomohla a vzchopili sme sa. Teraz sme im to vrátili, naša výhra je úplne zaslúžená, sme spokojní,“ uzavrel M. Ivanko. Aj jeho celok v nedeľu opäť čaká derby – na pôde Strážskeho.