Streda, 26. september, 2018 | Meniny má Edita

winLand v Bratislave hladko triumfoval

V prípade Michalovčanov platilo „zlý začiatok – dobrý koniec“. Desaťgólový Patrik Hruščák sa o víťazstvo obával do posledných sekúnd.

Strelecky opäť zažiaril. Patrik Hruščák zaznamenal 10 gólov.(Zdroj: Róbert Andrejov)

MICHALOVCE. Víťazstvo o sedem gólov si v hlavnom meste vybojovali extraligoví hádzanári michalovského winLandu, ktorí obrali domáci ŠKP Bratislava o dva body po triumfe 30:23 (12:10).

Vďaka tejto výhre si upevnili tretiu priečku v tabuľke a pred štvrtou Považskou Bystricou majú štvorbodový náskok. Počas najbližšieho víkendu v akcii nebudú, v súťaži majú voľno.

Víťazstvo nad „policajtmi“ sa však vôbec nerodilo ľahko. Zverencom kormidelníka Ľuboša Hudáka chvíľu trvalo, kým sa po dlhej a únavnej ceste dostanú do tempa

. Vyše dve tretiny prvého polčasu iba doťahovali náskok domáceho celku a do vedenia išli prvýkrát až v 29. minúte po góle Jána Frajkora.

„Nezachytili sme začiatok stretnutia. Pribrzdilo nás aj rýchle vylúčenie, už v druhej minúte sme hrali v oslabení. Postupne sme však hru vyrovnávali a ukázali sme svoju kvalitu,“ rozhovorila sa pravá spojka Michaloviec Patrik Hruščák.

Stále hrali svoju hru

HC winLand odchádzal do kabín vo vedení o dva góly a po prestávke svoj náskok neustále zvyšovali. V 48. minúte po presnom zásahu Viačeslava Sadového bol už stav 16:24.

„Počas celého stretnutia sme hrali svoju hru, predvádzali sme dobrú hádzanú a dávali sme jednoduché góly. Tradične dobrý výkon podal Maroš Kolpak, naopak, domáci brankári toho veľa nepochytali,“ pokračoval odchovanec košickej hádzanej, ktorý sieť ŠKP napol v piatok 10-krát.

Upevnil si vedúce postavenie v tabuľke extraligových kanonierov, keď na svojom konte má už 167 presných zásahov.

Aj napriek osemgólovému vedeniu Michalovčanov v druhom polčase P. Hruščák priznal, že o výhru sa obával až do záverečného hvizdu rozhodcov.

„Už vo ôsmej sekunde druhého dejstva sme prišli o Petrova, ktorý dostal červenú kartu za údajný hrubý faul a o štyri minúty nato dostal tretí dvojminútový trest Géci a dohral aj on. Prvý menovaný nám chýbal v útoku, druhý zase v obrane. Na ihrisku sa stále diali zaujímavé veci, a preto som sa bál až do konca. Kvalita však bola na našej strane a zaslúžene sme získali dva body,“ dodal na záver 23-ročný ľavák.