Bardejov vyhral prvú hokejovú ligu

(Autor: ilustračné - SITA)
Sportnet|8. mar 2013 o 20:02

Hokejisti Bardejova sa stali po výhre vo finálovej sérii 4:0 na zápasy víťazmi 1. hokejovej ligy.

V baráži o extraligu vyzvú Martin

MICHALOVCE. Hokejisti Bardejova sa stali víťazmi 1. hokejovej ligy, keď vo finálovej sérii zdolali Duklu Michalovce 4:0 na zápasy.

Rozhodujúce štvrté víťazstvo získal Bardejov v nesmierne dramatickom zápase na zemplínskom ľade, keď po hojdačkovom priebehu vyrovnával bardejovský Valentín 13 sekúnd pred koncom tretej tretiny a muselo sa predlžovať.

Polminútu pred koncom prvej desaťminútovky predĺženia definitívne rozhodol gól Ondreja Gmittera.

V baráži o Tipsport extraligu sa Bardejovčania stretnú s MHC Mountfield Martin, ktorý po základnej časti skončil na 10. mieste. Prvý zápas je na programe v utorok 19. marca.

Fakty

HK Dukla Michalovce - Bemaco HC 46 Bardejov 5:6 po predĺžení (2:1, 2:3, 1:1 - 0:1)

Konečný stav série 0:4, Bardejov vyhral 1. ligu.

Góly: 6. Drotár, 10. Fajčák, 34. a 35. Linet, 46. Banovský - 14. a 34. Sabol, 26. Hričina, 31. Dancsák, 60. Valentín, 70. Gmitter.

Vylúčení 4:6 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali Novák, Gašparík - Korba, Rovenský, 2 810 divákov.