Utorok, 23. január, 2018 | Meniny má Miloš

V Sobranciach sa dnes hrá zemplínske derby

Domáci hostia Veľké Kapušany, oba celky zabojujú o prvé jarné víťazstvo. Trénerom budú chýbať strelci – Kačalovi Karafa, Sztankovi Szabó.

Ako sa skončí dnešné derby? Sobrance chcú súperovi odplatiť jesennú prehru 0:4.(Zdroj: Róbert Andrejov)

SOBRANCE. So štvortýždňovým oneskorením počas uplynulého víkendu konečne odštartovali jarné boje aj v V. futbalovej lige skupine Juh. V priebehu dvoch mesiacov sa mužstvá poriadne zapotia, absolvovať budú musieť až štyri „anglické“ týždne, a ten prvý už teraz.

Dnes sú na programe dohrávané súboje 17. kola. Zaujímavý duel sa uskutoční o 16. hodine v Sobranciach, kde sa predstavia Veľké Kapušany, takže pôjde o prestížne zemplínske derby.

Sobrančania v jarnej ouvertúre v sobotu doma iba remizovali s Rudňanmi 0:0. Napriek veľkej prevahe sa domácemu MFK ani raz nepodarilo prekonať súperovu obranu, a tak sa musel zmieriť so stratou dvoch bodov.

„Šancí sme mali na päť zápasov, len sám Tomáš Čižmár zahodil štyri tutovky. Skórovať sme nedokázali ani z bránkovej čiary, gól by sme nedali, ani keby sme hrali ďalších 90 minút. Hráčom však nemám čo vyčítať, hostí prakticky ani nepúšťali na našu polovicu, aj keď v druhom polčase dvakrát nebezpečne pohrozili,“ skonštatoval tréner Radoslav Kačala, podľa ktorého sa zápas hral na katastrofálnom teréne.

Dnes jeho zverenci nastúpia proti Veľkým Kapušanom, ktorým majú čo vracať – v jeseni totiž na ich pôde prehrali vysoko 0:4.

„Ten súboj nám vôbec nevyšiel. Teraz sme však odhodlaní odčiniť túto porážku aj sobotňajšiu remízu. Čaká nás podobný duel ako proti Rudňanom, súper určite príde s defenzívnou taktikou. Má výborného brankára, škoda, že stále nemôže nastúpiť Miroslav Karafa a otázny je aj štart Matúša Mihaloviča,“ dodal R. Kačala.

O bod prišli v závere

Kým Sobrance nastúpia na druhý domáci zápas, Veľké Kapušany sa opäť predstavia vonku. V nedeľu nešťastne prehrali na pôde jedného z ašpiranta na postup v Čani 1:2 (0:0).

„Išli sme tam s cieľom bodovať a tomu sme aj podriadili taktiku. Zamerali sme sa na defenzívu a chceli sme hroziť z rýchlych protiútokov. Dobre sme bránili, domáci sa iba veľmi ťažko dostávali do šancí. V závere prvého aj v úvode druhého polčasu musel brankár Peter Repovský čeliť dvom pokutovým kopom, ale oba zneškodnil. Nastúpili sme oslabení o troch hráčov Tibora Szabóa, Alexandra Battu a Jána Fintora, ktorých nahradili dorastenci, ale nakoniec zápas celkom dobre zvládli. Prvý gól sme inkasovali po chybe až v 88. minúte a druhý hneď o minútu nato. Potom sme otvorili obranu, strelili kontaktný gól, ale viac sme už nestihli,“ tvrdil lodivod MFK Štefan Sztanko.

V Sobranciach už nechce vyjsť naprázdno. „Určite neprídeme k súperovi hrať otvorený futbal, pretože domáci majú silné mužstvo. V zime sa jeho káder tiež trochu obmenil. Škoda, že nenastúpi Szabó, ktorý dal v jeseni Sobranciam všetky 4 góly,“ uzavrel Š. Sztanko.

Tipy na dnes - streda 24. januára

Naše tipy na zaujímavé kultúrne podujatia a spoločenské akcie.

V aute našli sedem ukradnutých psov. Vodič - zlodej mal 4,9 promile

Vlčiaky vzali v chovateľskej stanici v Doľanoch.

Ministerstvo odstúpilo od memoranda so spoločnosťou European Uranium Resources

Košický primátor Richard Raši rozhodnutie privítal.

Na posteli našli zhoreného muža

Polícia vyšetruje smrť majiteľa domu v Seni, okres Košice - okolie.

V centre Michaloviec vyrastie nové moderné nákupné stredisko

Zákazníci budú môcť parkovať v podzemnej garáži.

ŠPORT

Ďalší úder pre Rusov. Prišli takmer o všetky hviezdy a znovu hovoria o bojkote

Medzinárodný olympijský výbor vydal zoznam ruských športovcov, ktorí môžu štartovať v Pjongčangu.