Pri Slnečných jazerách stratil Zemplín dva body

V Senci strelil druhý michalovský gól. Dominikovi Kuncovi (vpravo) sa podaril skórovať v 53. minúte. (Autor: ra)
Sportnet|11. mar 2013 o 00:00

MFK Zemplín bol jednoznačne lepším mužstvom, ale zvíťaziť nedokázali. Senčania z dvoch šancí dvakrát skórovali.

MICHALOVCE. Na tri body siahali v prvom jarnom majstrovskom zápase druholigoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce, ktorí v piatok na ihrisku ŠK SFM Senec, mužstva zo špice tabuľky, dominovali, ale uspokojiť sa museli iba s jedným bodom.

V Národnom tréningovom centre remizovali 2:2 (1:1), keď sa do streleckej listiny zapísali Vladimír Janočko a Dominik Kunca.

Senčania vyrukovali na Zemplínčanov s jednoduchou taktikou nakopávania lôpt na svojich útočníkov.

Jeden z ašpirantov na postup do najvyššej súťaže počas celého stretnutia prekvapujúco iba bránil a tempo hry diktovali hostia.

„Boli sme jednoznačne lepším tímom, na ihrisku sme dominovali. Domáci nám však strelili dva góly po hlúpych chybách. Vypracovali si dve šance a tie aj premenili,“ rozhovoril sa michalovský útočník Dominik Kunca.

Rýchle vyrovnanie

Zverenci lodivoda Alberta Rusnáka síce pri Slnečných jazerách inkasovali ako prví, keď im po štandardke strelil gól Tomáš Hanzel, ale ešte do prestávky vyrovnal Janočko, ktorý premenil pokutový kop nariadený za faul na Božoka.

A keď krátko po zmene strán poslal Michalovce do vedenia Kunca, začali hostia veriť aj vo víťazstvo.

„Vyhrávali sme však iba tri minúty, pretože domáci rýchlo vyrovnali. Ak by sme boli vo vedení aspoň o 10-15 minút dlhšie, tak Senec by musel otvoriť hru a nám by sa naskytol priestor na brejky. Určite by sme pridali aj tretí gól a bolo by po zápase. Prekvapilo ma, že domáci po vyrovnaní naďalej bránili a niekedy lopty bezhlavo odkopávali. Chvíľami sme mali drvivý tlak, ale vytvorili sme si iba pološance, ktoré sme nevyužili,“ uviedol D. Kunca, ktorý presne pred týždňom oslávil 22. narodeniny.

Prvoradé sú výsledky

Rodák zo Strážskeho je pri streleckej chuti, veď v posledných dvoch zápasoch strelil až 4 góly.

Najprv v generálke proti Lipanom zaznamenal hetrik a v Senci rozvlnil sieť opäť, pričom to bol jeho prvý presný zásah v tejto sezóne.

„Som rád, že sa mi strelecky darí, ale prvoradé sú výsledky mužstva. Je jedno, kto dá gól, najdôležitejšie sú pre nás víťazstvá,“ skonštatoval D. Kunca, ktorý seneckého brankára Štefana Kollára prekonal krížnou strelou.

MFK Zemplín sa v sobotu premiérovo predstaví doma, keď o 17.30 hod. privíta celok Rimavskej Soboty.

Senec – Michalovce 2:2 (1:1)

SENEC. Zásluhou tvorivejšej stredovej formácie boli aktívnejší hostia, dlho iba po šestnástku. Senčania spálili v 14. min. gólovú šancu, keď Hlavatovič vysunul Ujčíka, ktorý si pred šestnástkou pravačkou šikovne obhodil stopéra, ibaže ľavačkou netrafil bránu. Po prudkom priamom kope Vrableca využil neobsadený T. Hanzel nepodarený odkop obrancu a z 10 m napálil loptu pod brvno – 1:0. Po kolmici do šestnástky Jurčo priťukol loptu Božokovi, ktorý si stiahol loptu pod seba, Hílek ho pridržal a Janočko z pokutového kopu vyrovnal – 1:1. Zemplínčania po prestávke vystupňovali úsilie za víťazstvom, využili chybnú rozohrávku v strede poľa a Kunca pohotovo vrátil vyrazenú loptu nohou brankára – 1:2. Vzápäti požičané vrátili - Ujčík tiesnený obrancami dravosťou prihral loptu z boku päťky Belkovicsovi, ktorý ju v páde posunul za čiaru – 2:2. Štipľavú strelu Kovaľa zo strednej vzdialenosti vyrazil pozorný Kollár. Diváci odmenili obidve mužstvá vďačným potleskom.

Góly: 35. T. Hanzel, 55. Belkovics – 42. Janočko (11 m), 53. Kunca. ŽK: Hílek (Senec). Rozhodoval: P. Hrčka – 445 divákov. SFM: Kollár – Hlavatovič, T. Hanzel, Polgár, F. Molnár – Vrablec (87. Karč), Hílek, Neoveský, Orolín – Ujčík (61. Mikulič), Belkovics (76. Gogolák). Tréner A. Jánoš. MFK Zemplín: Jenčo – Hruška, Korijkov, Vanák – Podhorin - Perez, Janočko, Kovaľ, Božok – Kunca (85. Jacko), Jurčo (75. Hamuľak). Tréner A. Rusnák.