Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Šláger jari bol jednoznačnou záležitosťou Iuventy

Slovenský majster zdolal Most o desať gólov a pripravil mu prvú ligovú prehru od októbra minulého roka.

Mostu robila veľké problémy. D. Horňáková (v strede) strelila Baníku 8 gólov.Mostu robila veľké problémy. D. Horňáková (v strede) strelila Baníku 8 gólov. (Zdroj: ra)

Zajtra sa predstaví na palubovke Senca.

MICHALOVCE. Kto čakal, že šláger celej jarnej časti spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) sa ponesie vo vyrovnanom duchu, zostal v stredu na veľkom omyle.

V súboji medzi michalovskou Iuventou a Baníkom Most sa zrodilo jednoznačné víťazstvo domáceho družstva, ktoré porazilo svojho súpera vysoko 32:22 (13:10).

Zemplínčanky tak preťali dlhú 13-zápasovú sériu hostiek bez straty bodu a zostali v hre o celkové prvenstvo v súťaži.

Po dlhšom čase sa v Michalovciach predstavilo družstvo z kategórie silnejších a hneď sa to odzrkadlilo aj na diváckej návšteve.

Do Chemkostav arény zavítalo približne 1200 divákov, ktorí mohli po záverečnom hvizde rozhodcov odchádzať domov spokojní, pretože okrem dobrej hádzanej videli aj hladké víťazstvo svojho celku.

Iuventa sa však rozbiehala pomalšie a spočiatku sa trápila. „Bolo to tým, že na našich pleciach bola väčšia zodpovednosť ako v iných zápasoch, veď sme hrali s lídrom tabuľky. Bol to dôležitý duel, preto tá nervozita v úvodných minútach,“ uviedla michalovská pivotka Dominika Horňáková.

Potešili divákov

Do kabín išli zverenky trénera Jána Packu s trojgólovým vedením. V druhom polčase sa postupne zo šlágra jari stala exhibícia v podaní domácich, ktoré si vypracovali až 10-gólový náskok, ktorý si udržali až do konca duelu.

„V prestávke sme si hovorili, že máme pokračovať v hre z prvého polčasu, premieňať vytvorené šance a stále hrať naplno. To sme aj dodržali,“ pokračovala odchovankyňa Iuventy.

„Síce tam boli aj fázy, keď sa na oboch stranách zvoľnilo v defenzíve a útoky sa rýchlo prelievali, ale trvalo to iba chvíľu a potom sa hra opäť upokojila. Som rada, že sme potešili divákov.“

Šanca stále žije

Iuventa znížila stratu na Most na tri body, ale stále má zápas k dobru. Do konca súťaže musí odohrať päť stretnutí, kým DHK Baník iba štyri.

„Šanca na obsadenie prvého miesta stále žije, treba bojovať až do záveru základnej časti a ísť do každého zápasu naplno. Budeme potrebovať aj kúsok šťastia,“ tvrdila D. Horňáková, s ktorou si obrana „čiernych anjelov“ nevedela poradiť a ich sieť rozvlnila až osemkrát.

Rozbehnutá Iuventa už zajtra odohrá ďalšie stretnutie, tentoraz sa predstaví na pôde ŠKP Piccard Senec, v ktorom pôsobí hneď niekoľko bývalých hráčok Michaloviec (Bačíková, Weibelová, Polláková, Kudročová), takže súboj môže mať zaujímavý náboj.

„Tak to áno. Rozhodne nás nečaká ľahký súboj, proti žiadnemu družstvu sa na jeho pôde nehrá jednoducho. Na Senec sa však zodpovedne pripravíme a pôjdeme za víťazstvom,“ uzavrela.