Utorok, 24. október, 2017 | Meniny má Kvetoslava

Víťazná séria sa skončila, Iuventa iba remizovala

O bod ju obrali hráčky Šale, s ktorými sa rozišli zmierlivo 27:27. Most s dvojbodovým náskokom, šanca na prvé miesto však stále žije.

V Šali remizovali. Víťazná séria Michalovčaniek sa skončila.(Zdroj: sita)

MICHALOVCE. Dvanásť zápasov trvala víťazná séria michalovských hádzanárok, ktoré v piatok iba remizovali na pôde Šale po výsledku 27:27 (16:15).

Iuventa tak ako prvé družstvo v tejto sezóne dokázala zabodovať na ihrisku Dusla. Aj napriek strate jedného bodu naďalej živí nádej na víťazstvo vo WHIL.

Do konca ostáva odohrať už iba dve kolá a Zemplínčanky strácajú na vedúci Most dva body.

Spravodlivá remíza

Šalianky v piatkovom šlágri potvrdili, že v tejto sezóne sú na vlastnej palubovke poriadne ťažkým protivníkom. Presvedčil sa o tom aj slovenský majster.

„Očakávali sme tam ťažké stretnutie, a to sa aj do bodky naplnilo. Hráčky Šale si doma veria, dopredu ich ženú výborní fanúšikovia a hrajú oveľa lepšie ako u súperov,“ rozhovorila sa michalovská spojka Laura Geričová, podľa ktorej je remíza spravodlivá.

„Počas celých 60 minút sa hrala vyrovnaná hádzaná, ani jedno družstvo si nedokázalo vypracovať viac ako trojgólové vedenie.“

Do druhého polčasu vstupovali Michalovčanky s jednogólovým mankom. „Tréner nás cez prestávku nabádal k tomu, že musíme zlepšiť obranu a viac behať. Po zmene strán nám lepšie zachytali aj brankárky a vybojovali sme aspoň bod,“ tvrdila legionárka zo Slovinska.

Veria, že Most zakopne

Veľa nechýbalo a zverenky lodivoda Jána Packu mohli zo západného Slovenska cestovať aj s víťazstvom, to by však musela Julia Snopovová premeniť svoju šancu pol minúty pred koncom duelu.

„Aj bod však pre dobrý, hoci bolo by lepšie, ak by sme vyhrali. Stále sme však v boji o celkové prvenstvo,“ uviedla L. Geričová.

Hráčky Mostu majú momentálne pred Iuventou náskok dvoch bodov, pričom do konca základnej časti zostávajú ešte dve kolá, teda hrá sa o štyri body.

„Most nastúpi proti silným súperom, najprv doma proti Porube a v poslednom kole v Šali. Veríme, že aspoň raz zakopne a nakoniec sa budeme radovať z prvého miesta my,“ dodala.

Počas najbližšieho víkendu sa súťaž nehrá, najbližší zápas tak odohrajú Michalovce až v sobotu 30. marca o 17.30 hod. doma proti pražskej Slavii.

Fakty

Šaľa - Michalovce 27:27 (16:15)

Pokutové hody: 3/3 - 5/4, vylúčené: 4:6. Rozhodovali: Sivák a Oťapka - 1000 divákov.

HK SLOVAN DUSLO: Grandtnerová, Túrociová - Bíziková, Trochtová 2, Porubská 5, Krokavecová, Bérešová 2, Demajová 2, Darászová, Tulipánová, Veselková 2, Szarková 10/3, Súkenníková 3, Rácková 1, Sláviková.

IUVENTA: Gubiková, L. Černá, Medveďová - Geričová 1, Piskayová, Szöllösiová, Kovaličková, Rebičová 2, Hollá, Habánková, Horňáková 5, Tobiašová 6/3, Snopovová 4, Vinyukovová 6, Trehubovová 3/1.
Ostatné výsledky 24. kola WHIL:

Most - Senec 34:21 (17:11), Slavia Praha - Olomouc 34:23 (14:8), J. Hradec - Veselí 17:21 (7:10), UDHK Nitra - Písek 26:24 (15:10), Poruba - Partizánske 33:18 (13:11).