Iuventu nezastavilo ani Partizánske

Marianna Rebičová. Danlogu nastrieľala osem gólov.
Marianna Rebičová. Danlogu nastrieľala osem gólov. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|26. feb 2013 o 00:00

Už do prestávky viedla sedem gólov. Potom začali „úradovať“ rozhodcovia, Michalovčanky však žiadnu drámu nepripustili.

Blíži sa šláger s Mostom.

MICHALOVCE. Deviate ligové víťazstvo v rade dosiahli hádzanárky michalovskej Iuventy, ktoré svoju šnúru bez straty bodu natiahli v sobotu v Partizánskom, kde triumfovali 28:22 (15:8).

Slovenské majsterky tak stále dýchajú na chrbát vedúcemu Mostu, na ktorý strácajú z druhého miesta päť bodov (majú však zápas k dobru) a práve s týmto českým družstvom odohrajú zajtra o 17.30 hod. na svojej pôde šláger nielen 21. kola WHIL, ale celej jarnej časti súťaže.

Michalovčanky aj v treťom súťažnom stretnutí v tejto sezóne proti Danlogu dokázali zvíťaziť. Do súpera sa na jeho pôde pustili od prvých sekúnd a hoci v úvode inkasovali ako prvé (vtedy aj poslednýkrát v zápase prehrávali), rýchlo si vypracovali vedenie, ktoré do prestávky narástlo na sedem gólov.

„Víťazstvo si veľmi ceníme, lebo príprava na tento súboj nebola práve najideálnejšia, keďže počas týždňa nám chýbali tri reprezentantky. Prvý polčas sme mali pod kontrolou, ale rozhodne to nebol ľahký zápas. Partizánske hralo nepríjemnú hádzanú s pomalými útokmi a sporadickou streľbou. Na to sme však boli pripravení,“ rozhovoril sa kormidelník Iuventy Ján Packa.

Až sedem vylúčených

Domáce ani za nepriaznivého polčasového stavu neskladali po prestávke zbrane, práve naopak. Aj s podporou rozhodcovskej dvojice Baďura – Ondogrecula, ktorá vylučovala jednu michalovskú hráčku za druhou, stiahli náskok majstra na rozdiel troch gólov.

Zemplínčanky však ani nepriazeň arbitrov nevyviedol z miery, necelých desať minút pred koncom opäť viedli o 7 gólov a v pohode dokráčali za ďalším víťazstvom.

„To, čo sa dialo v druhom polčase, to bolo niečo neskutočné. Domáce hrali takmer polovicu druhého polčasu v početnej výhode a zahrávali v ňom až šesť sedmičiek, kým my iba jedinú a to je obrovský nepomer. Vôbec sa mi to nepozdávalo...“ hovoril rozčarovaný J. Packa, ktorého potešil výkon osemgólovej spojky Marianny Rebičovej.

Zajtra doma s Mostom

Na rozbehnuté hráčky z metropoly Zemplína čaká už zajtra na domácej pôde DHK Baník Most, teda družstvo tróniace na čele tabuľky, ktoré zvíťazilo v ostatných trinástich stretnutiach vo WHIL.

Naposledy v lige pocítilo trpkosť prehry ešte v polovici októbra minulého roka, takže je načase jeho víťaznú sériu ukončiť.

„Nepochybne to bude šláger celej jarnej časti a ja verím v plný bodový zisk. Treba ušiť taktiku, ktorá na súpera bude platiť. Určite to nebude ľahký zápas, ale prakticky všetky ďalšie vo zvyšnom priebehu nebudú jednoduché, čakajú nás ešte nároční súperi,“ uzavrel debatu tréner michalovskej Iuventy.

Víťazne aj juniorky

V nedeľu odštartovali jarnú časť prvoligové juniorky Iuventy Michalovce. Pôvodne mala začať už pred týždňom doma s Nesvadmi, ktoré však na Zemplín nepricestovali.

Jarnú premiéru si odbili na pôde Senice, kde si s domácimi poradili hravo o 12 gólov a vyhrali 31:19 (14:9).

Iuventa nastúpila na súboj posilnená aj o dve hráčky ženského tímu Zuzanu Hollú a Nataliu Vinyukovovú, ktoré zaznamenali dokopy 13 presných zásahov.

HK Danlog Partizánske – Iuventa Michalovce 22:28 (8:15)

Pokutové hody: 8/4 - 3/2, vylúčené: 1:9.
Rozhodovali: Baďura a Ondogrecula - 200 divákov.

HK DANLOG: Súlovská, Škvareninová - Blažeková 3, Legeňová 1/1, Szőkeová 1, Kankulová 1, Z. Janšáková 1, Šáteková 2, Michnová 8/2, Hodošková 2, E. Minarčíková 3/1, Bettáková.

IUVENTA: L. Černá, Medveďová - Geričová 1, Piskayová, Szöllösiová 3, Kovaličková 1, Rebičová 8, Hollá, Habánková, Horňáková 4, Tobiašová 4/1, Snopovová 2, Vinyukovová, Trehubovová 5/1.