Sobota, 23. február, 2019 | Meniny má Roman, Romana

Juniorky Iuventy doma vyhrali

V sobotu si poradili s Močenkom, o deň neskôr s Nesvadmi. Obom súperom nastrieľali vyše 40 gólov.

Cez víkend sa jej darilo. Katarína Hvostaľová súperom nastrieľala spolu 15 gólov.Cez víkend sa jej darilo. Katarína Hvostaľová súperom nastrieľala spolu 15 gólov.(Zdroj: Róbert Andrejov)

MICHALOVCE. Prvoligové juniorky michalovskej Iuventy si napravili chuť po prehre v Banskej Bystrici spred dvoch týždňov dvoma hladkými domácimi víťazstvami nad súpermi zo západného Slovenska, vďaka ktorým sa opäť vrátili na čelo druhej najvyššej súťaže hádzanárok.

V sobotu zdolali v predohrávanom súboji 18. kola Močenok 42:29 (21:14) a v nedeľu v dohrávke 10. kola Nesvady 48:26 (27:14). Zverenky kormidelníka Františka Urbana budú v akcii najbližšie až v nedeľu 7. apríla, keď do tretice na domácej pôde privítajú Sereď.

Pomalší rozbeh

Zemplínčankám, ktoré nastúpili v oboch zápasoch aj s viacerými hráčkami interligového družstva, proti Močenku nejaký čas trvalo, kým sa dostali do správneho tempa.

Až do 20. minúty sa s hostkami naťahovali o každý gól, zlom prišiel tesne pred polčasovou prestávkou, kedy si Iuventa vypracovala viacgólové vedenie a do kabín išla za stavu 21:14.

Po zmene strán domáce svoje vedenie ešte zvyšovali a vyhrávali už 33:18. Tréner F. Urban potom dal príležitosť aj ostatným hráčkam družstva, a keď súper v závere už kondične odišiel, jeho zverenky bez problémov dokráčali k dvom bodom.

Michalovce - Močenok 42:29 (21:14)

Pokutové hody: 1/1 - 5/5, vylúčené: 4:1. Rozhodovali: Daňo a Sabol - 150 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Gubiková - Bačíková 7, Fuleková 2, Tabaková 3, R. Vargová 5, Hollá, Kovaličková 6, Piskayová 3, Hvostaľová 8/1, M. Holešová 4, Kocanová, Vinyukovová 4.

JUNIOR: V. Lenčešová, Straňáková, Zelenáková - Moravanská 8/2, Jablonická 5/2, Kvasňovská, Hanakovičová 2/1, Štefánková 1, Muranová, Kolárová 5, Lieskovská 2, D. Szarková 2, Macháliková 4.

ra

Rozhodnuté už do polčasu

V súboji so štvrtým družstvom tabuľky už Michalovčanky odštartovali lepšie a v 11. minúte viedli už 11:7.

O pár minút nato bol rozdiel v skóre už desaťgólový a s Nesvadmi to vyzeralo zle-nedobre. Do kabín sa išlo za stavu 27:14.

Aj v druhej 30-minútovke pokračoval gólový uragán domáceho celku, opäť sa na ihrisko dostali aj hráčky z lavičky, ktoré tiež nesklamali, preto Iuventa pripravila svojmu súperovi poriadny debakel.

Michalovce - Nesvady 48:26 (27:14)

IUVENTA: Krebsová, Gubiková - Bačíková 3, Habánková 6/3, Tabaková 1, R. Vargová 3, Kovaličková 7, Piskayová 4, Vinyukovová 5, Hollá 3, Hvostaľová 7/1, M. Holešová 4, Kocanová, Olšovská 5.

ŠŠK-CVČ: L. Harisová, Burešová - Erdeiová, S. Harisová, Simonicsová, Šuľanová 2, A. Molnárová, Klučková 6, R. Bíziková 13/2, E. Harisová 2/1, B. Molnárová 2, Mlinkovicsová 1, Szabóová.