Séria michalovských hokejistov s Liptákmi je vyrovnaná

Druhý zápas rozhodol R. Šechný. Jediný bol úspešný v samostatných nájazdoch.
Druhý zápas rozhodol R. Šechný. Jediný bol úspešný v samostatných nájazdoch. (Autor: ra)
Sportnet|13. feb 2013 o 00:00

Dukla v prvom domácom zápase neuspela, v druhom rozhodli „zlaté ruky“ Richarda Šechného. Zajtra a v piatok pokračovanie v Mikuláši.

MICHALOVCE. Cieľ splnili iba spolovice. Prvoligoví hokejisti Michaloviec v prvých dvoch dueloch štvrťfinálovej série play-off s Liptovským Mikulášom dokázali využiť výhodu domáceho prostredia iba v jednom prípade a stav na zápasy je tak zatiaľ nerozhodný 1:1.

Úvodný súboj zvládli lepšie Liptáci, ktorí triumfovali 6:5 po predĺžení, v druhom už Dukla nezaváhala a vyhrala 5:4 po samostatných nájazdoch. Séria sa teraz sťahuje na ľad MHK 32, kde mužstvá odohrajú zajtra tretí a v piatok štvrtý zápas.

Kat menom Kuric

Obe stretnutia, ktoré sa hrali pred skvelou diváckou kulisou, priniesli vyrovnaný hokej. To prvé domáci odštartovali na jednotku, keď už v 7. minúte viedli 2:0. V druhej tretine však oň prišli a Liptáci sa dokonca aj dvakrát ujali vedenia.

„Po zápase v Mikuláši, kde sme takisto vyhrávali o dva góly, sme si povedali, že nabudúce už dvojgólové vedenie nemôžeme stratiť. Prišiel však prvý duel play-off a ako sa ukázalo, nepoučili sme sa,“ tvrdil útočník HK Dukla Miloš Palovčík, ktorého druhý útok bol v tomto súboji pri štyroch góloch v sieti Liptákov.

Stretnutie dospelo do predĺženia, ktoré sa hralo iba 100 sekúnd. Vtedy totiž vsietil rozhodujúci gól hosťujúci kapitán Juraj Kuric.

„Jemu sa proti nám v dôležitých momentoch darí...,“ narážal M. Palovčík na to, že útočník MHK 32 už dvakrát v predĺžení proti Dukle vsietil „zlatý“ gól.

Nájazdy veľmi nechceli

A že to Kuric na Michalovce naozaj vie, sa potvrdilo aj v druhom zápase tejto série, keď gólom na 5:5 iba 38 sekúnd pred klaksónom poslal duel do predĺženia. Aj pondelňajšie meranie síl bolo veľmi podobné tomu nedeľňajšiemu, keďže hráči Dukly opäť premrhali dvojgólové vedenie.

„V druhom súboji nás nalomila nevyužitá presilovka štyroch proti trom, v ktorej sme zároveň inkasovali gól na 4:3. A takú chybu, akú sme urobili pred vyrovnávajúcim gólom pár sekúnd pred koncom, si takí skúsení hráči ako sme my dovoliť nemôžu,“ povedal 35-ročný popradský rodák.

„Zase prišlo na rad predĺženie, v ktorom sme chceli rozhodnúť. Nájazdy sme si veľmi nepriali, lebo to je lotéria. Tie však prišli, v nich Rišo Šechný dokázal, že má zlaté ruky a podržal nás aj Okoličány.“

Zopakuje sa minulý rok?

Séria medzi tretím a šiestym celkom tabuľky po základnej časti bude pokračovať v Liptove. Zajtra je tam na programe tretí a v piatok štvrtý duel.

„Psychicky nám určite pomôže to, že sme veľmi dôležitý druhý zápas v nájazdoch zvládli. Séria je otvorená, chceme u súpera vyhrať aspoň jedno stretnutie,“ načrtol plány do ďalšej fázy série M. Palovčík.

Vlani sa Michalovčania tešili z postupu do semifinále práve na mikulášskom ľade. Budú oslavovať vonku aj teraz?

„V minulom roku sme tiež v sérii prehrávali, dokonca už 0:2 na zápasy a v tom treťom súper už viedol na našom ľade 4:1. Nakoniec tiež rozhodol v nájazdoch Šechný, sériu sme vyrovnali a triumfovali aj v Liptove. Nebolo by zlé si to zopakovať,“ dodal skúsený center.

Výjazd na Liptov zadarmo

Vedenie michalovského klubu sa rozhodlo na dôležité zápasy štvrťfinálovej série zorganizovať pre fanúšikov HK Dukla autobusový výjazd do Liptovského Mikuláša. Priaznivci mužstva už viackrát dokázali vytvoriť tímu u súpera takmer domáce prostredie a vedenie klubu verí, že tomu tak bude aj tentoraz. Pre fanúšikov budú zajtra a v piatok pripravené po dva autobusy, ktoré budú zadarmo.

Záujemcovia sa môžu hlásiť na telefónnom čísle 0915 121 311, a to do zajtra, resp. piatka do 12. hodiny. Odchod autobusov by bol zajtra a v piatok o 13.30 hod. spred zimného štadióna. Fanúšikovia si budú hradiť iba vstupné na zápas.

ra

Domov»Sportnet na východe»Séria michalovských hokejistov s Liptákmi je vyrovnaná